Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Challenge D 5

4 870 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida GustafssonArvidsjaurs OK40:33
2Louise LindströmOK Hammaren45:47+5:14
3Klara AskMarkbygdens OK47:22+6:49
4Isabelle Persson 48:20+7:47
5Johanna ÅgranOK Storsjön50:39+10:06
6Malin BjörkqvistNorbergs OK53:53+13:20
7Kajsa Den BraverOK Gränsen55:44+15:11
8Malin Sjöberg 56:27+15:54
9Erika BlixtOK Hammaren56:51+16:18
10Josefin PedersenJärpens SK57:28+16:55
11Karin IsraelssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:09+19:36
12Cecilie Wærp HaugeNydalens SK1:00:21+19:48
13Alicia Persson 1:01:30+20:57
14Linn SanderGöteborg-Majorna OK1:01:48+21:15
15Annie OlssonMölndal Outdoor IF1:02:52+22:19
16Märith ÖstbergAlfta-Ösa OK1:03:07+22:34
17Klara ÅbergOK Landehof1:03:18+22:45
18Linda StrömOK Nolaskogsarna1:04:27+23:54
19Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna1:04:55+24:22
20Malin JohanssonOK Tylöskog1:05:26+24:53
21Klara SkoogOK Hammaren1:05:57+25:24
22Ida Dahl 1:07:26+26:53
23Agnes WestlundTrosabygdens OK1:07:37+27:04
24Heidi LindellIF Brahe1:07:53+27:20
25Malin MüllerOK Linné1:08:29+27:56
26Ylva PaavoOK Klemmingen1:09:27+28:54
27Amelie ErikssonKungsgårdens SK1:11:12+30:39
28Emelie TillegårdSundbybergs IK1:11:20+30:47
29Erika LindströmOK Hammaren1:11:24+30:51
30Minna KuokkanenOK Renen1:12:00+31:27
31Susanne Arvidsson 1:13:41+33:08
32Anneli SigvardsonBredaryds SOK1:14:28+33:55
33Tanja LingOK Gläntan1:15:16+34:43
34Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK1:15:27+34:54
35Maria BerglövÅrsunda IF1:15:38+35:05
36Ellen HenryssonTibro OK1:16:03+35:30
37Lotten SjödénÄlvdalens IF OK1:16:23+35:50
38Cecilia JohanssonIF Thor1:16:55+36:22
39Camilla LarssonOK Hällen1:17:38+37:05
40Tilda WiklundFalköpings AIK OK1:17:40+37:07
41Emma NilssonStigmännen Karlshamns OK1:19:19+38:46
42Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:19:22+38:49
43Olivia NilssonOK Älme1:19:31+38:58
44Gunilla BjörnMolkoms SK1:19:55+39:22
45Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:21:20+40:47
46Alma JohanssonOK Skogshjortarna1:21:45+41:12
47Sara Carlsson 1:24:02+43:29
48Caroline FredrikssonKarlskrona SOK1:25:20+44:47
49Kim JosephsonGöteborg1:26:30+45:57
50Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:28:25+47:52
51Hanna LarssonMålilla OK1:30:17+49:44
52Helena BuchkovskaMålilla OK1:30:38+50:05
53Nikolina Brixland 1:30:59+50:26
54Miki JaremalmTäby OK1:33:32+52:59
55Julia BadLustens OK1:34:57+54:24
56Eva LefflerOK Renen1:35:59+55:26
57Linda LjungdahlHjärnarps OL1:36:20+55:47
58Lisa JohanssonOK Tranan1:36:59+56:26
59Magdalena SjödinOK Tisaren1:37:40+57:07
60Eva Persson 1:38:00+57:27
61Therese Häggeborg 1:38:40+58:07
62Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarna1:44:25+1:03:52
63Jane McpheatFK Herkules1:47:56+1:07:23
64Johanna Berg JakobssonHerrestads AIF1:48:06+1:07:33
65Olivia Norberg 1:48:21+1:07:48
66Sally BerglundVittjärvs IK1:48:29+1:07:56
67Anna Kjellberger 1:48:33+1:08:00
68Susanne EkmanOK Kolmården1:50:05+1:09:32
69Åsa LomMarkbygdens OK1:50:31+1:09:58
70Anne Maren FosserHeming Orientering1:50:48+1:10:15
71Ann LeesmentMälarö SOK1:55:44+1:15:11
72Maria HörnquistAnderstorps OK1:58:59+1:18:26
73Anneli TholénOK Skogshjortarna1:59:30+1:18:57
74Jennie Sandberg 1:59:32+1:18:59
75Linda ÖhlingOK Tor2:00:58+1:20:25
76Beate UkvitneIK Stern2:02:02+1:21:29
77Mona JohanssonBergnäsets AIK2:02:21+1:21:48
78Yumi SchultzWallaringa Orienteers2:10:28+1:29:55
79Caroline Fredriksson 2:16:27+1:35:54
80Anna-Maria Jakobsson 2:16:56+1:36:23
81Agneta LissmatsOK Södertörn3:29:49+2:49:16
Annette YlsöbäckKjula IFej godkänd
Ida SjölundÖrnsköldsviks OKej godkänd
Louise Persson ej godkänd
Elin PreiszLustens OKej godkänd
Magdalena PerssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Kamilla Edvardsdal KildalHeming Orienteringej godkänd
Lova PermanOK Tyrej godkänd
Emma BjörklundSärna SKej start
Elin HedmanÖstersunds OKej start
Mona LöfqvistSOK Anebyej start
Susann Norberg ej start
Pernilla NorwaldOK Torej start
Antonia OlivestamVimmerby OKej start
Ewa WickbergOK Nolaskogsarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser