Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gamleby OK

48 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Viktor PetterssonH16 Kort (197)40:07+5:2210:30
8Erik AxelssonH16 Kort (197)40:29+5:4410:35
13Gunnel ChristianssonD70 Motion (211)55:26+15:2520:27
18Tuva ÖstangårdD11 (851)22:49+6:069:12
19Loke ÖstangårdH16 (1024)33:39+3:346:23
20Jenny JakobssonD18 (475)55:27+10:5610:11
24Aron ÖstangårdH14 (1160)29:23+5:337:21
26Lena SandahlD70 Kort (357)44:48+13:2415:49
39Ylva LarssonOpen 4 (995)55:31+18:2712:30
39Hanna ÖbergD12 (1025)26:44+7:119:54
41Tove ValleriusD12 (1025)26:51+7:189:56
45Lena JakobssonD50 Motion (592)56:16+17:4515:32
45Lena PerssonD60 (365)50:12+19:3512:58
47Karin HolmgrenD50 Motion (592)57:58+19:2716:00
53Petter ValleriusH35 (318)1:16:02+29:169:30
55Nicklas EnlundOpen 9 (584)1:14:21+32:539:34
64Ida RydbergD20 (349)1:43:12+58:1318:19
64Thomas JohanssonH40 Kort-1 (820)52:01+16:518:27
67Eivor PetterssonD70 Kort (357)1:14:00+42:3626:08
73Jakob RiisH21-1 (853)1:24:54+29:218:23
83Richard OlovssonH40 Kort-1 (820)56:22+21:129:09
84Christer ÖbergH40 Kort-1 (820)56:25+21:159:10
85Ingemar PerssonH60 (671)58:18+23:4610:46
88Måns AxelssonH40 Motion (456)1:59:14+1:03:4919:08
102Pia ÖstangårdD40 Kort-2 (637)59:21+30:0414:05
104Lars KarlssonH70 Kort (920)41:14+16:3113:20
106Robin JakobssonH21-1 (853)1:31:50+36:179:05
106Isak LiljeholmH13 (1083)43:11+20:4410:49
110Susanne GranD40 Kort-2 (637)1:04:16+34:5915:15
115Ann-Sofie OlovssonD40 Kort-2 (637)1:08:03+38:4616:09
116Karl-Johan RydbergH40 Kort-1 (820)1:05:25+30:1510:38
116Annika RiisD50 (838)52:49+24:2012:25
118Hans-Åke ChristianssonH70 Kort (920)42:46+18:0313:50
123Henrik PetterssonH13 (1083)45:54+23:2711:30
130Per-Johan RiisH50-1 (836)1:05:24+27:5210:32
140Maria NilssonD45 Motion (966)1:14:40+37:0120:07
149Fabian ValleriusH14 (1160)42:06+18:1610:33
154Lars HolmgrenH50-1 (836)1:24:41+47:0913:39
154Arvid RudbergH21 Kort-1 (1006)1:29:44+45:2611:39
175Oliver ValleriusH16 (1024)1:02:00+31:5511:45
177Åsa AxelssonD45 Motion (966)1:34:48+57:0925:33
185Ellen OlovssonD13 (1017)1:10:13+44:1119:17
186Robert LarssonH21 Kort-1 (1006)1:47:37+1:03:1913:58
194Maja AxelssonD13 (1017)1:15:44+49:4220:48
207Carl ÖbergH10 (1337)38:19+21:0314:47
286Sigrid HolmgrenU2 (1872)46:32+26:2218:02
287Märta HolmgrenU2 (1872)46:37+26:2718:04
318Agnes OlovssonU2 (1872)50:55+30:4519:44
Oscar RiisH21 Elit 2 (662)ej start
Molly WalleriusU1 (2187)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser