Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H40 Kort-1

3 650 m, 169 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin JohnssonIFK Lidingö SOK22:29
2Tom QuayleOK Nolaskogsarna22:35+0:06
3Richard HejdenbergGävle OK22:58+0:29
4Jan KalanderKFUM Örebro OK23:35+1:06
5Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna23:54+1:25
6Dan LarssonOK Tisaren24:07+1:38
6Robert WallstenTullinge SK24:07+1:38
8Magnus ArvidssonBrattås CK24:32+2:03
9Linus NorrbomAttunda OK24:36+2:07
10Henrik RoosOK Linné24:40+2:11
11Erik PaulsrudIL Koll25:09+2:40
12Eric JaremalmTäby OK25:10+2:41
13Joakim BacklundTäby OK25:25+2:56
14Magnus ThornellSurahammars SOK25:30+3:01
15Claes KlarinSurahammars SOK25:52+3:23
16Tomas AlbinssonOK Österåker25:57+3:28
16Jonas HälldalSkogslöparna25:57+3:28
18David HedbergTumba-Mälarhöjden OK26:02+3:33
19Gard LindsethNydalens SK26:12+3:43
20Peter WoxlinSkogslöparna26:26+3:57
21Stefan BjurstedtSurahammars SOK26:32+4:03
22Torbjørn KravdalGjø-Vard OL26:37+4:08
23Fredrik SoneAttunda OK26:41+4:12
24Johan MichelsenFossum IF26:47+4:18
25Lars MagnussonOK Linné26:54+4:25
26Oskar ForsbergSkogslöparna27:02+4:33
27Lars-Erik HaslerSurahammars SOK27:07+4:38
28Håkan LindströmRonneby OK27:25+4:56
29Tony LövdahlSOK Viljan27:30+5:01
29Jon EngkvistRonneby OK27:30+5:01
31Mårten WaldenfjordJärfälla OK27:44+5:15
32Magnus HanssonOK Löftan27:51+5:22
33Patric De BoussardIFK Enskede28:03+5:34
34Ulf PerssonIFK Enskede28:13+5:44
35Inge Andreas LindsethNydalens SK28:18+5:49
36Hans FranssonOK Njudung28:29+6:00
37Ulf JohanssonOK Gisle28:30+6:01
38Ulrik IversAttunda OK28:34+6:05
39Stefan GraadIF Rigor28:40+6:11
40Tord HultbergSOK Viljan28:43+6:14
41Tom BerganFet OL28:44+6:15
42Fredrik PerssonHalmstad OK28:50+6:21
43Daniel GustafssonKFUM Örebro OK28:56+6:27
43Bjørn HaugeNydalens SK28:56+6:27
45Mattias EklundOckelbo OK29:02+6:33
46Johan SwartzOK Orion29:05+6:36
47Fredrik LindellIF Thor29:23+6:54
48Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering29:25+6:56
49Andreas FredrikssonAttunda OK29:38+7:09
50Petter HalvorsenNydalens SK29:41+7:12
51Gunnar ÅhlénRånäs OK29:44+7:15
51Mattias PerssonSkogslöparna29:44+7:15
53Lasse ForsbergOK Ravinen29:59+7:30
54Jonas ErikssonLänna IF30:02+7:33
55Mathias DanielssonOK Hammaren30:14+7:45
56Thomas Berge MjølhusOL Trollelg30:18+7:49
57Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK30:40+8:11
58Mattias StockhedenOK Gränsen30:50+8:21
59Magnus AnderssonSundbybergs IK30:55+8:26
60Ian HargreavesCornwall OC31:10+8:41
61Dag Arne LierIndre Østfold OK31:21+8:52
62Ola SöderbergOK Skogsfalken31:27+8:58
62Stefan ErikssonSurahammars SOK31:27+8:58
64Martin PerssonKFUM Örebro OK31:28+8:59
64Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK31:28+8:59
66Per WallOK Södertörn31:31+9:02
67Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna31:34+9:05
68Christoffer NorrmanAttunda OK31:36+9:07
69Martin SvenssonIF Rigor31:39+9:10
70Helge MidttunBardu IL31:53+9:24
71Andreas WikströmUddevalla OK32:01+9:32
71Per-Johan JosefssonSkogslöparna32:01+9:32
71Thomas JohanssonGamleby OK32:01+9:32
71Henrik TrofastTullinge SK32:01+9:32
75Henrik NordKFUM Örebro OK32:29+10:00
76Per HåstlundAlmby IK32:30+10:01
77Rune BlågestadIndre Østfold OK32:31+10:02
78Thomas BedinIndre Østfold OK32:54+10:25
79Björn LundquistOK Ravinen33:06+10:37
80Jimmy HäggFK Friskus-Varberg33:11+10:42
81Henrik KlassonOK Gisle33:15+10:46
82Emil ErdeliusIF Rigor33:18+10:49
83Mikael GummessonNybro OK33:41+11:12
84Niclas HörnquistAnderstorps OK33:53+11:24
85Daniel PerssonTorsås OK34:00+11:31
86Johan GranforsIF Rigor34:13+11:44
87Hans LarssonEds SK34:23+11:54
88Martin TerryIFK Lidingö SOK34:24+11:55
89Martin JuhlinVästerås SOK34:33+12:04
90Mathias HanssonSOK Viljan34:48+12:19
90Nic KruysIF Thor34:48+12:19
92Mikael HolmströmTäby OK34:54+12:25
93Jonas AnderssonIF Thor35:39+13:10
94Martin JohanssonHalmstad OK35:46+13:17
95Mats GustafssonKFUM Örebro OK35:47+13:18
96Jonas HåkanssonEksjö SOK35:53+13:24
97Olle NyströmBrattås CK35:57+13:28
98Mikael HallendalIFK Enskede36:01+13:32
99Karl-Johan RydbergGamleby OK36:09+13:40
100Mathias TärnlundOK Linné36:22+13:53
101Magnus PetterssonSOK Viljan36:44+14:15
102Mikko PääkkönenOunasvaaran Hiihtoseura36:49+14:20
103Daniel BernhedRånäs OK36:55+14:26
104Richard OlovssonGamleby OK37:02+14:33
105Jonas BlombergSegersta OK37:08+14:39
106Anders EklundSvaide Roma SOK37:12+14:43
107Claes-Tommy HerlandIndre Østfold OK37:13+14:44
108Tomas PleinerTäby OK37:19+14:50
109Magnus EmilssonOK Skogsfalken37:22+14:53
110Nils FlemströmOK Linné37:23+14:54
111Stefan GunnarssonOK Lindéna37:24+14:55
112Johan AxelssonOK Älme37:25+14:56
113Christer ÖbergGamleby OK37:46+15:17
114Joakim StenvallÖstersunds OK37:57+15:28
114Magnus OlssonTorsås OK37:57+15:28
116Johan TirénSkogsluffarnas OK37:59+15:30
117Asle Sagli GudimIndre Østfold OK38:02+15:33
118Johan WesterberghRasbo IK38:19+15:50
119Anders GalinSurahammars SOK38:27+15:58
120Henrik BladhTullinge SK38:49+16:20
121Fredrik JonssonAttunda OK39:08+16:39
122Henrik BechtelFK Friskus-Varberg39:10+16:41
123Roger LindénAttunda OK39:12+16:43
124Daniel BjörnbergVästerås SOK39:19+16:50
125Mikael NilssonSkogslöparna39:37+17:08
126Peter RydesäterRehns BK39:49+17:20
127Håkan GustavssonIK Vista40:04+17:35
128Per GöthssonTäby OK40:11+17:42
129Jonas HellströmAttunda OK40:28+17:59
130Mats WarvelinLånghundra IF40:37+18:08
131Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OK40:53+18:24
132Mattias BrandtHällefors OK41:26+18:57
133David FlobergÅrsunda IF41:29+19:00
134Magnus EliassonFK Friskus-Varberg41:36+19:07
135Torgny NäslundSkogslöparna42:23+19:54
136Henrik HallinSurahammars SOK42:27+19:58
137Johan KyhlbergTenhults SOK42:31+20:02
138Johan NilssonStigmännen Karlshamns OK42:57+20:28
139Per Arne JohanssonOK Gisle43:05+20:36
140Stefan LundellLjungskile FK44:09+21:40
141Fredrik WallstedtSkogsluffarnas OK44:14+21:45
142Fredrik MalmKFUM Örebro OK44:32+22:03
143Mandus EngmanIFK Lidingö SOK44:38+22:09
143Anders WiknerOK Österåker44:38+22:09
145Johan HörnfeldtOK Ravinen44:48+22:19
146Erik LindénJärfälla OK44:56+22:27
147Magnus KäckAttunda OK45:10+22:41
148Fredrik AlzénGustavsbergs OK45:37+23:08
149Johan EdströmBottnaryds IF46:33+24:04
150Henrik AskrothKFUM Örebro OK47:23+24:54
151Niklas EriksenAlmby IK48:51+26:22
152Mats EliassonFK Friskus-Varberg49:14+26:45
153Lars WallinOK Hammaren49:21+26:52
154Mattias AnderssonKalmar OK49:23+26:54
155Erik JonssonLånghundra IF49:44+27:15
156Magnus HolmströmSkogsluffarnas OK50:12+27:43
157Kristian Bernhard NilsenFossum IF50:39+28:10
158Fredrik EvertssonLessebo OK51:06+28:37
159Johan EricsonFagersta OK52:11+29:42
160Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK53:00+30:31
161Øystein SnuggerudGjø-Vard OL53:11+30:42
162Fredrik NorénOK Lindéna54:09+31:40
163Christer LindOK Lindéna55:08+32:39
164Ronny NelsonLardal OL58:15+35:46
165Jonny LindénVäxjö OK1:00:32+38:03
166Joakim HansénOK Botnia1:01:19+38:50
167Glenn BerglandIndre Østfold OK2:22:17+1:59:48
Asgeir LiumFet OLej godkänd
Christopher LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Mika NumminenOK Linnéej start
Jakob BergKFUM Örebro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser