Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Friskus-Varberg

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonD80 (39)37:4915:11
2Emma LindénD35 (286)46:33+0:437:29
13Lotta EliassonOpen 2 (501)41:08+13:1911:21
15Gösta ErikssonH65 Kort (958)34:16+6:088:56
18Rolf OlofssonOpen 10 (422)42:21+13:1310:53
33Bengt JohanssonH50-2 (739)49:49+13:148:03
38Anna LundqvistD12 Kort (249)38:42+20:0916:15
48Olle JosarpH18 Elit (573)54:09+11:057:03
52Carina AnderssonD50 (838)39:07+10:389:12
54Malin JohanssonD45 Kort-2 (681)41:52+11:5810:47
56Johan HjertströmH50 Motion (409)1:16:02+34:1914:15
57Eva ErikssonD65 Kort (470)52:22+18:1016:40
57Lova JohanssonD10 (1269)30:35+8:4411:45
59Sara JosarpD20 (349)1:31:07+46:0816:11
61Tim JohanssonH16 (1024)38:31+8:267:18
65Åsa JosarpD45 Kort-2 (681)43:37+13:4311:14
65Alex JohanssonH13 (1083)36:19+13:529:06
66Annika BechtelD40 Kort-2 (637)47:12+17:5511:12
83Lena EliassonD40 Motion (764)59:11+25:0915:22
89Cecilia EricssonD40 Motion (764)1:00:39+26:3715:45
91Jimmy HäggH40 Kort-1 (820)58:50+23:409:33
98Lovisa EliassonD10 (1269)35:24+13:3313:36
98Ester EricssonD11 (851)32:55+16:1213:16
103Noah BechtelH15 (929)53:52+24:5810:27
108Axel BechtelH13 (1083)43:29+21:0210:53
109Mattias EricssonOpen 5 (2438)40:02+13:5812:52
115Thomas JosarpH45 Kort-2 (992)52:02+20:169:43
118Elvira WildheimD16 (875)54:08+21:5212:13
118Gert WildheimH45-2 (713)1:12:11+31:4610:26
121Gerd OlofssonOpen 1 (777)48:19+29:0419:24
121Elsa EricssonD15 (801)56:02+26:2513:09
125Anders GustafssonH45-2 (713)1:15:35+35:1010:56
125Pia HjertströmD45 Kort-2 (681)1:05:40+35:4616:55
138Magnus EliassonH40 Kort-1 (820)1:14:40+39:3012:08
142Emma EliassonD13 (1017)48:00+21:5813:11
143Hanna CarlqvistD15 (801)1:11:43+42:0616:50
150Henrik BechtelH40 Kort-1 (820)1:20:07+44:5713:01
156Fredrik CarlqvistH45 Kort-2 (992)59:37+27:5111:08
157Mats EliassonH40 Kort-1 (820)1:28:37+53:2714:24
173Melwin WildheimH12 (1032)40:13+25:2616:24
186Alice CarlqvistD10 (1269)46:33+24:4217:54
187Karl RundbergH21 Kort-1 (1006)1:49:44+1:05:2614:15
195Filip CarlqvistH12 (1032)1:04:31+49:4426:19
200Emy HjertströmD10 (1269)50:05+28:1419:15
210Ann-Kristin RundbergOpen 7 (1692)46:49+26:3716:25
Maja EliassonInskolning (2140)fullföljt
Alf B JohanssonH60 (671)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser