Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H21-1

4 650 m, 171 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John BörjessonTullinge SK25:55
2Martin HunhammarOK Ravinen29:40+3:45
3Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK30:22+4:27
4Eskil SchøningOK Pan Århus30:26+4:31
5Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK30:41+4:46
6Eric HanssonIK Hakarpspojkarna30:47+4:52
7Jonatan AronssonOK Tisaren30:48+4:53
8Erik BerzellJärla Orientering31:03+5:08
9Oskar Jensen SondénMalmö OK31:33+5:38
10Mathias DrageKongsberg OL31:36+5:41
10Fredrik LarssonOK Södertörn31:36+5:41
12Simen BordalFossum IF31:50+5:55
13Anders BoströmJärfälla OK32:01+6:06
14Emil AnderssonTullinge SK32:04+6:09
15Jonas KarlssonTullinge SK32:07+6:12
16Christoffer SchönningJärfälla OK32:20+6:25
17Niklas GustafssonOK Tisaren32:22+6:27
18Janne SelkäläKöping-Kolsva OK32:29+6:34
19Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad32:32+6:37
20Axel WrådheAttunda OK32:35+6:40
21Audun Bjerkreim NilsenFredrikstad SK32:44+6:49
22Jørgen MadslienNTNUI32:54+6:59
23Christian KarldénKvillebyns SK32:57+7:02
24Magne JutulstadNTNUI33:24+7:29
25Karl LevinSävedalens AIK33:26+7:31
26Anders StällbergTullinge SK33:42+7:47
27Erik TrøenModum O-lag34:00+8:05
28Desmond FranssenD-Team Belgium34:01+8:06
29Joakim BerglundSävedalens AIK34:02+8:07
30Raúl FerraSK Uusi34:03+8:08
31Anton WibergOK Skogsfalken34:16+8:21
32Erik RåbergOK Landehof34:22+8:27
33Rasmus LeoVäxjö OK34:25+8:30
34David MellinSundbybergs IK34:26+8:31
35Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK34:31+8:36
36Emil JönssonIL Tyrving34:39+8:44
37Jonathan KarlssonOK Tisaren34:54+8:59
38Jeroen HoekxD-Team Belgium35:01+9:06
39Jonas PalmSävedalens AIK35:02+9:07
40Pontus PeterssonOK Orion35:04+9:09
41Sindre JohannessenFreidig35:07+9:12
42Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK35:13+9:18
43Arvid HenrikssonJärla Orientering35:15+9:20
44Johan AntonssonOK Löftan35:16+9:21
44Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad35:16+9:21
46Jaakko LiukkalaHauhon Sisu35:27+9:32
47Adrian OpheimNTNUI35:35+9:40
48Simon LarssonSävedalens AIK35:43+9:48
49Johan PerssonHagaby GoIF Örebro35:46+9:51
49Tobias SvarerOK Esbjerg35:46+9:51
51Erik LindgrenKFUM Örebro OK36:03+10:08
52Jakob AttåsOK Tisaren36:05+10:10
53Sverre Turter SandvoldNTNUI36:09+10:14
54Johan StällbergTullinge SK36:12+10:17
55Andreas JohanssonIFK Göteborg36:14+10:19
56Morgan KarlssonSundbybergs IK36:17+10:22
57Daniel NilssonOK Norrvirdarna36:18+10:23
58Arvid StrandbergSkogslöparna36:19+10:24
59Per BerghTullinge SK36:23+10:28
60Henrik RindomOK Pan Århus36:40+10:45
61Anders JanssonTäby OK36:48+10:53
62Josh BeechOK Södertörn36:51+10:56
63Gustav BoquistIK Uven36:58+11:03
64Simon LennermoNässjö OK37:16+11:21
65Jacob VikströmFalkenbergs OK37:26+11:31
66Jonatan AnderssonFalkenbergs OK37:28+11:33
67Björn NormarkTullinge SK37:29+11:34
68Johan NilssonSävedalens AIK37:33+11:38
69Ola Magnus LaugalandÅlgård Orientering37:37+11:42
70Fredrik AnderssonIF Rigor37:38+11:43
71Henrik EngOK Pan-Kristianstad37:39+11:44
72Mikael NilssonSnättringe SK37:45+11:50
73Magnus CarlstedtSävedalens AIK37:49+11:54
74Mattias NilssonOK Alehof37:52+11:57
75Oskar CervinHelsingborgs SOK37:59+12:04
76Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:01+12:06
77Måns HellgrenOK Södertörn38:10+12:15
78Aske JepsenOK Pan Århus38:15+12:20
79Eirik LarsenSkien OK38:19+12:24
80Rikard PentonenIFK Göteborg38:23+12:28
81Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad38:27+12:32
82William NilssonOK Södertörn38:28+12:33
83Holger PetersenOK Gorm38:33+12:38
84Stefan TraintHSV OL Wiener Neustadt38:43+12:48
85Erik LarssonOK Älvsjö-Örby38:50+12:55
86Harald KalagerNTNUI39:03+13:08
87Rickard IngessonLunds OK39:12+13:17
88Andreas LiljegrenGotlands Bro OK39:23+13:28
89Rasmus LarssonOK Alehof39:38+13:43
90Martin AnkelOK Alehof39:45+13:50
91Adam GeorgssonKarlskrona SOK40:12+14:17
92Gunnar FiskumNTNUI40:28+14:33
93Viktor ÖhlénSurahammars SOK40:34+14:39
94Jostein KvaklandVaregg Fleridrett40:39+14:44
95Lars HjerrildOK Pan Århus40:54+14:59
96Willy GalinHärnösands OK40:55+15:00
96Joel JohnssonOK Nackhe40:55+15:00
98Stefan Frands PetersenOK Pan Århus40:56+15:01
99Johan CelanderKöping-Kolsva OK41:08+15:13
100Jonas LindahlOK Milan41:34+15:39
101Victor AxbomOK Landehof41:42+15:47
102Tomas AxelsonOK Löftan42:07+16:12
103Winston FranssenD-Team Belgium42:09+16:14
104Henrik HammasVäsby OK42:11+16:16
105Thomas EkKöping-Kolsva OK42:26+16:31
106Rasmus LüscherGöteborg-Majorna OK42:42+16:47
107Bartlomiej MazanBerliner TSC42:53+16:58
108Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna42:55+17:00
109Edvin LindmarkSkarpnäcks OL43:14+17:19
110Marcus TimgrenGotlands Bro OK43:24+17:29
111Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OK43:33+17:38
112Robin JakobssonGamleby OK43:35+17:40
113Andreas BjärkmarSävedalens AIK43:37+17:42
114Anton RasmussenAarhus 1900 orientering43:41+17:46
115Magnus JohnssonIK Grane Arendal Orientering43:42+17:47
116Marcus KempeSävedalens AIK43:44+17:49
117Erik ErlandssonOK Vivill43:46+17:51
118Sune Hoveroust DupontAarhus 1900 orientering43:47+17:52
119Gustav Henrik FiskumNTNUI43:53+17:58
120Viktor TovessonOK Orion44:02+18:07
121Jacob SvenssonSöders-Tyresö44:32+18:37
122Cristian LarssonKöping-Kolsva OK44:55+19:00
123Emanuel GalinHärnösands OK44:56+19:01
124Patrik JohanssonHelsingborgs SOK45:00+19:05
125Erik WåhlinOK Södertörn45:23+19:28
126Lucas WändelLunds OK45:27+19:32
127Jesper NelsénFalkenbergs OK45:36+19:41
128Måns LennermoNässjö OK45:46+19:51
129Eivind HøydalNTNUI46:11+20:16
130Tobias ThorssonOK Löftan46:58+21:03
131Axel ErlandssonOK Vivill47:11+21:16
132Christian TörnmarckAskersunds OK47:39+21:44
133Bernhard KoiserHSV OL Wiener Neustadt47:56+22:01
134Simon EngelHässleholms OK48:09+22:14
135Mikael MellbergMälarhöjdens IK OK48:15+22:20
136Bert MariënD-Team Belgium48:16+22:21
137Jakob RiisGamleby OK48:39+22:44
138Henrik ViklundBromma-Vällingby SOK49:09+23:14
139Petter LindSkogsluffarnas OK49:42+23:47
140Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad50:10+24:15
141Sturla StokkelandÅlgård Orientering50:11+24:16
142Lars Henrik Verde ThonNTNUI50:12+24:17
143Måns FaxénVäxjö OK50:25+24:30
144Kristian SvenssonRävetofta OK50:45+24:50
145Emil WippJärla Orientering52:15+26:20
146Lukas OlssonVäsby OK52:43+26:48
147Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna53:58+28:03
148Mårten SundSundbybergs IK54:06+28:11
149Patrik NilssonSnättringe SK54:45+28:50
150Hampus OlesundOK Landehof54:50+28:55
151Gustav LindeborgTäby OK55:17+29:22
152Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK55:46+29:51
153Albin ThunbergOK Alehof55:47+29:52
154Elling Fossheim AsplinGjø-Vard OL56:09+30:14
155Joakim OlssonVäsby OK56:58+31:03
156Hampus WestmanVästerås SOK57:40+31:45
157Magnus MaagSøllerød OK58:44+32:49
158Sebastian WahlströmMalmö OK58:56+33:01
159Fredrik ElofssonFjärås AIK59:13+33:18
160Arvid NelsonLardal OL59:24+33:29
161Arno KeuppensOMEGA1:04:38+38:43
162Jostein UtstumoIK Grane Arendal Orientering1:04:46+38:51
163Danny ElsnerSV Handwerk Erfurt1:04:50+38:55
164Markus LivingIL Tyrving1:05:37+39:42
165André DyrstadGneist1:07:18+41:23
166Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:08:28+42:33
167Oskar VigrenSävedalens AIK1:11:15+45:20
168Fredric JohanssonSnättringe SK1:11:34+45:39
169Pål SkogedalAsker SK1:14:00+48:05
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Erik WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd
Christian NilssonOK Löftanej start
Joel ForsgrenOK Tisarenej start
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OKej start
Anton FilipssonOK Skogsfalkenej start
Jonas Madslien BakkenNTNUIej start
Joel NilssonIFK Göteborgej start
Patrik BrorssonFrösö IFej start
Florian PasdaUSV Jenaej start
Johan LevinSävedalens AIKej start
Anton PerssonOK Pan-Kristianstadej start
Martin Lövald HellbergTäby OKej start
Rasmus Lunding HenriksenOK Pan Århusej start
Andreas AasaTullinge SKej start
Andreas SchönningJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser