Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H40

4 130 m, 230 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Kim FageruddPaimion Rasti23:58
2Jani LakanenKoovee24:37+0:39
3Staffan ErikssonStora Tuna OK24:43+0:45
4Mattias KarlssonIK Trenne Ullared25:11+1:13
5Vyacheslav MukhidinovVaregg Fleridrett26:05+2:07
6Martin LarboIFK Lidingö SOK26:09+2:11
7Liutauras BileviciusOK Roslagen26:29+2:31
8Jonas EklundOK Rodhen26:30+2:32
9Magnus PerssonOK Tisaren26:33+2:35
10Lars-Håkan BengtssonOK Tyr26:46+2:48
11Björn LjunggrenOK Hammaren26:52+2:54
12Thomas RexSundsvalls OK26:55+2:57
13Peter FredricsonIFK Mora OK26:56+2:58
14Jonas MartnerFrölunda OL27:06+3:08
15Casper GidingKamrat och IF KIF27:09+3:11
16Martin IvarssonOK Skogshjortarna27:27+3:29
17Joni KemppiEspoon Suunta27:44+3:46
18Rikard ClaessonStora Tuna OK27:55+3:57
19Johan AhlströmVästerås SOK28:04+4:06
20Patrik SvedbergGävle OK28:08+4:10
21Tobias NobornIFK Göteborg28:22+4:24
22Tommy AnderssonVänersborgs SK28:24+4:26
23Mats ÅbergOK Linné28:53+4:55
24Håkan GunnarssonFK Göingarna29:11+5:13
25Sven GranforsOK Landehof29:19+5:21
26Daniel BrohedeOK Tyr29:24+5:26
27Pär HöökIFK Mora OK29:26+5:28
28Olof BorellOK Linné29:46+5:48
29Mikael LundqvistHalmstad OK29:53+5:55
30Jörgen GranefeltKils OK29:59+6:01
31Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK30:13+6:15
32Markus OlinIK Hakarpspojkarna30:24+6:26
33Torbjörn EngbergHärnösands OK30:40+6:42
34Daniel EvaldssonVäxjö OK30:47+6:49
35Fredrik JohnssonOK Tisaren30:49+6:51
36Per Øyvind SteneNydalens SK30:57+6:59
37Patrik IngelströmOK Gynge30:59+7:01
38Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb31:01+7:03
38Raino PesuTampereen Pyrintö31:01+7:03
40Henrik EricksonUlricehamns OK31:09+7:11
41Martin LindskogOK Ravinen31:10+7:12
41Henrik AnängenNyköpings OK31:10+7:12
43Jan Jacob VerdeniusVingelen IL31:16+7:18
44Mikko LaavainenMS Parma31:18+7:20
45Mattias HovmöllerSöders-Tyresö31:20+7:22
46Thomas KnutssonÄrla IF31:21+7:23
47Sami LevijokiHiidenkiertäjät31:51+7:53
48Johan ForsstenKungälvs OK31:55+7:57
49Jussi KarttilaMS Parma31:57+7:59
50Andreas NikolaussonVisborgs OK32:06+8:08
51Steinar LandeBø OL32:13+8:15
52Pål StenbergVang OL32:15+8:17
53Daniel PerssonOK Nipan32:18+8:20
54Björn GrothKungälvs OK32:24+8:26
55Ørjan RavndalÅlgård Orientering32:25+8:27
56Pasi LiitiäinenOK Trian32:29+8:31
57Jesper HåkanssonFK Göingarna32:35+8:37
58Christian OlssonOK Tranan32:37+8:39
58Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL32:37+8:39
60Peter ThelinBredaryds SOK32:41+8:43
61Henrik PetersonOK Denseln32:42+8:44
62Anders PåhlmanIstrums SK32:48+8:50
62Per GrönroosOK Alehof32:48+8:50
64Tuomas TalaHelsingin Suunnistajat33:08+9:10
64Joonas NurminenJämsän Retki-Veikot33:08+9:10
66Fredrik SundinOK Linné33:17+9:19
67Björn BeckiusVästerås SOK33:28+9:30
68Henrik GöhlFinspångs SOK33:32+9:34
69Thomas JohanssonOK Renen33:38+9:40
70Anders BjörkTrollhättans SOK33:46+9:48
70Marko PitkänenJämsän Retki-Veikot33:46+9:48
72Stefan AronssonKFUM Örebro OK33:54+9:56
73Björn AnderssonKarlskrona SOK34:06+10:08
74Przemyslaw CzaplaWKS Wawel Krakow34:17+10:19
75Per AnderssonVäxjö OK34:22+10:24
76Robert PedersenJärfälla OK34:30+10:32
77Urban AndréSvärdsjö SOK34:31+10:33
78Sami AaltoMS Parma34:40+10:42
78Martin ÖhmanGjø-Vard OL34:40+10:42
80Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK34:43+10:45
81Anders BestermanIK Trenne Ullared34:52+10:54
82Anders TillegårdSundbybergs IK34:53+10:55
83Magnus LindblomGustavsbergs OK34:57+10:59
84Espen DanevadFredrikstad SK34:59+11:01
84Jarno RiikonenTampereen Pyrintö34:59+11:01
86Johan EngebrattGöteborgs SK35:05+11:07
87Roel Van de MoortelOMEGA35:07+11:09
88Jan HjortFalköpings AIK OK35:12+11:14
89Kenneth GrankullIK Kronan35:21+11:23
90Christian RotvikerCentrum OK35:23+11:25
91Jonas UllerKils OK35:24+11:26
92Andreas BlomgrenOK Hierne35:38+11:40
93Magnus MattssonÖrnsköldsviks OK35:46+11:48
94Kimmo KaarioSuunta Jyväskylä35:59+12:01
95Andreas LundholmUmeå OK36:08+12:10
96Fredrik SturessonOK Alehof36:09+12:11
97Filip IvermarkVästerås SOK36:10+12:12
98Jonas JohnssonOK Kolmården36:16+12:18
99Kari SalonenHelsingin Suunnistajat36:18+12:20
100Sören KindlundOK Tyr36:33+12:35
101Per ThunbergOK Vivill36:43+12:45
101Eivind TonnaLillomarka OL36:43+12:45
103Knut Jostein SaetnanFossum IF36:50+12:52
104Mikko LaineHelsingin Suunnistajat36:57+12:59
105Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK36:58+13:00
106Joakim ÖstblomJärfälla OK36:59+13:01
107Erik BorglundHärnösands OK37:01+13:03
108Lasse WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb37:26+13:28
109Henrik SahlströmFrämmestads IK37:27+13:29
110Andreas KrafftLänna IF37:28+13:30
111Marc KerckhofsOMEGA37:37+13:39
112Joakim KarmetunOK Njudung37:49+13:51
113Johan BergmanMölndal Outdoor IF38:22+14:24
114Mats SandinHaninge SOK38:31+14:33
115Mikko KarppinenSK Pohjantähti38:47+14:49
116Örjan VelletKFUM Örebro OK38:50+14:52
117Henrik SjögrenHaninge SOK38:51+14:53
118Anders DalgaardKolding OK38:57+14:59
118Christian Henrich-FrankeOLG Siegerland38:57+14:59
118Mikke MaronenLynx38:57+14:59
121Øyvind LienGjø-Vard OL39:23+15:25
122Jonas Jensen-TornehedVästerås SOK39:35+15:37
123Sverker LenasCentrum OK39:37+15:39
124Arne HeydornOK Roskilde39:46+15:48
125Max LarssonOK Tranan39:49+15:51
126Stefan GyllenbergLugnviks IF39:50+15:52
127Henrik OrtmanVästerås SOK39:52+15:54
128Thies KnollBielefelder TG40:03+16:05
129Mats AhnheimTibro OK40:05+16:07
130Anders LövgärdOK Alehof40:07+16:09
131Lennart HambergÖstersunds OK40:10+16:12
132John HartleySöders-Tyresö40:16+16:18
133Pär-Magnus BjurekTibro OK40:20+16:22
134Håkan AnderssonHalmstad OK40:30+16:32
135Trond FlaskerudOL Toten-Troll40:37+16:39
136Simon NilssonUmeå OK40:43+16:45
137Tor Kristian BuraasVang OL40:44+16:46
138Joni VirtanenEspoon Suunta40:56+16:58
139Niklas EkmanPargas IF40:57+16:59
140Sami LiponkoskiTampereen Pyrintö40:59+17:01
141Christopher RolsdorphGrue IL41:09+17:11
142Erik LauriFK Herkules41:14+17:16
143Arto Puro-AhoYlistaron Kilpa-Veljet41:19+17:21
144Pietari HyvärinenEspoon Suunta41:24+17:26
145Magnus CederlöfTullinge SK41:26+17:28
146Morten PlougBallerup OK41:27+17:29
147Erik AderstedtKungälvs OK41:45+17:47
148Mattias GunnarssonBredaryds SOK41:46+17:48
149Urban SchmidtOK Kontinent41:53+17:55
149Lars-Ola BligårdOK Vilse 8741:53+17:55
151Timo KokkonenKajaanin Suunnistajat42:08+18:10
152Christer CasselsjöOK Kolmården42:17+18:19
153Johan KüglerSigtuna OK42:25+18:27
154Stellan TäckOK Hammaren42:29+18:31
155Johnny BlästaNjurunda OK42:41+18:43
156Fredrik GranathSvärdsjö SOK43:15+19:17
157Peter BrämersonTibro OK43:16+19:18
158Teemu KarjalainenVaajakosken Terä43:18+19:20
159Heide PerssonAndrarums IF43:29+19:31
160Henning Bratland CarlsenOK Moss43:31+19:33
161Pasi LaaksonenEspoon Suunta43:36+19:38
162Kasper LevringOK Sorø43:49+19:51
163Jörgen RydeniusTullinge SK44:01+20:03
164Björn YlipääBergnäsets AIK44:03+20:05
165Joar SvendgårdOK Skøynar44:04+20:06
166Stefan NorinSöders-Tyresö44:10+20:12
167Tero SalonenHauhon Sisu44:23+20:25
168Erik WikströmOK Tyr44:29+20:31
169Anders FranzénLidköpings VSK44:33+20:35
170Johan AsplundLaholms IF OK44:34+20:36
171Jonas SellingLänna IF44:55+20:57
172Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL45:07+21:09
173Henrik FlordalKatrineholms OK45:08+21:10
174Roger EbertOLV Landshut45:15+21:17
175Patrick EricsonMullsjö SOK45:23+21:25
175Horia Andrei GalateanuUNEFS Bucuresti45:23+21:25
177Viktor SkobeKalmar OK45:27+21:29
177Pär LiljaIFK Lidingö SOK45:27+21:29
179Henrik Bleken RudVang OL45:59+22:01
179Svante AndrénTibro OK45:59+22:01
179Magnus FlodmanOK Hammaren45:59+22:01
182Erik MöllerOK Södertörn46:04+22:06
183Jon LindskogOK Älme46:05+22:07
184Erik BacklundTrollhättans SOK46:37+22:39
185Jerker DrottenmyrVisborgs OK46:38+22:40
186Johan OlssonGrycksbo IF OK46:44+22:46
187Andreas RietzNyköpings OK47:08+23:10
188Björn MöllerOK Kontinent48:01+24:03
189Henrik PerssonSundbybergs IK48:44+24:46
190Jon-Kåre HansenTIF Viking48:55+24:57
191Heikki TukiainenTampereen Pyrintö49:05+25:07
192Olof IngemarssonKarlskrona SOK49:11+25:13
193Thomas LieFredrikstad SK49:40+25:42
194Magnus BjorkmanNew England Orienteering Club49:49+25:51
195Pål JanssonOK Roslagen50:02+26:04
196Magnus GrafströmCentrum OK50:21+26:23
197Bo Birk NielsenAalborg OK50:22+26:24
198Henrik HellborgCentrum OK50:23+26:25
199Mattias WestfältGotlands Bro OK50:45+26:47
200Marko RajalaHelsingin Suunnistajat50:56+26:58
201Greger AhlénIF Hagen51:02+27:04
202Tobias KarlssonRyda SK52:02+28:04
203Peter AugustssonGöteborgs SK52:19+28:21
204Joachim LindkvistTolered-Utby Ol-klubb52:31+28:33
205Daniel AxelssonMålilla OK52:35+28:37
206Per EdströmHärnösands OK52:46+28:48
207Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK53:10+29:12
208Robert LadängesAlfta-Ösa OK54:21+30:23
209Claes AnderssonFalkenbergs OK54:57+30:59
210Jonas LundgrenTibro OK55:02+31:04
211Tero OjalaKouvolan Suunnistajat55:09+31:11
212Peter WestlundJönköpings OK55:12+31:14
213Dan HörnellOK Linné55:39+31:41
214Urban SärnbrinkOK Tisaren55:56+31:58
215Roar MathisenOL Tønsberg og Omegn56:57+32:59
216Janne KonttilaKoovee57:28+33:30Ladda ner rutt i gpx-format
217Mattias JägstedtHalmstad OK57:33+33:35
218Per PalmqvistOK Kontinent57:59+34:01
219Erik KöllerströmFjärås AIK1:00:13+36:15
220Thomas LjungqvistTibro OK1:00:57+36:59
221Magnus WallinIK Trenne Ullared1:00:58+37:00
222Tomas KristoferssonSundsvalls OK1:01:42+37:44
223Mikael GuttkeNyköpings OK1:03:08+39:10
224Peter RasmussenOK Kontinent1:05:00+41:02
225Kyrre KraftStjørdals-Blink Orientering1:06:53+42:55
226Ben SchultzWallaringa Orienteers1:11:56+47:58
227Alexander WickmanTibro OK1:17:00+53:02
228Magnus JohanssonLjusdals OK1:19:16+55:18
229Patrik ServinLånghundra IF1:21:19+57:21
230Filip JoelssonGustavsbergs OK1:29:13+1:05:15
Anders StorbråtenBækkelagets SKej start
Ola SkeppSävedalens AIKej start
Daniel BerggrenÖstersunds OKej start
Thomas E ErikssonKexholms SKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Markus FrödinSundsvalls OKej start
Henrik LundOK Renenej start
Peter SubaWessexej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser