Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Tampereen Pyrintö

90 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Konsta PuranenH18 Elit 2 (534)44:476:06
2Annika ViiloD50 (838)29:33+1:046:57
5Mervi PesuD40 (496)38:47+4:037:11
5Taavi MustajokiH18 Elit 2 (534)46:49+2:026:23
6Urmas TiitsH21 Motion (406)59:29+10:418:19
7Lotta EerolaD16 (875)34:05+1:497:41
8Sara KurthD16 (875)34:37+2:217:48
10Anton KuukkaH20 Elit (617)1:06:13+5:286:26
11Eemil KoskinenH10 (1337)19:18+2:027:27
13Raino PesuH40 (1146)48:50+7:276:24
14Anssi HuostilaH21 Kort-2 (1030)48:38+7:026:16
18Mikko EerolaH16 (1024)33:24+3:196:20
20Laura TiitsD35 Kort (631)39:06+10:148:13
22Aapo LiponkoskiH12 (1032)18:51+4:047:41
23Ilona TikkakoskiD13 (1017)31:27+5:258:38
25Anni HaanpääD18 Elit (551)49:37+6:577:53
26Ilkka LeppavuoriH35 (318)59:07+12:217:23
27Silja Yli-HietanenD13 (1017)31:47+5:458:43
29Ellu MunukkaD21-1 (652)59:36+10:168:09
30Magnus StruckmannH20 (281)1:15:47+25:3710:22
31Teemu EerolaH18 Elit (573)50:53+7:496:37
33Eino LiponkoskiH10 (1337)22:45+5:298:47
35Akseli KonttilaH14 (1160)30:55+7:057:44
36Lotta PesuU1 (2187)21:04+4:008:53
37Inka MustajokiD16 Kort (253)1:00:21+27:2816:34
37Tuija SchmidtOpen 10 (422)50:40+21:3213:01
41Jarkko PuranenH45 Kort-2 (992)42:16+10:307:54
42Riikka EerolaD45 (859)44:21+11:469:06
42Hulda MustajokiD10 (1269)29:43+7:5211:25
46Lasse ViiloH16 (1024)37:03+6:587:01
46Akseli PesuH10 (1337)24:08+6:529:19
51Akseli KauppiH18 Elit (573)54:40+11:367:07
51Juho KinniH21 Elit 2 (662)1:23:39+15:157:03
55Tuomo HaanpääH45-1 (730)53:32+13:537:46
55Kaisa HaanpääD16 (875)42:19+10:039:33
61Sami MustajokiH45 Kort-2 (992)45:10+13:248:26
63Hannaleena RiikonenOpen 4 (995)1:01:37+24:3313:52
64Johanna ViiloD20 Elit (499)1:07:35+19:059:44
64Vilma PesuD13 (1017)36:37+10:3510:03
66Aleksi NiemiH21 Elit (372)1:40:21+28:417:24
67Vili MustonenH20 Elit (617)1:24:10+23:258:10
67Arttu VesterinenH18 Elit (573)56:33+13:297:21
82Konsta PitkänenH18 Elit (573)1:00:05+17:017:49
84Sonja JulkunenD20 Elit (499)1:14:17+25:4710:42
87Anne MälenpääOpen 1 (777)41:30+22:1516:40
87Olli MustajokiH14 (1160)35:05+11:158:47
88Erno PajuH21-2 (800)1:26:00+28:198:32
93Villa MustajokiD14 (924)43:26+17:3311:31
95Kati HaanpääD45 (859)50:58+18:2310:27
96Pyry MustonenH20 Elit (617)1:35:12+34:279:15
97Lotta VälkkiD16 (875)49:01+16:4511:03
105Ossi JärvinenH20 Elit (617)1:41:52+41:079:53
106Aatos RiikonenH10 (1337)27:57+10:4110:47
111Otso TukiainenH13 (1083)44:03+21:3611:02
112Sami SaarikkoH11 (1108)27:33+13:0311:20
114Jyri MustajokiH40 Kort-2 (789)1:03:38+25:219:52
116Tiitus MustajokiH16 (1024)46:16+16:118:46
120Matias MäenpääH13 (1083)45:39+23:1211:26
122Jarno RiikonenH40 (1146)1:08:59+27:369:03
123Tapio MäenpääH50 Kort-1 (778)1:05:56+31:2813:20
126Mikko EskolaH60 Kort (990)54:30+22:4611:58
131Maria KontoniemiD21-1 (652)1:39:28+50:0813:37
141Tommi ViiloH14 (1160)41:05+17:1510:17
141Lauri KahilaH21-2 (800)1:45:59+48:1810:31
151Totte VälkkiH12 (1032)34:15+19:2813:58
155Laura KarholaD21 Kort-1 (837)1:19:39+43:3814:48
155Samuli SaarikkoH40 Kort-2 (789)1:38:20+1:00:0315:16
157Heikki TukiainenH40 (1146)1:17:31+36:0810:10
163Sami LiponkoskiH40 (1146)1:18:41+37:1810:19
166Antti VälkkiH45 Kort-2 (992)1:01:21+29:3511:28
169Onni LiponkoskiH10 (1337)33:47+16:3113:02
177Eero KahilaH21 Kort-2 (1030)1:29:28+47:5211:31
179Jyry TukiainenH13 (1083)57:50+35:2314:29
182Teija LiponkoskiOpen 7 (1692)42:46+22:3415:00
191Venla HaanpääD10 (1269)47:34+25:4318:17
205Paula KölhiOpen 8 (1300)1:06:06+36:5314:53
209Ulla MustajokiOpen 3 (2726)53:32+26:5417:43
231Miia TukiainenOpen 5 (2438)47:37+21:3315:18
232Anna MustajokiOpen 5 (2438)47:38+21:3415:18
245Marja VälkkiOpen 5 (2438)48:19+22:1515:32
253Jaakko KoivistoOpen 5 (2438)49:00+22:5615:45
414Päivi PaasiOpen 5 (2438)1:05:27+39:2321:02
Aaro KinniInskolning (2140)fullföljt
Eelis PajuInskolning (2140)fullföljt
Eevert RiikonenInskolning (2140)fullföljt
Tuomas SaarikkoInskolning (2140)fullföljt
Maria TiitsInskolning (2140)fullföljt
Aapo MustajokiH12 (1032)ej godkänd
Vilho PajuH10 (1337)ej godkänd
Jussi-Elmeri HalmeH21 Kort-2 (1030)ej godkänd
Kiri HuhtanenH18 Elit 2 (534)ej start
Antti PaasiOpen 8 (1300)ej start
Jaakko PaasiOpen 8 (1300)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser