Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H11

2 140 m, 223 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna15:38
2Olle RingiOK Kåre17:43+2:05
3Linus NilssonOK Österåker20:02+4:24
4Niels DalgaardKolding OK20:13+4:35
5Hugo NordlanderSundsvalls OK20:31+4:53
6Odin EkNyköpings OK20:50+5:12
7Simon NordlanderSundsvalls OK20:52+5:14
8Oskar ErlandssonSundsvalls OK21:27+5:49
9Olle DalinOK Kåre21:52+6:14
10Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna22:04+6:26
11Aapo IkolaHelsingin Suunnistajat22:12+6:34
11Nils EngbergHärnösands OK22:12+6:34
13Jonatan AndersonJärfälla OK22:19+6:41
14Tom WeihartHestra IF22:29+6:51
15Elis LiukkonenSundsvalls OK22:30+6:52
16Hannes LindqvistIFK Enskede22:41+7:03
17Victor HörnquistAnderstorps OK22:47+7:09
18Noah KrikströmHjärnarps OL23:29+7:51
19Jussi AnkeloMS Parma23:32+7:54
19Otto NilssonLinköpings OK23:32+7:54
19Niklas ErlandssonOK Södertörn23:32+7:54
22Tim MartnerFrölunda OL23:37+7:59
23Axel BrattOK Orion23:38+8:00
24Elias NyqvistOK Landehof23:50+8:12
25Erik LundquistOK Ravinen24:00+8:22
26Dante RangertKungälvs OK24:02+8:24
27Casper GunnarssonOK Lindéna24:06+8:28
28Rasmus DoeringGarphyttans IF24:07+8:29
29Arvid ErikssonOK Tyr24:18+8:40
30August EkingeOK Motala24:21+8:43
31Nils SwartzOK Orion24:28+8:50
32Casper KarlssonOK Tor24:29+8:51
33Hugo HedströmOK Bävern24:33+8:55
34Svante SelinFK Göingarna24:46+9:08
35Adam PlawskiOK Roxen24:48+9:10
36Max Emil EkenstråleFK Herkules24:51+9:13
37Olle LångbergHudiksvalls OK25:05+9:27
38Elis PetersonOK Denseln25:18+9:40
39Albin SundströmHestra IF25:25+9:47
40Magnus AlstadFrol IL25:27+9:49
41Adam SjööarvOK Nackhe25:30+9:52
42Edvin LundOK Renen25:31+9:53
43Elias ThunbergOK Vivill25:37+9:59
44Wilmer SelinFK Göingarna25:49+10:11
45Simon LundellOK Österåker25:55+10:17
46Jonathan Birk NielsenAalborg OK26:00+10:22
47Axel AnderssonIF Thor26:02+10:24
48Albin ÅslundOK Linné26:06+10:28
49Tuukka TolkkinenSotkamon Jymy26:07+10:29
50Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK26:10+10:32
50Juho KivilaaksoLynx26:10+10:32
52Arvid AlbinssonHjärnarps OL26:28+10:50
53Emil AlbinssonOK Skogsfalken27:02+11:24
54Fabian AlinderSjövalla FK27:08+11:30
55Arvid JohanssonOK Djerf27:17+11:39
56Erik EkbergTrollhättans SOK27:18+11:40
57Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF27:21+11:43
58Isak JohanssonOK Gisle27:28+11:50
59Ture LiljaRonneby OK27:32+11:54
60Arvid JonforsenHallstahammars OK27:38+12:00
61Ragnar LandeEidskog OL27:39+12:01
62Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF27:52+12:14
63Olle MalmKFUM Örebro OK27:55+12:17
64Axel HejdenbergGävle OK27:57+12:19
65Ludvig EronnLinköpings OK28:00+12:22
66Hampus KarlssonStorviks IF28:01+12:23
67Anton EngstrandStorviks IF28:05+12:27
67Albin WollbrandOK Renen28:05+12:27
69Alfred SjödinOK Tisaren28:10+12:32
70Hannes PerssonFK Herkules28:26+12:48
71Hugo AtterbrandOK Kåre28:27+12:49
72Albin PaulssonOK Löftan28:31+12:53
73Måns BergqvistGarphyttans IF28:33+12:55
74Elias WesterberghRasbo IK28:50+13:12
75Wilmer RexSundsvalls OK29:13+13:35
76Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF29:29+13:51
77Rune De ClercqTrol Belgium29:34+13:56
78Linus ForsbergOK Ravinen29:35+13:57
79Filip HatlenTullinge SK29:56+14:18
80Jakob NordströmSigtuna OK30:06+14:28
81Simon CorneliussonOK Löftan30:16+14:38
81Aron SidenvallHudiksvalls OK30:16+14:38
83Axel TrofastTullinge SK30:20+14:42
84Albin KlaseniusKFUM Örebro OK30:21+14:43
85Janne KahelinSuunta Jyväskylä30:28+14:50
86Noa BerglundTäby OK30:30+14:52
87Wille SöderqvistOK Kåre30:31+14:53
87Andrei Dan GalateanuUNEFS Bucuresti30:31+14:53
89Gabriel JiréniusVästerbergslagens OL30:40+15:02
89Tadeusz CzaplaWKS Wawel Krakow30:40+15:02
91Sami SaarikkoTampereen Pyrintö30:43+15:05
92Otto LarssonOK Tranan30:58+15:20
93Lauri AaltoMS Parma31:00+15:22
94Martin ErikssonAnnebergs GIF31:37+15:59
95Isak HolmgårdKils OK31:42+16:04
96Anton JohanssonSOK Aneby31:45+16:07
97Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg31:48+16:10
98Robin AnderssonTrollhättans SOK31:52+16:14
99Sindre MathisenOL Tønsberg og Omegn32:00+16:22
100Albin KarlsmoIK Uven32:10+16:32
101Aron BromanLänna IF32:22+16:44
102Sixten PerssonSkogslöparna32:25+16:47
103Wilhelm TengrothOK Måsen32:31+16:53
104Victor JacobsenOK Måsen32:48+17:10
105Samuel ResmalmOK Hedströmmen32:56+17:18
106Daniel KraftAlmby IK33:06+17:28
107Malte HellgrenIF Thor33:16+17:38
108Tim LundbergOK Renen33:36+17:58
109Milo KonttilaKoovee33:37+17:59
110Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK33:48+18:10
111Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK34:07+18:29
112Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK34:28+18:50
112Lukas ErdalenIFK Göteborg34:28+18:50
114Tore HambergÖstersunds OK34:29+18:51
115Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna34:31+18:53
116Lars Horten JordetVingelen IL34:34+18:56
117Theodor HolmströmSkogsluffarnas OK34:46+19:08
118Edvin WollbrandOK Ravinen34:58+19:20
119Axel ErikssonStora Tuna OK34:59+19:21
120Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK35:20+19:42
121Hannes MogensenOK Ravinen35:21+19:43
122Hugo BergenfurIK Vikings OK35:22+19:44
123Albin SöderbergSundsvalls OK35:28+19:50
124Marcus GrunderJärfälla OK35:42+20:04
125Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL35:49+20:11
126Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK35:57+20:19
127Elis HanssonIF Thor36:01+20:23
128Albert BrohedeOK Tyr36:18+20:40
129Axel WiknerOK Österåker36:24+20:46
130Olof MusslinderNyköpings OK36:45+21:07
131Ivar LissmyrIFK Mora OK37:20+21:42
132Tim AnderssonOK Tranan37:32+21:54
133Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb38:06+22:28
134Eino HaaraHelsingin Suunnistajat38:21+22:43
135Rasmus TenkanenOK Raseborg38:38+23:00
136Isac BrovallGällstadbygdens SOK39:08+23:30
137Jacob OlssonOckelbo OK39:22+23:44
138Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF39:27+23:49
139Anton KarlssonFK Finn39:34+23:56
140Rasmus WidelundOK Kåre39:50+24:12
141Juho MalmiHelsingin Suunnistajat40:15+24:37
142Malte AlbinssonOK Österåker40:24+24:46
143Hugo MartinssonFK Finn40:25+24:47
143Emil KreutnerSOK Viljan40:25+24:47
145Mattias LarssonSundsvalls OK40:34+24:56
146August GörasLeksands OK40:46+25:08
147Elias RonkainenJämsän Retki-Veikot41:12+25:34
148Gustavs Godins42km.lv41:21+25:43
149Rasmus VibergOK Roxen41:29+25:51
150Helmer JöhnemarkStora Tuna OK41:57+26:19
151Elias HällstenStora Tuna OK41:59+26:21
152Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb42:10+26:32
153Melwin ArvidssonIF Rigor42:16+26:38
154Oliver HåkanssonOK Orion42:22+26:44
155Linus NilssonOK Tyr42:55+27:17
156Lucas SöderbergGävle OK43:18+27:40
157Casper TuressonHärlövs IF43:31+27:53
158Linus NordinOK Renen43:37+27:59
159Elias LjungdellTäby OK44:01+28:23
160Anders Næss-UlsethNydalens SK44:16+28:38
161Simon NylundOK Raseborg44:41+29:03
162Kasper VemdalMullsjö SOK45:22+29:44
163Peter VestinOK Tor45:56+30:18
164Gustav LundqvistHalmstad OK45:59+30:21
165Olof OlssonOK Kåre46:06+30:28
166Isak LemurellSjövalla FK46:11+30:33
167Samuel LindborgGrycksbo IF OK47:11+31:33
168Samuel StokkelandÅlgård Orientering47:25+31:47
169Linus AlinderSjövalla FK47:27+31:49
170Karl ForsgrenVästerbergslagens OL47:53+32:15
171Edvin OckbornTrollhättans SOK48:03+32:25
172Oscar HallqvistVänersborgs SK48:28+32:50
173Walter BodinGällstadbygdens SOK49:13+33:35
174Vidar NettelmarkSurahammars SOK49:35+33:57
175Alfred JeppssonOK Hammaren50:09+34:31
176Lukas PallhedGarphyttans IF50:35+34:57
177Love GaudenzHalmstad OK50:41+35:03
178Emil GrönroosOK Alehof51:09+35:31
179Arvid RothLinköpings OK51:16+35:38
180Olle SandbergOK Älvsjö-Örby51:24+35:46
181Anton DyreliusSnättringe SK51:35+35:57
182Viggo IngwersenOK Enen51:45+36:07
183Björn RönnestrandFrösö IF52:19+36:41
184Dennis BjurstedtSurahammars SOK52:25+36:47
185Jørgen AuneByåsen IL53:22+37:44
186Elias ThellsénOK Roxen53:39+38:01
187Simon StridhSkogsluffarnas OK53:56+38:18
188Love PalmgrenSkogsluffarnas OK53:58+38:20
189Caspin SinaiVästerviks OK55:32+39:54
190Albin BoellIFK Göteborg55:41+40:03
191Olle KullmanOK Alehof56:21+40:43
192Oscar AskrothKFUM Örebro OK57:42+42:04
193Elias StenbackaVaasan Suunnistajat ry59:29+43:51
194Malte LandforsLustens OK1:00:18+44:40
195Theo SjöbergIF Thor1:00:53+45:15
196Olle GahnshagOK Kåre1:03:14+47:36
197Joar BäckmanFrösö IF1:03:47+48:09
198Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna1:03:58+48:20
199Hugo NobornIFK Göteborg1:06:25+50:47
200Knut Kolltveit SørlieFossum IF1:08:55+53:17
201Anton KarlssonWaxholms OK1:09:06+53:28
202Edvardas BazelisRASKK SK1:11:07+55:29
203Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK1:11:18+55:40
204Viktor JanssonMölndal Outdoor IF1:14:28+58:50
205Lukas BergforsSOK Viljan1:15:23+59:45
206Jonatan VånsjöArboga OK1:17:02+1:01:24
207Adrian WidmarkUmeå OK1:18:06+1:02:28
208Oskar BjörkOK Hammaren1:20:14+1:04:36
209Lukas LundkvistHJS-Vansbro OK1:21:21+1:05:43
Viggo PetterssonSOK Viljanej godkänd
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Simon WesthMullsjö SOKej godkänd
Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej godkänd
Elias JohanssonHJS-Vansbro OKej godkänd
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Arvid GunérusSurahammars SOKej godkänd
Isak FredrikssonGarphyttans IFej godkänd
Ilija LyatoshinskyASVÖ Österrikeej godkänd
Emil SeldénIF Rigorej godkänd
Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Aksel HolmenSnertingdal IF Orienteringej godkänd
Lukas HambäckLånghundra IFej start
Viggo BerggrenGävle OKej start
Hugo PeterssonOK Nolaskogsarnaej start
Elias NorénOK Lindénaej start
Hugo SjölanderTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser