Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Vang OL

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Henning JordheimOpen 7 (1692)26:55+6:439:26
14Eskil FröislandH16 (1024)32:44+2:396:12
16Olav HøiåsH70 (607)38:35+8:339:38
17Yngvild MalmoD40 Kort-2 (637)36:09+6:528:35
17Even LindaasH16 (1024)33:19+3:146:19
25Torbjørn ØdegaardH75 (592)49:51+12:2812:56
27Njaal Ellegaard MelbyH16 (1024)34:41+4:366:34
28Emma DåsnesD12 (1025)26:04+6:319:39
32Anders SkjesetH35 (318)1:00:47+14:017:36
36Stein Arne NegårdH55 Kort (872)39:47+7:598:31
37Tone Bleken RudD35 Kort (631)42:34+13:428:57
38Ingvild GjessingD35 (286)1:04:49+18:5910:26
39Magne SmelandH70 (607)44:21+14:1911:05
50Jan Ola PedersenH45-2 (713)54:32+14:077:53
51Knut SkjesetH65 (766)49:29+12:1810:21
52Laila SørlienD65 Kort (470)49:41+15:2915:49
58Håkon DåsnesH45-2 (713)55:23+14:588:00
68Gro EllegaardD55 Kort (582)44:07+16:0814:02
69Unni Fladsrud VoldD70 Kort (357)1:20:52+49:2828:34
70Per VoldH70 (607)51:43+21:4112:55
71Pål StenbergH40 (1146)1:00:38+19:157:57
74Øivind FrøislandH45-2 (713)59:22+18:578:35
90Ola DåsnesH10 (1337)26:46+9:3010:20
100Solveig SørlienD35 Kort (631)59:24+30:3212:30
127Øystein MelbyH55 Kort (872)51:53+20:0511:06
128Thorvald SæhlieH70 Kort (920)44:43+20:0014:28
129Tor Kristian BuraasH40 (1146)1:11:09+29:469:20
148Henrik Bleken RudH40 (1146)1:15:32+34:099:54
150Helene KartomtenOpen 4 (995)1:19:46+42:4217:57
172Julie MyklesetD12 (1025)43:57+24:2416:16
176Anne FrøislandD12 (1025)45:18+25:4516:46
178Fredrik SveenH16 (1024)1:05:11+35:0612:22
187Marit FOLSTADOpen 5 (2438)44:58+18:5414:27
200Ole Johan BråtenH16 (1024)1:31:36+1:01:3117:22
202Mona MyklesetOpen 5 (2438)46:01+19:5714:47
Maren Bleken RudInskolning (2140)fullföljt
Mina Bleken RudInskolning (2140)fullföljt
Benjamin ElverhöiInskolning (2140)fullföljt
Tuva MyklesetInskolning (2140)fullföljt
Mona SveenOpen 4 (995)ej godkänd
Oddvar DalbyH75 (592)ej start
Kjersti FrøislandD50 Motion (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser