Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D50

3 080 m, 169 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Cecilia BrattOK Orion24:45
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF24:56+0:11
3Virpi RemahlLahden Suunnistajat-3725:47+1:02
4Maria JonssonNydalens SK25:50+1:05
5Eva PetterssonKarlskrona SOK26:18+1:33
6Annika ViiloTampereen Pyrintö26:45+2:00
7Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK27:09+2:24
8Sara Snogerup LinseLunds OK27:13+2:28
9Yvonne AnderssonTullinge SK27:16+2:31
10Carina SandbergSäterbygdens OK29:24+4:39
11Christina HalvarssonOK Kroppefjäll29:35+4:50
12Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL29:37+4:52
13Anita Sørensen DrageKongsberg OL29:47+5:02
14Alix Young VikNydalens SK30:01+5:16
15Anna LarssonSöders-Tyresö30:06+5:21
16Tiina ÄijäläKangasala SK30:09+5:24
17Christina SmedbergOK Skogsfalken30:22+5:37
18Marita AxelssonOK Ravinen30:43+5:58
19Madeleine LimparAttunda OK30:55+6:10
20Monica HatlenTullinge SK30:56+6:11
21Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens IK31:15+6:30
22Eva HägnanderLidköpings VSK31:34+6:49
23Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL31:46+7:01
24Marianne NjåsteinIL Tyrving31:54+7:09
25Monica BomanGävle OK31:57+7:12
26Marie AlfredssonOK Tyr32:14+7:29
27Anna JohanssonJönköpings OK32:15+7:30
28Mia BierfeldtÄrla IF32:23+7:38
29Jaana HölsöPaimion Rasti32:40+7:55
30Cathrine JohanssonTierps SOK32:42+7:57
31Tuija KatajamäkiKauhavan Wisa32:48+8:03
32Anna Sofie BarkLinköpings OK32:58+8:13
33Satu NyholmRasti-Nokia33:02+8:17
34Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK33:05+8:20
35Torun PahlmGarphyttans IF33:16+8:31
36Margrete GaskiBardu IL33:28+8:43
37Anne MadslienNydalens SK33:45+9:00
38Maria HartOK Linné33:50+9:05
39Åshild Stuve StrandlieGjø-Vard OL33:51+9:06
40Ingela ErikssonGävle OK33:53+9:08
41Pia LindholmSundsvalls OK34:11+9:26
42Elisabet EnmarkGävle OK34:16+9:31
43Lena NilssonOK Linné34:27+9:42
44Britt-Marie BengtssonFK Åsen34:30+9:45
45Annika JosefssonKarlskrona SOK34:34+9:49
46Ann Elisabeth GunnulfsenModum O-lag34:38+9:53
47Annika von SchoultzOK7734:52+10:07
48Anne Marit BordalRingsaker OK34:57+10:12
49Maria ColeVäsby OK35:00+10:15
50Christina SternerOK Njudung35:08+10:23
51Karina LangerakJärfälla OK35:09+10:24
52Charlotta AskeljungOK Klemmingen35:20+10:35
53Ágnes TömördiHegyisport Szentendre SE35:26+10:41
54Helena ErikssonEds SK35:32+10:47
55Ingela AnderssonLunds OK35:37+10:52
56Katarina BengtssonLånghundra IF35:39+10:54
57Åsa WestlundTrosabygdens OK35:47+11:02
58Karin Swärd LindbergVandrarringen35:49+11:04
59Heli MarjomaaStigsökarna35:55+11:10
60Sari KoskelaRasti-Jussit36:02+11:17
61Helena KönigssonRobertsfors IK36:17+11:32
62Eva PedersenOK Skogshjortarna36:20+11:35
63Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL36:28+11:43
63Carina NilssonTäby OK36:28+11:43
65Ingrid SandvollGneist36:33+11:48
66Riikka OtsamoHelsingin Suunnistajat36:57+12:12
66Anne Kristine NorderudIL Tyrving36:57+12:12
68Caroline HagströmFalköpings AIK OK37:10+12:25
69Agnetha Le ClaireFK Herkules37:22+12:37
70Ingrid JohanssonLaholms IF OK37:23+12:38
71Anna BacklundOK Södertörn37:27+12:42
72Anette SjöbergGävle OK37:51+13:06
73Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK37:53+13:08
73Tarja SilvennoinenKalevan Rasti37:53+13:08
75Eva WadmanVästerås SOK37:56+13:11
76Ann Katrin OlsenAsker SK38:04+13:19
77Eija RantalaHelsingin Suunnistajat38:09+13:24
78Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK38:12+13:27
79Ann LyrbergValbo AIF38:35+13:50
80Anne Marit BjergaardNydalens SK38:38+13:53
81Marja MolinKangasala SK38:50+14:05
82Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF38:58+14:13
83Gunilla BomanVästerås SOK39:01+14:16
84Pauliina LankinenHelsingin Suunnistajat39:06+14:21
85Maria WidmarkIF Hagen39:09+14:24
86Maritta NurmiVaasan Suunnistajat ry39:14+14:29
87Carina AnderssonFK Friskus-Varberg39:22+14:37
88Magnhild T. MølnvikFossum IF39:35+14:50
89Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL39:45+15:00
90Johanna SundströmJärla Orientering39:48+15:03
91Ulrika ErikssonStora Tuna OK39:50+15:05
92Anna DolkJönköpings OK39:55+15:10
93Christel OlssonFK Åsen39:56+15:11
93Berit WetterArboga OK39:56+15:11
95Anna EkSödertälje-Nykvarn OF40:42+15:57
96Ragnhild HaldKristiansand OK40:49+16:04
97Anneli KarlssonFK Finn41:10+16:25
98Liselott KihlSundbybergs IK41:12+16:27
99Lisa AnderssonUlricehamns OK41:21+16:36
100Lone RasmussenOK Snab41:36+16:51
101Annika AasaIK Uven41:54+17:09
101Christina PernebyIFK Lidingö SOK41:54+17:09
103Päivi LeppävuoriKuopion Suunnistajat42:07+17:22
104Anette LantzOK Österåker42:16+17:31
105Nina-Beate LiabakkByåsen IL42:39+17:54
106Karin ClarinIF Rigor42:55+18:10
107Susanne JohanssonFjärås AIK42:57+18:12
108Åsa PerssonLaxå OK43:03+18:18
109Susanne AeglerIG Bloch43:21+18:36
110Rine HanssenByåsen IL43:26+18:41
111Kristina SpångbergLunds OK43:32+18:47
112Annika SundvallJärla Orientering43:33+18:48
112Marita FilipssonMarkaryds FK43:33+18:48
114Eva-Lena JonssonNyköpings OK43:49+19:04
115Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK43:54+19:09
116Gitte ChristoffersenSvendborg OK44:01+19:16
117Randi JensenFrol IL44:19+19:34
118Kristina MarteliusAttunda OK44:23+19:38
119Åsa NybergGöteborg-Majorna OK44:29+19:44
120Gunhild KvistadSteinkjer OK44:40+19:55
121Monika JonssonSvaide Roma SOK44:42+19:57
121Katarina AlnehällTäby OK44:42+19:57
123Nora WoodwardOK Moss45:48+21:03
123Cecilia WestströmSundbybergs IK45:48+21:03
125Pia Käck FritzellGudhems IF46:48+22:03
125Anette ArksandVallentuna-Össeby OL46:48+22:03
127Annika RiisGamleby OK46:56+22:11
128Cecilia OlssonUmeå OK47:07+22:22
129Marianne KirkegaardCopenhagenO47:34+22:49
130Eija SulavuoriTurun Metsänkävijät47:48+23:03
131Gunilla SalénOK Renen48:30+23:45
132Ebba HedegårdOK Kolmården49:22+24:37
133Katja HinkelSV Robotron Dresden49:50+25:05
134Nina DjerfLerums SOK50:04+25:19
135Maria TorgersenBækkelagets SK50:07+25:22
135Agneta BergelinBergnäsets AIK50:07+25:22
137Carin RudolfssonIK Uven50:48+26:03
138Kerstin MitchellHOC51:20+26:35
139Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF52:17+27:32
140Tone BakkenLillomarka OL52:50+28:05
141Silke AnsorgeSV Robotron Dresden53:13+28:28
142Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK53:24+28:39
143Gunnel SundbergFinspångs SOK53:54+29:09
144Ulla Place PetersenAllerød OK54:12+29:27
145Kristiina OksanenIkaalisten Nouseva-Voima55:12+30:27
146Hanne GyllingAarhus 1900 orientering55:21+30:36
147Gry HafskjoldBergnäsets AIK55:22+30:37
148Nina Hansen-MøllerudKongsberg OL55:30+30:45
149Ute LöschUSV Jena55:42+30:57
150Heike GöbelUSV TU Dresden58:38+33:53
151Åsa RedinIFK Kiruna59:23+34:38
152Bianca DähnnMTK Bad Harzburg59:28+34:43
153Roswitha MickoGO Harzberg / Bad Voeslau1:00:48+36:03
154Maria GelinderAttunda OK1:01:02+36:17
155Betty De MeyerTrol Belgium1:01:22+36:37
156Catherine CoulierCS Pertuis1:02:01+37:16
157Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK1:04:25+39:40
158Helle HundseidIL Tyrving1:06:47+42:02
159Åshild FlatebakkenIL Tyrving1:06:56+42:11
160Teija LaunisASS Raisu Lumous1:07:32+42:47
161Pernilla LundbladAttunda OK1:14:34+49:49
162Jane RødderKongsberg OL1:15:24+50:39
163Hazel HindleMDOC1:17:11+52:26
164Mette Uhre LangAmager OK1:23:23+58:38
165Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:26:31+1:01:46
166Kathia BravinASUB Orientation1:53:05+1:28:20
Kari MadslienNydalens SKej godkänd
Britt KarlsenAskøy O-Lagej godkänd
Anneli ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Lena LundstenVittjärvs IKej start
Marjut VarpulaEspoon Suuntaej start
Anne-Kathrine TorvundGneistej start
Masja van de VenKOVZej start
Lotta RansjöOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser