Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Djerf

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ulf NordzellH60 Motion (269)47:05+6:1110:44
5Per PetterssonH60 Motion (269)49:29+8:3511:17
6Per JanssonH45-1 (730)43:05+3:266:15
8Anders ElofssonH60 Motion (269)51:04+10:1011:39
14Frida JohanssonD16 (875)35:53+3:378:06
15Henrik LindbladH45 Kort-1 (980)38:48+4:417:19
16Per-Arne PetersonH45 Motion (509)51:14+13:069:43
17Jesper HaglundH17-20 Kort (293)51:13+17:299:08
19Ann-Sofi WelanderD21 Motion (510)54:42+10:2511:39
23Alexander JanssonH13 (1083)30:58+8:317:45
24Charlotte FlansbjerD45 (859)40:48+8:138:22
24Stina LindbergD18 (475)56:13+11:4210:20
25Elin LindbladD15 (801)37:49+8:128:52
27Britt-Marie KarlssonD70 Kort (357)45:14+13:5015:59
30Amanda JanssonD15 (801)38:17+8:408:59
31Eva Thorsell HanssonD45 Motion (966)47:18+9:3912:44
33Gunnar NymanH80 (240)45:01+16:2015:44
41Anna JanssonD40 Kort-1 (655)42:18+13:359:29
42Maja WelanderD18 Elit 2 (265)1:16:01+24:4212:46
42Kjell ErikssonH65 (766)47:38+10:279:57
43Rasmus PetterssonH14 (1160)31:37+7:477:55
50Viktoria LindbergD45 Kort-1 (747)41:23+11:1911:16
61Fredrik Zetterberg ErikssonH21 Kort-2 (1030)1:00:17+18:417:46
65Anders PelanderH40 Kort-2 (789)54:26+16:098:27
66Lena WesterlundD40 Kort-1 (655)46:28+17:4510:25
68Linus Bodin-LiliegrenU1 (2187)23:05+6:019:44
71Elizabeth PetterssonOpen 2 (501)1:05:14+37:2518:01
74Mattias HanssonH13 (1083)37:25+14:589:22
75Jan HanssonH45 Kort-1 (980)45:48+11:418:38
75Mats WelanderH55 (967)49:40+15:218:26
78Marie LindbladD40 Kort-1 (655)48:54+20:1110:57
78Ellen PelanderD12 (1025)31:21+11:4811:36
80Elin LindbergD20 Elit (499)1:12:53+24:2310:30
86Erik HaglundH21 Kort-2 (1030)1:03:19+21:438:09
88Mats HaglundH60 (671)59:07+24:3510:55
89Björn SvenssonH50-1 (836)56:15+18:439:04
94Ylva JohanssonD14 (924)43:35+17:4211:33
109Jonna LindbladD12 (1025)34:04+14:3112:37
111Tova ErikssonD16 (875)52:30+20:1411:51
112Edvard PelanderH10 (1337)28:39+11:2311:03
112Håkan PetterssonH21 Elit 2 (662)1:38:40+30:168:19
115Stig NilssonH65 Kort (958)46:28+18:2012:07
119Arvid JohanssonH11 (1108)27:57+13:2711:30
119Håkan LindbergH50-1 (836)1:02:51+25:1910:08
120Jan-Olof BäckH55 (967)57:22+23:039:45
120Anton HolmH15 (929)58:54+30:0011:26
136Håkan AlmqvistH50-1 (836)1:10:16+32:4411:20
155Elias HaglundH21 Kort-2 (1030)1:18:48+37:1210:09
158Hans-Eric JanssonH70 Kort (920)51:19+26:3616:36
186Bo WinqvistOpen 5 (2438)44:51+18:4714:25
188Johan HultgrenOpen 5 (2438)45:02+18:5814:28
191Anton HanssonH16 (1024)1:15:29+45:2414:19
321Lucas Bodin LiliegrenU1 (2187)35:25+18:2114:56
355Lin PelanderU1 (2187)37:16+20:1215:43
370Emma LiliegrenOpen 5 (2438)57:48+31:4418:35
Axel LindbladU1 (2187)ej godkänd
Bo PetterssonOpen 3 (2726)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser