Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IK Gandvik

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Saga HjerténD16 Kort (253)48:34+15:4113:20
18Mikael PetterssonH40 Motion (456)1:01:56+6:319:56
26Magnus DahlinH40 Kort-2 (789)48:04+9:477:27
27Helena SödervallD45 Kort-2 (681)38:19+8:259:52
28Birgitta JohanssonD60 Motion (303)1:02:16+22:4119:31
37Tommy HögH40 Motion (456)1:11:04+15:3911:24
43Sofi AnderssonD16 Kort (253)1:05:55+33:0218:06
46Staffan LjungqvistH35 (318)1:08:53+22:078:37
53Pernilla LundbergD35 Motion (351)1:10:15+36:2417:36
55Ingrid TengelandD65 (320)1:12:58+34:3719:24
57Martin AnderssonH45 Motion (509)1:07:33+29:2512:49
64Elsa SödervallD11 (851)28:15+11:3211:23
71Magnus SödervallH45 Kort-2 (992)46:36+14:508:42
72Stefan CarlssonH45 Motion (509)1:16:09+38:0114:26
87Erik HellsvikH55 Kort (872)45:27+13:399:43
88Mikael AnderssonH21 Kort-2 (1030)1:03:46+22:108:13
89Daniel AnderssonH21 Kort-2 (1030)1:03:52+22:168:13
100Alexandra EklundD21 Motion (510)1:56:19+1:12:0224:48
107Tina HellsvikOpen 5 (2438)39:53+13:4912:49
114Göran JohanssonH65 Kort (958)46:25+18:1712:07
115Torbjörn HaginH75 (592)1:43:59+1:06:3627:00
125Alice SödervallOpen 8 (1300)50:02+20:4911:16
126Erik AnderssonH21 Kort-2 (1030)1:10:43+29:079:06
131Oskar DahlinH13 (1083)47:07+24:4011:48
141Mats GustafssonH50 Kort-2 (763)1:11:58+39:5314:41
151Joel AnderssonH21 Kort-2 (1030)1:17:17+35:419:57
159Anneli AnderssonD45 Motion (966)1:23:15+45:3622:26
161Mattias AnderssonH21 Kort-2 (1030)1:19:51+38:1510:17
180Johan AnderssonH10 (1337)35:02+17:4613:31
189Simone StennabbD13 (1017)1:11:50+45:4819:44
232Molly HögD10 (1269)1:05:12+43:2125:04
240Hans AnderssonOpen 7 (1692)50:17+30:0517:38
327Emy PetterssonU2 (1872)55:45+35:3521:36
340Nils HögU2 (1872)59:07+38:5722:54
Dan KrantzH65 Kort (958)ej start
Johanna JonssonD21 Motion (510)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser