Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H16

3 640 m, 206 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Daniel BogrenIF Hagen21:55
2Mikko EerolaTampereen Pyrintö21:56+0:01
3Sander ArntzenAsker SK22:24+0:29
4Gustav RuneforsVäxjö OK22:33+0:38
5Lukas OlmKils OK22:47+0:52
6Michal BoranekUSK Praha23:30+1:35
7Simon HardenFK Boken23:36+1:41
8Erik HannrupIF Thor23:43+1:48
9Marcus CarlssonIF Hagen23:47+1:52
10Isac EricssonVäxjö OK24:10+2:15
11Miika TalaHelsingin Suunnistajat24:26+2:31
12Emil AuseliusBredaryds SOK24:31+2:36
12Noel WaldenfjordJärfälla OK24:31+2:36
14Malte Kjær HemmingsenFIF Hillerød24:35+2:40
15Henrik Fredriksen AasAsker SK24:44+2:49
16Marius AurebekkKristiansand OK24:48+2:53
17Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima24:53+2:58
18Oskar NymanOK Tyr24:55+3:00
19Filip RosjöJönköpings OK25:12+3:17
20Lasse ViiloTampereen Pyrintö25:17+3:22
21Oskari SilvennoinenKalevan Rasti25:27+3:32
22Ruben BryngelssonTullinge SK25:28+3:33
23Aston KeyMelbourne Forest racers25:29+3:34
24Filip BengtssonOK Lindéna25:36+3:41
25Gabriel SturessonLerums SOK25:55+4:00
26Oscar ModigOK Pan-Kristianstad26:01+4:06
27Erik Hæstad BjørnstadFossum IF26:04+4:09
28Christian GafnerOLK Wiggertal26:08+4:13
29Kristoffer TengrothSundbybergs IK26:16+4:21
29Axel OlssonOK Skogsstjärnan26:16+4:21
31Rasmus TäckOK Hammaren26:18+4:23
32Oscar StenbackaVaasan Suunnistajat ry26:27+4:32
33Mattias IvaresOK Södertörn26:28+4:33
34Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus26:29+4:34
35Victor HanssonJönköpings OK26:32+4:37
36Johannes ÖgrenOK Kåre26:42+4:47
36Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb26:42+4:47
38Even LindaasVang OL26:43+4:48
39Axel BlomFrölunda OL26:47+4:52
40Jonathan UllerKils OK26:49+4:54
41Emil JonsellIF Thor26:51+4:56
42Eskil FröislandVang OL26:53+4:58
43Martin LammFrölunda OL26:57+5:02
44Axel BergströmOK Rodhen27:01+5:06
45Stian RykkjeStord IL27:16+5:21
46Felix PerssonHaninge SOK27:20+5:25
47Njaal Ellegaard MelbyVang OL27:24+5:29
48Leevi RoineHiidenkiertäjät27:28+5:33
49Filip MöllerOK Södertörn27:30+5:35
50Elias ÖhmanGjø-Vard OL27:33+5:38
51Jostein Svaland DaleOL Vallset/Stange27:34+5:39
52Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna27:39+5:44
53Aslak HeimdalKonnerud IL27:45+5:50
54Hugo BäsénIF Thor27:46+5:51
55Tim JohanssonFK Friskus-Varberg27:50+5:55
56Pyry MattilaKouvolan Suunnistajat27:51+5:56
57Arttu KaarioSuunta Jyväskylä28:04+6:09
58Anders BjörklundTrollhättans SOK28:22+6:27
59Thorsten SvenssonFinspångs SOK28:27+6:32
60Leevi VäisänenHelsingin Suunnistajat28:30+6:35
61Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF28:40+6:45
62Gunnar EngströmLinköpings OK28:45+6:50
63Adomas RepsysAlfta-Ösa OK28:47+6:52
64Trym IslandOL Tønsberg og Omegn28:57+7:02
65Ivar Lidström LauriSnättringe SK28:58+7:03
65Fredrik HamreforsVästerås SOK28:58+7:03
67Zeb PalmHJS-Vansbro OK28:59+7:04
68Gustav OlssonTorsås OK29:00+7:05
69Tiitus MustajokiTampereen Pyrintö29:09+7:14
70Niklas HeikkiläKouvolan Suunnistajat29:12+7:17
71Albin AnderssonSegersta OK29:21+7:26
72Arvid ÖnstenIK Vista29:27+7:32
73Lasse Falck WeberTisvilde Hegn OK29:28+7:33
74Audun BerganNydalens SK29:29+7:34
75Johan GrahnIK Uven29:36+7:41
76Loke ÖstangårdGamleby OK29:39+7:44
77Alexander Repstad StoremyrIL Hauken29:46+7:51
78Arttu LindqvistKouvolan Suunnistajat29:49+7:54
79Rasmus Krogh MadsenTisvilde Hegn OK29:52+7:57
79Rasmus KihlSundbybergs IK29:52+7:57
81Oskari ArvelaLahden Suunnistajat-3730:15+8:20
82Jakob Schøier KovstedTisvilde Hegn OK30:20+8:25
83Viktor BergLeksands OK30:28+8:33
84Samuel AxelsonOK Tyr30:32+8:37
85Eric BerlinTrollhättans SOK30:38+8:43
86William LundstedtMullsjö SOK30:50+8:55
87Olle SvangrenGotlands Bro OK30:54+8:59
87Emil GustafssonJärfälla OK30:54+8:59
89Lukas KatvalaOK Älgen30:57+9:02
90Rūdolfs Matīss VimbaZVOC31:02+9:07
91Filip JohanssonTrollhättans SOK31:03+9:08
92Gabriel LarssonGammelstads IF31:06+9:11
93Klas JohanssonOK Tranan31:07+9:12
94Mikael RautioEspoon Suunta31:14+9:19
95Algot NajvikOK Pan-Kristianstad31:27+9:32
96Love CarlssonOK Orion31:28+9:33
97Johan HjelmérSjövalla FK31:32+9:37
98Ludvig HallabroHässleholms OK31:36+9:41
99Emil HornlidenUmedalens IF31:37+9:42
100Anton GlivesonRonneby OK31:42+9:47
101John GranathOK Kåre31:48+9:53
102Matīss LeitlandsZVOC31:52+9:57
103Pieti LiukkaKalevan Rasti31:53+9:58
103Elias AxelssonFinspångs SOK31:53+9:58
105Göran HeinemannSV Robotron Dresden31:57+10:02
106Felix FalkGöteborg-Majorna OK31:58+10:03
106Jonathan JylltorpLinköpings OK31:58+10:03
108Simon BjörklundLindebygdens OK32:08+10:13
109Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna32:16+10:21
109Andreas RambergØstmarka OK32:16+10:21
111Karl BrahmLånghundra IF32:23+10:28
112Ole Johan BråtenVang OL32:24+10:29
113Nils LundgrenSundsvalls OK32:30+10:35
114Mikko TervakangasEspoon Suunta32:39+10:44
115Björn JohanssonSundsvalls OK32:52+10:57
116William NilssonNyköpings OK32:53+10:58
117Alf Briskerud HasselvoldGrue IL33:12+11:17
118Mattias KallhaugeSnättringe SK33:15+11:20
119Simon FreylandEksjö SOK33:17+11:22
120Ludvig LindénAttunda OK33:20+11:25
121Håkon SturødNydalens SK33:24+11:29
122Sølve DrageKongsberg OL33:30+11:35
123Albin NorénPiteå IF33:33+11:38
124Petter Astrup ArnesenHeming Orientering33:34+11:39
125Jacob EnbergHalmstad OK33:46+11:51
126Gustav Moll LevringOK Sorø33:52+11:57
127Samuel NorénOK Enen33:56+12:01
128Erik ErikssonOK Älgen34:36+12:41
129Sixten TörnqvistVästerås SOK34:37+12:42
130Håvard Vaeng BernhardsenBul-Tromsø IL34:42+12:47
131Mikkel Lau PetersenCopenhagenO34:47+12:52
132Vegard LøvliAsker SK34:48+12:53
133Simon ErikssonEmmaboda Verda OK34:50+12:55
134Fynn MüllerOLG Rymenzburg35:02+13:07
135Audun Wanvik HaugenStjørdals-Blink Orientering35:17+13:22
136Markus SimonenKalevan Rasti35:18+13:23
137Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna35:37+13:42
138Robert ColeVäsby OK35:39+13:44
139Alexander BokerudIF Rigor35:57+14:02
140Iiro KurttilaNavi36:22+14:27
141Pontus BierfeldtÄrla IF36:42+14:47
142Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro36:53+14:58
143Anders RuhnOK Roslagen36:59+15:04
144Nils OttossonGävle OK37:11+15:16
145Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF37:16+15:21
145Sølve WathneSandnes IL (Rogaland)37:16+15:21
147Eemeli ToivanenHiidenkiertäjät37:24+15:29
148Josef WennblomHagaby GoIF Örebro38:05+16:10
149Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK38:12+16:17
150Daniel HellbergLunds OK38:20+16:25
151Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF38:41+16:46
152Jarkko TiihonenKalevan Rasti39:02+17:07
153Erik KärrlanderUmedalens IF39:07+17:12
154Gustav NirvinHaninge SOK39:24+17:29
155Måns ErikssonÖstersunds OK39:41+17:46
156Filip JohanssonKungälvs OK40:10+18:15
156Morten SvendgårdOK Skøynar40:10+18:15
158Anton HanssonOK Djerf40:36+18:41
159Martin DanielssonOK Kåre41:10+19:15
160Marko Birk NielsenAalborg OK41:17+19:22
161Emil JohanssonSegersta OK41:20+19:25
161Rasmus VirginGotlands Bro OK41:20+19:25
163Vegar SkinneIndre Østfold OK41:48+19:53
164Oscar NilssonAlvesta SOK41:58+20:03
165Alexander AugustssonOK Bävern42:09+20:14
165Ingmar HolmerOK Nipan42:09+20:14
167Nikolai NordhaugKonnerud IL42:49+20:54
168Joel WahlqvistOK Roslagen43:06+21:11
169Tobias AbrahamssonSundbybergs IK43:19+21:24
170Oscar KarlssonTrollhättans SOK43:41+21:46
171Johan StorebakkenHamar OK44:05+22:10
172Martin SkärlénHaninge SOK44:15+22:20
173Dorian ToschTUS Lübbecke44:41+22:46
174Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb45:23+23:28
175Viktor AlfredssonOK Tyr45:27+23:32
176Lucas GranbergOK Kåre46:14+24:19Ladda ner rutt i gpx-format
177Felix SvenssonRasbo IK46:21+24:26
178Andreas RonglanOK Skøynar47:08+25:13
179Marcus Salomon-SörensenAttunda OK47:14+25:19
180Eric ValjusHagaby GoIF Örebro47:50+25:55
181Nils BabtistBromma-Vällingby SOK47:57+26:02
182Fredrik SveenVang OL48:54+26:59
182Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna48:54+26:59
184Julius PukeYstads OK49:12+27:17
185Qiming ZhangHangzhou No.2 High School DEER-O49:15+27:20
186Erik LundStenungsunds OK49:23+27:28
187Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby52:04+30:09
188Måns HolmgrenOK Hammaren52:05+30:10
189Elio BolligerOLV Baselland52:34+30:39
190Daniel GlimténOK Löftan53:47+31:52
191Lukas EnlundIF Femman54:00+32:05
192Jimmy JohanssonForsa OK54:39+32:44
193Nils HammarFK Herkules55:08+33:13
194Viktor GranströmVingåkers OK55:14+33:19
195Oskar SvahnEksjö SOK56:15+34:20
196Adam BremerBoxholm-Mjölby OL59:00+37:05
197Zifei YeHangzhou No.2 High School DEER-O1:06:00+44:05
198Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK1:12:11+50:16
199Alex LindbergFagersta OK1:22:02+1:00:07
200Jakob NilssonYstads OK1:38:41+1:16:46
201Zihao WangHangzhou No.2 High School DEER-O1:50:17+1:28:22
Axel ToressonLunds OKej godkänd
Wangkai JinHangzhou No.2 High School DEER-Oej godkänd
Oliver ValleriusGamleby OKej godkänd
Viktor KarlssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Matviy KhotyaintsevIF Thorej godkänd
Viktor WallinOK Kåreej start
Isak ErikssonNyköpings OKej start
Gunnar KarlströmOK Linnéej start
Sakari KoskelaRasti-Jussitej start
Filip AnderssonHultsfreds OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser