Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D75

2 020 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK27:45
2Ann PerssonPiteå IF30:53+3:08
3Asta SjöbergLindebygdens OK31:42+3:57
4Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK32:29+4:44
5Siv HasselgrundBjursås OK34:35+6:50
6Anne-Marie ByströmSidensjö IK34:39+6:54
7Ann SjöbergEnebybergs IF34:44+6:59
8Eva von HeijneSigtuna OK36:46+9:01
9Mariann NilssonLustens OK37:16+9:31
10Ann-Britt BjörnlingerIK Vista37:18+9:33
11Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK38:44+10:59
12Gerda WoxénIBM-Klubben41:36+13:51
13Mariann KjellbergBredareds IF42:03+14:18
14Doris WibergGävle OK42:59+15:14
15Britt-Marie BengtssonOK Linné44:19+16:34
16Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby44:21+16:36
17Barbro VallinKungälvs OK44:55+17:10
18Inger GustafssonOK Roxen45:10+17:25
19Birgitta ErikssonLänna IF45:13+17:28
20Lillemor ForsbergGävle OK45:53+18:08
21Britt ErikssonHammarby IF OF46:45+19:00
22Gertrud AsplundVästerås SOK47:59+20:14
23Karin LexellOK Torfinn49:37+21:52
24Elvy BörjessonOK Alehof50:36+22:51
25Monica Theuser WengrudNorbergs OK51:27+23:42
26Inga PerssonOK Landehof54:14+26:29
27Marianne GrahnSävedalens AIK56:21+28:36
28Gun LarssonHammarby IF OF56:38+28:53
29Maud BengtssonSala OK57:11+29:26
30Grete UrsetVingelen IL57:50+30:05
31Margaretha NyströmLänna IF1:00:22+32:37
32Yvonne RoosAttunda OK1:05:04+37:19
33Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:08:38+40:53
34Ann-Margret PerssonGävle OK1:11:11+43:26
35Gerd HallstenVänersborgs SK1:14:54+47:09
36Inger BengtssonHalmstad OK1:21:03+53:18
37Anita AspOckelbo OK1:22:16+54:31
38Lillemor HallinOK Landehof1:27:09+59:24
39Harriet KarlssonOK Grip1:29:17+1:01:32
40Barbro HugossonLunds OK1:42:35+1:14:50
41Anna-Stina Dahlstedt-KamlanBay Area Orienteering Club1:54:17+1:26:32
Anita HagelbeckAttunda OKej godkänd
Britt AxelssonKalmar OKej start
Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OKej start
Inger HallbergIK Uvenej start
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser