Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Garphyttans IF

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lars SchagerströmH50-1 (836)41:05+3:336:37
14Niklas DoeringH40 Motion (456)1:00:52+5:279:46
15Ylva DoeringOpen 3 (2726)32:21+5:4310:42
15Ulf LarssonH50 Kort-2 (763)39:53+7:488:08
18Martin RisbergOpen 6 (571)1:01:12+17:1310:08
20Niclas RisbergH50 Motion (409)59:50+18:0711:13
21Karin NilssonD45 Kort-2 (681)35:53+5:599:14
23Simon EricssonH14 Kort (375)33:07+12:5012:21
29Anders EdlundH50-1 (836)46:55+9:237:34
29Torben MalmH45 Kort-2 (992)39:10+7:247:19
31Karl WegerfeltH65 Kort (958)37:02+8:549:40
35Johan ErikssonOpen 1 (777)33:41+14:2613:31
38Signe SchagerströmD12 (1025)26:40+7:079:52
38Måns BergqvistH11 (1108)20:44+6:148:31
42Lena JanssonD55 (669)41:51+11:3310:48
52Björn BergqvistH40 Motion (456)1:17:53+22:2812:30
54Rasmus DoeringH11 (1108)21:34+7:048:52
55Torun PahlmD50 (838)39:36+11:079:19
58Kaisa MårtenssonD40 Motion (764)54:05+20:0314:02
60Rasmus LarssonChallenge H 5 (390)56:50+22:4510:00
60Erik NilssonH40 Motion (456)1:21:54+26:2913:08
60Linnéa SkeppnerOpen 3 (2726)42:08+15:3013:57
61Oskar KarlssonH10 (1337)25:16+8:009:45
62John TellestedtH40 Motion (456)1:23:16+27:5113:21
64Eva SchagerströmOpen 3 (2726)42:37+15:5914:06
64Lars WalldoffH55 Kort (872)43:17+11:299:16
66Stina BernD12 (1025)29:42+10:0911:00
73Tryggve Malm LagerqvistH45 Kort-2 (992)46:50+15:048:45
73Gabriella ÖstlundD40 Kort-2 (637)48:09+18:5211:26
79Nils SchagerströmH14 (1160)34:35+10:458:40
81Axel NilssonH10 (1337)26:26+9:1010:12
87Arne LagerqvistU1 (2187)24:11+7:0710:12
93Terése EricssonOpen 2 (501)1:19:53+52:0422:04
99Nelly MårtenssonD11 (851)33:15+16:3213:24
103Elin SchagerströmD16 (875)50:17+18:0111:21
125Christina FredrikssonOpen 3 (2726)47:02+20:2415:34
136David MårtenssonH14 (1160)40:18+16:2810:06
150Jonathan TellestedtH13 (1083)49:49+27:2212:29
152Kia LagerqvistD40 Motion (764)1:44:21+1:10:1927:06
164Fabian BergqvistU2 (1872)36:06+15:5613:59
165Elin DoeringU2 (1872)36:13+16:0314:02
174Erik KallinOpen 8 (1300)58:08+28:5513:05
174Anna NilssonD13 (1017)57:41+31:3915:50
176Nils KallinU2 (1872)36:46+16:3614:15
179Mia GertzellOpen 4 (995)1:33:36+56:3221:04
179Emmy KarlssonD12 (1025)46:14+26:4117:07
180Ludwig GertzellH14 (1160)46:58+23:0811:46
190Madelene LarssonOpen 7 (1692)43:20+23:0815:12
208Isak FredrikssonH11 (1108)49:02+34:3220:10
209Joel FredrikssonU2 (1872)38:51+18:4115:03
215Lukas PallhedH11 (1108)56:28+41:5823:14
225David FredrikssonU2 (1872)40:00+19:5015:30
249Helmina PallhedOpen 3 (2726)56:49+30:1118:48
298Alma SkeppnerU1 (2187)33:52+16:4814:17
349Sofia EricssonU2 (1872)1:04:32+44:2225:00
419Lilly GertzellU1 (2187)47:49+30:4520:10
Petter BergqvistInskolning (2140)fullföljt
Jonna DoeringInskolning (2140)fullföljt
Alfred KallinInskolning (2140)fullföljt
Martin TellestedtInskolning (2140)fullföljt
Emma KallinOpen 2 (501)ej godkänd
Peter MårtenssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Ronald KarlssonOpen 4 (995)ej godkänd
Johan GertzellH13 (1083)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser