Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D16

3 570 m, 176 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lotta EerolaTampereen Pyrintö25:24
2Hedda Raadal BjørloHalden SK25:32+0:08
3Ragne WiklundNydalens SK27:01+1:37
4Isa EnvallIK Hakarpspojkarna27:21+1:57
5Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF27:35+2:11
6Julia RajanIFK Lidingö SOK27:43+2:19
7Lea WidmerOLG Zürich27:50+2:26
8Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna27:57+2:33
9Ella OlssonGrycksbo IF OK28:00+2:36
10Marlin HaavengenKongsberg OL28:34+3:10
11Anja ProbstOLG Bern28:37+3:13
12Sara KurthTampereen Pyrintö29:04+3:40
13Katrin SjödénÄlvdalens IF OK29:19+3:55
14Hanna LagerbergOK Södertörn29:39+4:15
15Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK30:14+4:50
16Tove EkströmLinköpings OK30:44+5:20
17Ella SjöbergTullinge SK30:46+5:22
18Inka NurminenJämsän Retki-Veikot30:50+5:26
19Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK30:57+5:33
20Helene EgerKongsberg OL30:58+5:34
21Frida JohanssonOK Djerf31:02+5:38
22Pernille KatlaFossum IF31:17+5:53
23Frida VikströmSundsvalls OK31:24+6:00
24Siiri SilvennoinenKalevan Rasti31:37+6:13
25Kristine Haanes StrandlieGjø-Vard OL31:43+6:19
26Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF31:47+6:23
27Elsa LindeblomHestra IF31:49+6:25
28Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK32:00+6:36
29Elvira WildheimFK Friskus-Varberg32:02+6:38
30Johanna NilssonKungälvs OK32:03+6:39
31Karianne Olsvik DengerudNydalens SK32:11+6:47
32Tora IndregardBul-Tromsø IL32:37+7:13
33Maja KindlundOK Tranan32:39+7:15
34Stina JohanssonOK Bävern32:58+7:34
35Kjersti Tønnesen BergstølKongsberg OL33:11+7:47
36Linnea DagsbergOK Orion33:14+7:50
36Anna AnderssonPiteå IF33:14+7:50
38Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad33:19+7:55
39Ella PalmIK Hakarpspojkarna33:22+7:58
40Ella NordströmKils OK33:26+8:02
41Linnea JohanssonTäby OK33:28+8:04
42Malva SteenOK Enen33:54+8:30
43Kaisa HaanpääTampereen Pyrintö33:57+8:33
44Tindra HjortFalköpings AIK OK34:10+8:46
45Elisa StåhlbergEspoon Suunta34:15+8:51
46Lene Berg HanssenByåsen IL34:17+8:53
47Kajsa RaskKungälvs OK34:18+8:54
48Elin SchagerströmGarphyttans IF34:24+9:00
49Maja MörthLeksands OK34:31+9:07
50Ebba HjertbergHestra IF34:36+9:12
51Jenny VirtalaPargas IF34:37+9:13
52Eli KolstadMo o-klubb34:38+9:14
53Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima34:49+9:25
54Ellen WahlbomOK Orion34:58+9:34
54Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat34:58+9:34
56Lotten KindlundhFK Finn35:01+9:37
57Ingrid HasaasFossum IF35:18+9:54
58Maren NorderudIL Tyrving35:26+10:02
58Alva LindellIF Thor35:26+10:02
60Hilda KukonlehtoKangasala SK35:45+10:21
61Elina HansonKungälvs OK36:02+10:38
62Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF36:05+10:41
63Olivia FröbergOK Roxen36:07+10:43
64Karin ModinBromma-Vällingby SOK36:16+10:52
65Ebba JensenSkåneslättens OL36:17+10:53
66Frida ZeijlonOK Hällen36:22+10:58
67Erika Källvik LeufvénÅmåls OK36:26+11:02
68Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK36:35+11:11
69Ronja HuggForsa OK36:37+11:13
70Alva RingiOK Kåre36:51+11:27
71Lina SvärdIF Thor36:52+11:28
72Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä37:03+11:39
73Irmalinn NilssonHärlövs IF37:06+11:42
74Lovisa LängheimTullinge SK37:13+11:49
75Lovisa NordSol Tranås37:23+11:59
76Lovisa BlomgrenSOK Aneby37:51+12:27
77Sofia JohanssonOK Skärmen38:21+12:57
78Sara NilssonVK Uvarna38:28+13:04
79Ingrid MadslienNydalens SK38:29+13:05
80Julia ElverlindOK Tranan38:32+13:08
81Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK38:35+13:11
82Vilma KarlssonOK Denseln38:59+13:35
83Lisa BörnstedtKungälvs OK39:01+13:37
84Lotta SankeloSK Pohjantähti39:05+13:41
85Elin SvenssonOK Älme39:08+13:44
86Sanni PrittinenHämeenlinnan Suunnistajat39:10+13:46
87Eleanore NealisLänna IF39:23+13:59
88Tove PerssonMölndal Outdoor IF39:36+14:12
89Lotta VälkkiTampereen Pyrintö39:42+14:18
90Ella AnderssonOK Södertörn39:44+14:20
91Tindra JernströmAvesta OK39:48+14:24
92Tova ErikssonOK Djerf39:51+14:27
93Solveig Eline BergIL Tyrving39:53+14:29
94Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK40:19+14:55
95Emelie BrudinIFK Mora OK40:22+14:58
96Julia ArvidssonVimmerby OK40:45+15:21
97Adela Maria GalateanuUNEFS Bucuresti40:58+15:34
98Klara MöllerOK Linné41:00+15:36
99Linnéa GustafssonOK Hällen41:03+15:39
100Arta Renāte RulleZVOC41:21+15:57
101Roosa LaineEspoon Suunta41:33+16:09
102Sanni KuusinenHämeenlinnan Suunnistajat41:36+16:12
103Ingrid Wanvik KrogstadmoSelbu OK41:57+16:33
104Vibeke Kvistad DengerudSteinkjer OK42:06+16:42
105Elsa LimbäckVästerås SOK42:10+16:46
106Essi KorhonenSK Vuoksi42:24+17:00
107Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF42:28+17:04
108Selma GumaeliusWaxholms OK42:48+17:24
109Jonna LundbäckJärfälla OK42:52+17:28
110Johanna SärnbrinkOK Tisaren42:56+17:32
111Ellen HeinaroHelsingin Suunnistajat43:07+17:43
112Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK43:35+18:11
113Adelina FunkeLeksands OK43:43+18:19
114Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK44:42+19:18
115Sofia GidingVallentuna-Össeby OL45:05+19:41
116Emma BernerssonOK Enen45:12+19:48
117Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK45:23+19:59
118Elvira ForslundOK Renen45:37+20:13
119Frida SahlmanLinköpings OK45:53+20:29
120Charlotte EideGjø-Vard OL46:15+20:51
121Sofia DamneBromma-Vällingby SOK46:24+21:00
122Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL46:35+21:11
123Veronica RedtzerAttunda OK46:53+21:29
124Sofia ZillingOK Södertörn47:46+22:22
125Johanna BreivoldVästerås SOK47:56+22:32
126Sara ErlandssonOK Vivill48:00+22:36
127Matilda TorrkullaIF Femman48:06+22:42
128Lovisa RingHalmstad OK48:07+22:43
129Lovisa LarssonTullinge SK48:12+22:48
130Astrid NorgrenStora Tuna OK48:13+22:49
131Elin BlomkvistSkattkärrs SOK48:49+23:25
132Elizabete LočmeleZVOC48:58+23:34
133Taika KangasSK Pohjantähti49:05+23:41
134Frida Bakken UlsethNydalens SK49:23+23:59
135Malin AdolfssonOK Södertörn49:26+24:02
136Ida WickbergOK Nolaskogsarna49:41+24:17
137Elvira SilverGävle OK49:44+24:20
138Paulina JägstedtHalmstad OK49:46+24:22
139Thea BadKils OK49:47+24:23
140Kajsa AnderssonOK Orion49:49+24:25
141Sintija OzolaZVOC49:56+24:32
142Klara BerglundVästerås SOK50:25+25:01
143Astrid AnderVallentuna-Össeby OL50:28+25:04
144Amanda MullinsSjövalla FK50:36+25:12
145Ane Marte VatnFrol IL51:34+26:10
146Emma HolmbackMalax IF51:39+26:15
147Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad51:40+26:16
148Ida Aabogen HauggaardIndre Østfold OK51:54+26:30
149Malin StrandbergGustavsbergs OK52:11+26:47
150Ida DahlgrenÖstersunds OK53:04+27:40
151Lina ErdeliusIF Rigor53:11+27:47
152Ingunn Torød BusetGneist54:11+28:47
153Tuva Nesheim FlatebakkenIL Tyrving54:27+29:03
154Vilma GotheOK Ravinen54:39+29:15
155Linnéa BodinAlmby IK54:53+29:29
156Agnes MattssonTandsbyns IF55:35+30:11
157Sanna TolonenOK Amne56:05+30:41
158Elin NorlinIFK Mora OK56:25+31:01
159Karolina DjerfVästerbergslagens OL56:54+31:30
160Ebba AlrikssonNybro OK57:37+32:13
161Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK58:00+32:36
162Linn LugneKils OK58:50+33:26
163Therese EkmanFinspångs SOK59:23+33:59
164Julia HästöIF Femman1:00:35+35:11
165Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK1:01:18+35:54
166Isa LundqvistJärfälla OK1:03:03+37:39
167Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK1:04:39+39:15
168Anne Mathilde Wilhelmine Lokøen KnudsenGneist1:05:21+39:57
169Astrid EricssonLunds OK1:08:27+43:03
170Ellen SkunckeTäby OK1:09:46+44:22
171Elin DahlmarkVästerås SOK1:13:53+48:29
172Katja DalénSala OK1:21:23+55:59
173Tove JohanssonOK Alehof1:32:37+1:07:13
174Kyra JonssonSjövalla FK1:54:36+1:29:12
Qiwei ShanHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Wilma MarkholmSkåneslättens OLej godkänd
Cecilie HöjholtKolding OKej start
Alicia RedtzerAttunda OKej start
Kristina FridmanVännäs OKej start
Vera RolfssonSkarpnäcks OLej start
Trine KarlbergTullinge SKej start
Sarah WølloKongsberg OLej start
Else HolmgrenBergnäsets AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser