Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D70 Kort

2 240 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Britt-Marie EklöfOK Milan34:05
2Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK37:31+3:26
3Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr38:20+4:15
4Carina LindmanFinspångs SOK38:50+4:45
5Anna-Stina NyströmLänna IF38:51+4:46
6Eivor LindgrenBrunflo IF39:08+5:03
7Viveca JernstedtKristinehamns OK39:43+5:38
8Gunnel PalgrimVänersborgs SK40:18+6:13
9Ingrid Rex WallströmOK Landehof41:23+7:18
10Siv FrodinKöping-Kolsva OK41:26+7:21
11Kristina FriskAttunda OK42:00+7:55
12Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF42:14+8:09
13Bodil RuterOK Älme42:28+8:23
14Dagny TirénOK Ravinen42:35+8:30
15Linnea ClaessonRydboholms SK42:38+8:33
16Susanne IngemanssonYstads OK43:18+9:13
17Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo43:25+9:20
18Eli KlovningPorsgrunn OL44:04+9:59
19Gunborg WestinLeksands OK44:56+10:51
20May-Sofie OlssonForserums SOK45:02+10:57
21Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK45:07+11:02
22Britt-Marie BjörklundVästerviks OK46:15+12:10
23Gunvor JonssonVänersborgs SK46:26+12:21
24Lillemor LorénOK Frisene46:38+12:33
25Kerstin NilssonOK Gynge47:15+13:10
26Britten PerssonFinspångs SOK47:19+13:14
27Solveig TjernbergSödertälje IF47:39+13:34
28Barbro AnderssonOK Skogshjortarna47:41+13:36
29Lillemor GunnarssonOK Gipen47:58+13:53
30Ella BjerketvedtTrøsken IL48:06+14:01
31Birgit PalmFK Boken48:32+14:27
32Margareta BirathIBM-Klubben49:19+15:14
33Berit GustavssonSödertälje IF51:33+17:28
34Gun ThorssonRyda SK52:50+18:45
35Eva Britt BjörkBrunflo IF53:31+19:26
36Lena SandahlGamleby OK53:46+19:41
37Eva EskilssonHässleholms OK53:54+19:49
38Kerstin BengtssonMotala AIF OL54:06+20:01
39Eivor PetterssonGamleby OK54:23+20:18
40Lena PerssonMalmö OK54:31+20:26
41Marina WästlundOK Amne56:32+22:27
42Ingrid PeterssonSundsvalls OK56:33+22:28
43Barbro BengtssonOskarströms OK57:15+23:10
44Britt-Marie ÅbergOK Tisaren57:29+23:24
45Edla FornanderVästerbergslagens OL57:30+23:25
46Monica KrigOK Nipan57:53+23:48
47Margareta NobornSundsvalls OK58:11+24:06
48Unni Fladsrud VoldVang OL58:19+24:14
49Britt-Marie KarlssonOK Djerf58:21+24:16
50Laila ErlandssonMålilla OK58:50+24:45
51Barbro WahlströmIstrums SK59:26+25:21
52Berit NilssonEksjö SOK1:00:08+26:03
53Linnéa HallOK Amne1:00:25+26:20
54Monika CooperDore OC1:01:18+27:13
55Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro1:01:35+27:30
56Gerd LindqvistBrunflo IF1:01:43+27:38
57Ulla SönsterödSOK 681:02:01+27:56
58Maja-Stina MalmqvistKarlskrona SOK1:02:13+28:08
59Agneta ÖsterbergHofors OK1:03:39+29:34
60Evy EkströmOK Alferna1:03:54+29:49
61Inger GreenSjövalla FK1:05:55+31:50
62Siv EkelöfVärend GN OL1:06:12+32:07
63Gurli BackFagersta OK1:07:46+33:41
64Inga GustavssonIK Uven1:18:17+44:12
65Karin TibbelinTurebergs IF1:20:44+46:39
66Eva RybergJönköpings OK1:25:41+51:36
67Doris NilssonOK Klemmingen1:28:27+54:22
68Birgitta NylundJärfälla OK1:29:34+55:29
69Monica LindgrenLinköpings OK1:48:50+1:14:45
Elsie HargreavesCornwall OCej godkänd
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd
Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OKej start
Gunvor GranathNynäshamns OKej start
Inger LundSala OKej start
Lillemor RystedtStora Tuna OKej start
Birgit TisellIK Sternej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser