Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 9

4 090 m, 121 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter ÖbergOK Hällen21:38
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF24:22+2:44
3Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF25:41+4:03
4Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK25:56+4:18
5Mats TroengOK Linné26:44+5:06
6Mattias ErikssonOK Denseln31:15+9:37
7Niklas KarlssonMälarö SOK31:48+10:10
8Andreas ErikssonUmeå OK32:36+10:58
9Niklas ProforsNTNUI32:45+11:07
10Carl-Johan HögbergOK Linné32:55+11:17
11Johan HallgrenBjursås OK33:00+11:22
12Jonas HalaiKamrat och IF KIF34:30+12:52
13Fredrik PajalaOK Renen34:32+12:54
14Robert JohanssonTäby OK35:22+13:44
15Joakim StåhlJärbo OK35:32+13:54
16Sebastian TorgersenNTNUI35:59+14:21
17Johan LindahlTäby OK36:03+14:25
18Olle ForsbergOK Ravinen36:41+15:03
19Emanuel ViklundGustavsbergs OK36:49+15:11
20Johan IsraelssonStora Tuna OK37:01+15:23
21Severi EerolaTampereen Pyrintö37:22+15:44
22Eva ElfvingDomnarvets GOIF37:26+15:48
23Daniel NordströmKFUM Örebro OK37:27+15:49
24Torkil E SolstadNTNUI37:45+16:07
25Malin LeanderssonOK Tyr37:47+16:09
26Christoffer EskilssonTullinge SK37:53+16:15
27Pontus GunnarssonLinköpings OK37:56+16:18
28Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna38:23+16:45
29EMILIE WESTLIN-ANDERSENLuTEN-OLAG38:39+17:01
30Gunnar MelinOK Kolmården38:41+17:03
31Topias TiainenKangasala SK39:23+17:45
32Emil WikströmOK Tyr39:26+17:48
33Björn RosendahlÄrla IF39:44+18:06
34Päivi MalmiHelsingin Suunnistajat39:45+18:07
35Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF40:21+18:43
36Gustav VeideLinköping40:25+18:47
36Sara JohanssonDomnarvets GOIF40:25+18:47
38Per-Erik AdrianKarlstad40:51+19:13
39Ulf JohanssonSurahammars SOK41:00+19:22
40Joakim DahlbergFÖRSVARSMAKTEN41:06+19:28
41Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK41:14+19:36
42Erik JonssonHestra IF41:32+19:54
43Stina ErikssonJönköpings OK42:11+20:33
44Julie BöbelNydalen SK42:16+20:38
45Erik WallinIF Thor42:41+21:03
46Oliver AngelsiööOK Linné42:49+21:11
47Anna NordanbroStora Tuna OK43:08+21:30
48John SvanbergOK Södertörn43:23+21:45
49Aimo KangasHelsingin Suunnistajat43:54+22:16
50Nicklas NilssonTumba-Mälarhöjden OK44:09+22:31
51Markus ÅdahlUmeå OK44:18+22:40
52Germund BrånsgårdFMTM45:15+23:37
53Magnus SellstedtSelångers SOK45:30+23:52
54Svein GodagerLøten o-lag46:18+24:40
55Patrik GrankvistFMTM46:47+25:09
56Stefan BerglinKarlskrona SOK47:10+25:32
57Tom SvenssonHammarby IF OF47:12+25:34
58Anders GarfvéIFK Mora OK47:22+25:44
59Pär HanssonCentrum OK47:49+26:11
60Annika BjörkOK Linné47:50+26:12
61Martin LindqvistStenungsunds OK48:04+26:26
62Robert Eriksson 48:05+26:27
63Roger EngmanHagaby GoIF Örebro48:23+26:45
64Roger IvarssonFjärås AIK49:12+27:34
65Simon BernerssonOK Enen49:37+27:59
66Mika MäntyläRast-Nokia50:09+28:31
67Mattias PlamestålStora Skedvi IK SOFF50:34+28:56
68Susanne PerssonÄrla IF50:55+29:17
69Inger-Lise SkårholenLøten o-lag51:23+29:45
70Mårten AxelssonSolna51:26+29:48
71Kristine FjellangerNTNUI51:58+30:20
72Mia GyllenbergOK Tyr52:00+30:22
73Per AnderssonLustens OK52:05+30:27
74Jonas SöderlundSkogslöparna52:28+30:50
75Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna52:45+31:07
76ELIN BJÖRKMANUppsala multisport53:15+31:37
77Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK53:25+31:47
78Katri LouhiTurun Suunnistajat53:34+31:56
79Matti HeikkiläMäntsälän Urheilijat54:00+32:22
80Per-Jacob ØlstadFet OL54:01+32:23
81Henrik AnderssonFMTM54:02+32:24
82Daniel BoströmIFK Lidingö SOK54:22+32:44
83Mats HörnellDomnarvets GOIF54:29+32:51
84Ellinor JohanssonOK Alehof54:55+33:17
85Rickard NoberiusFalun54:59+33:21
86Jochen WinklerKaulsdorfer OLV (Berlin)56:00+34:22
87Laila IngelssonOK Hammaren57:07+35:29
88Urban HallbergSträngnäs-Malmby OL57:48+36:10
89Nicklas EnlundGamleby OK57:54+36:16
90Anders I OlssonGävle OK58:01+36:23
91Amanda HalvarssonLeksands OK58:04+36:26
92Elin Falk SörqvistIF Thor58:25+36:47
93Ulf JonssonLerums SOK58:32+36:54
94Grim WoldSundbybergs IK58:40+37:02
95Johan HertsbackaNärpes OK59:30+37:52
96jakob SkovKarslstad59:59+38:21
97Skjalg StordalByåsen IL1:00:13+38:35
98Lea StockerOLK Argus1:00:49+39:11
99Mikael AmlertVallentuna-Össeby OL1:01:41+40:03
100Anders JonssonSøllerød OK1:03:53+42:15
101Ewa ScherlinOK Måsen1:05:23+43:45
102Mats BernerssonOK Enen1:05:27+43:49
103Staffan EdströmOK Gisle1:06:09+44:31
104Jukka NurmiVaasan Suunnistajat ry1:06:10+44:32
105Johan FriskKarlskoga1:07:10+45:32
106Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:08:16+46:38
107Emil VidmarkVittjärvs IK1:08:56+47:18
108Inger Marie ÖygardLøten o-lag1:11:12+49:34
109Kristina HelldalOK Kåre1:11:40+50:02
110Per BrobergOK Sänkan1:13:23+51:45
111Dennis SvenssonOK Sänkan1:13:27+51:49
112Christer LotsanderOK Hammaren1:17:29+55:51
113CHRISTER BERGGRENSala RUNNERS1:18:13+56:35
114Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:20:09+58:31
115Boo JonssonNybro OK1:25:01+1:03:23
116Marrti VirtanenEspoon Suunta1:27:15+1:05:37
117Marita VirtanenEspoon Suunta1:35:00+1:13:22
118Birger WennblomHagaby GoIF Örebro1:52:14+1:30:36
119Kin Ip WongHKOC2:17:27+1:55:49
Peter IvarsIF Femmanej godkänd
Gustav HallDalaportens OLej godkänd
Alfred AskeljungOK Klemmingenej start
Anna-Erika KorpiTurun Suunnistajatej start
Anders NelvingTetra Pak IFej start
Morten Severin SaueNTNUIej start
Topias TainenKangasala SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser