Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21 Elit 2

4 700 m, 134 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik MartinssonLinköpings OK25:26
2Felix SpäthLillomarka OL26:00+0:34
3Martin AhlbergerHestra IF26:11+0:45
4Juha SorvistoVaajakosken Terä26:23+0:57
5Santeri SainioKangasala SK26:28+1:02
6Paul SirumFrol IL26:32+1:06
7Viktor SilvemarkÄrla IF26:52+1:26
8Erik Folkesson BlomIFK Mora OK27:07+1:41
9Henrik LöfåsOK Linné27:17+1:51
10Sixten WalheimOK Rodhen27:23+1:57
11Duncan BirtwistleVaregg Fleridrett27:31+2:05
12Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad27:32+2:06
13Anders Felde OlaussenHalden SK27:36+2:10
14Emil AnderssonÄrla IF27:38+2:12
15Andreas HolmbergIFK Mora OK27:42+2:16
16Tuomo IstolahtiKangasala SK27:51+2:25
17Jonas MerzOK Tisaren27:58+2:32
18Fredrik MattssonOK Kåre28:07+2:41
19Benjamin AnciauxD-Team Belgium28:16+2:50
20Johan AronssonOK Tisaren28:26+3:00
20Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK28:26+3:00
22Halvor Eid NielsenÄrla IF28:36+3:10
23Jonas LundgrenLinköpings OK28:44+3:18
24Erik BlomgrenStora Tuna OK28:49+3:23
25Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna28:50+3:24
26Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF28:51+3:25
27Kevin StåhlOK Hammaren29:11+3:45
28Erik BomanGävle OK29:17+3:51
29Anton NilssonOK Tranan29:20+3:54
30Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK29:30+4:04
31Albin AnderssonMarkbygdens OK29:41+4:15
32Andreas Grøteide PoldenGneist29:42+4:16
33Oscar VångellÄrla IF29:46+4:20
34Jakob AnderssonOK Linné29:48+4:22
34Alan CherryVaregg Fleridrett29:48+4:22
36Simon LundinFinspångs SOK29:50+4:24
36Daniel NilssonNyköpings OK29:50+4:24
38Oscar BjörckJärla Orientering29:52+4:26
39Philip PerssonOK Orion29:56+4:30
40Simon SjöhedGävle OK29:57+4:31
40Andreas BerganderEksjö SOK29:57+4:31
42David HolmbergSundsvalls OK29:59+4:33
43Sindre Østgulen DeiszNTNUI30:04+4:38
43Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK30:04+4:38
45Nils SpetzUlricehamns OK30:09+4:43
46Daniel RoosAttunda OK30:10+4:44
47Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK30:15+4:49
48Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF30:16+4:50
49Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro30:21+4:55
50Albin PetterssonOK Tisaren30:34+5:08
51Albin SjöhedGävle OK30:38+5:12
52Isak BergsetNTNUI30:43+5:17
52Oskar LundqvistOK Orion30:43+5:17
54Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna30:51+5:25
54Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad30:51+5:25
56Jegor KostylevIFK Mora OK30:52+5:26
57Gustav HindérOK Tisaren31:05+5:39
58Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voima31:10+5:44
58Pontus KarlssonMarkbygdens OK31:10+5:44
58Anders AxlingSundsvalls OK31:10+5:44
61Anders VedinSundsvalls OK31:12+5:46
62Anton LifRehns BK31:17+5:51
62Gene BeveridgeNorth West Orienteering Club31:17+5:51
62Erik DahlqvistStorviks IF31:17+5:51
65Markus AdolfssonTullinge SK31:33+6:07
66Håkan PetterssonOK Djerf31:37+6:11
67Brent GodmanGotlands Bro OK31:38+6:12
68Arvid VågIFK Göteborg31:39+6:13
69Fredrik WigertzLånghundra IF31:46+6:20
70Jouni HeinonenKoovee31:47+6:21
70Andreas NilssonMarkaryds FK31:47+6:21
72Andrey LamovIFK Mora OK31:57+6:31
73Erik GustafssonNTNUI32:04+6:38
74Albert AskengrenBergnäsets AIK32:07+6:41
75Mikael PihelOK Tisaren32:13+6:47
76Ken PeetersGöteborg-Majorna OK32:17+6:51
77Sebastian AgerhällOK Tisaren32:25+6:59
78Andreas HolmqvistHestra IF32:26+7:00
79Simon EklövOK Linné32:28+7:02
80Jonny MalleyOK Södertörn32:37+7:11
81Petter Marki ErichsenVaregg Fleridrett32:41+7:15
82Assar HellströmOK Ravinen32:56+7:30
83Jonas VikströmKöping-Kolsva OK33:06+7:40
84Jonas KjällCentrum OK33:08+7:42
85Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna33:10+7:44
86Jonas EngströmOK Hällen33:15+7:49
87Johannes KnutasAttunda OK33:26+8:00
88Calle StenbergOK Skogshjortarna33:27+8:01
89Simon MarteliusAttunda OK33:30+8:04
90Martin SklenarUlricehamns OK33:40+8:14
91Johan SöderlundLeksands OK34:00+8:34
92Erik BjörklundLeksands OK34:01+8:35
93Linus RappIFK Mora OK34:02+8:36
94Anders ÖsterlundVästerås SOK34:15+8:49
95Erik MemmiHalmstad OK34:24+8:58
96Henrik BengtssonFalkenbergs OK35:07+9:41
97Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby35:31+10:05
98Niclas TjernlundSkåneslättens OL35:40+10:14
99Jonas Klausen EspedalNTNUI36:02+10:36
100Sergiu FalaAcademy 201636:12+10:46
101Juho KinniTampereen Pyrintö36:16+10:50
102Daniel NetzIFK Göteborg36:17+10:51
102Ola KeiseråsIL Leik36:17+10:51
104John KumlinIK Ymer36:20+10:54
105Dan WinnbergIK Trenne Ullared36:40+11:14
106Niklas ThörnOK Vilse 8736:49+11:23
106Patrik LindÄrla IF36:49+11:23
108Emil JohanssonOK Tisaren37:02+11:36
109Ivan ForsgrenOK Tisaren37:13+11:47
110Gustav StenbergOK Skogshjortarna37:22+11:56
111Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima37:28+12:02
112Lennart BengtssonFalkenbergs OK37:30+12:04
113Erik JohanssonHalmstad OK38:12+12:46
114Ulrik ImbergOK Linné38:13+12:47
115Oskar BrandtHJS-Vansbro OK38:16+12:50
116Jonas AnderssonStora Tuna OK38:37+13:11
117Oskar AndrénOK Tisaren39:13+13:47
118Erik LindOK Linné39:30+14:04
119Oscar RiisGamleby OK39:44+14:18
120Alf Johan Walgermo LimaGanddal IL41:15+15:49
121Mattias JohanssonIFK Mora OK41:30+16:04
122Jyri UusitaloPellon Ponsi42:53+17:27
123Nils Wallentin TärkHalmstad OK45:16+19:50
124Otto LundmanOK Roslagen45:26+20:00
125Anders KallingsVisborgs OK46:41+21:15
126Nils DahlqvistStorviks IF47:54+22:28
127Aleksandr ManoilovJärfälla OK53:03+27:37
128Niklas FriskMarkbygdens OK54:07+28:41
129Niklas AldénOK Linné1:01:47+36:21
130Lok Hin MaHong Kong Joint School Orienteering Association1:06:01+40:35
Bjørn LundanesNTNUIej godkänd
Kalle JohanssonHalmstad OKej godkänd
Mikkel SørensenNTNUIej godkänd
William PommerStora Tuna OKej godkänd
Göran WinbladRehns BKej start
Ville KeskisaariIFK Lidingö SOKej start
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej start
Marcus BeckiusOK Tyrej start
Marcus EkKöping-Kolsva OKej start
Yevhen KandybeyOrienteerej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser