Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D60 Motion

2 110 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingela NelsénFalkenbergs OK34:21
2Kerstin CarlssonOK Letstigen35:26+1:05
3Lilian LagerströmGustavsbergs OK36:52+2:31
4Margareta LemoineGävle OK38:36+4:15
5Marianne OffrellFrosta OK39:02+4:41
6Agneta GustafssonNorbergs OK39:10+4:49
7Marita JohanssonOK Stigen39:19+4:58
8Gunnel HultqvistIF Hagen40:05+5:44
9Ann-Britt PerssonOK Älme40:18+5:57
10Berit MartinssonFinspångs SOK42:05+7:44
11Inga-Lill EvaldssonSK Graal42:13+7:52
12Anki LindahlAttunda OK43:04+8:43
13Britt-Marie ReinholdssonJärfälla OK43:16+8:55
14Marianne EricsonAlfta-Ösa OK44:01+9:40
15Carina LidforssJärla Orientering44:23+10:02
16Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK44:45+10:24
17Inger BjörkÅrsunda IF46:13+11:52
18Yvonne GalborgenEds SK47:20+12:59
19Pia AnderssonFalkenbergs OK47:35+13:14
20Tove StraarupHorsens OK47:49+13:28
21Ingrid Holmén 49:09+14:48
22Kerstin BlomRehns BK49:30+15:09
23Irene HolmgrenNässjö OK49:32+15:11
24Lena LarssonHestra IF50:11+15:50
25Agneta KarlssonSOK Viljan50:20+15:59
26Astrid  SandvikSveio OL50:27+16:06
27Eva NordströmOK Älvsjö-Örby52:17+17:56
28Marina Nord-CarlsénHagaby GoIF Örebro52:24+18:03
29Britt-Louise EdlundIFK Lidingö SOK52:46+18:25
30Ingrid StåhlLunds OK53:06+18:45
31Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL53:43+19:22
32Ulla KjellLinköpings OK53:57+19:36
33Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK54:13+19:52
34AnneMarie AgeDegerfors OK56:29+22:08
35Christel NilssonOK Älme56:44+22:23
36Pia De BatsOK Amne57:05+22:44
37Birgitta JohanssonIK Gandvik58:08+23:47
38Iris VallstenIFK Lidingö SOK58:09+23:48
39Sophia GabrielssonSöders-Tyresö58:24+24:03
39Lisbeth NilssonYstads OK58:24+24:03
41Marianne NyströmSkattkärrs SOK58:41+24:20
42Lena LarssonSävedalens AIK1:00:16+25:55
43Inger EkmanOK Roxen1:02:19+27:58
44Gunnel LitzellOK Kullingshof1:02:26+28:05
45Marion AnderssonIK Vista1:02:32+28:11
46Ulla OlssonTorsås OK1:03:03+28:42
47Kerstin ForsbergOK Ravinen1:03:21+29:00
48Solveig JonssonVännäs OK1:04:05+29:44
49Anna DahlLaxå OK1:04:53+30:32
50Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:05:07+30:46
51Vanja JinnemoHjärnarps OL1:09:40+35:19
52Liv ErlandssonOK Vivill1:09:47+35:26
53Marita RosénOK Vivill1:10:07+35:46
54Karin CarlssonFK Finn1:13:31+39:10
55Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:17:29+43:08
56Karin LönnVandrarringen1:20:46+46:25
57Birgitta ÅkessonOckelbo OK1:21:26+47:05
58Margaretha JohanssonOK Kullingshof1:37:04+1:02:43
59Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:38:32+1:04:11
60Gunilla SlotteOK Botnia1:40:45+1:06:24
61Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:42:46+1:08:25
62Susanne OlssonSkåneslättens OL1:46:50+1:12:29
Karin WennbergBergnäsets AIKej godkänd
Christina WibronNjurunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser