Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55

2 920 m, 133 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Elisabeth FriesUmeå OK24:07
2Maria JonssonTullinge SK24:30+0:23
3Kane AnderssonIFK Mora OK27:09+3:02
4Ylva GrapeDalaportens OL27:31+3:24
5Mette FilskovOK Sorø28:44+4:37
6Agneta FriesUmeå OK29:10+5:03
7Christina BirathStenungsunds OK29:13+5:06
8Gunilla KreissJärla Orientering29:22+5:15
9Mona ÅkermanValbo AIF29:28+5:21
10Agneta OlivestamVimmerby OK29:38+5:31
11Berit DanielsenIL Tyrving29:53+5:46
12Grete HoviSkien OK29:54+5:47
13Eva Rabe MagnussonIF Hagen30:02+5:55
14Maria BrattTullinge SK30:28+6:21
15Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK30:37+6:30
16Christina SegerslättSkåneslättens OL30:54+6:47
17Maria ErikssonÅmåls OK30:58+6:51
18Sari JetsonenSJJ31:03+6:56
19EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF31:11+7:04
20Cecilia HenfridssonUmeå OK31:43+7:36
21Ingrid SvenssonStora Tuna OK31:46+7:39
22Gunilla LarssonBredareds IF31:55+7:48
23Marianne HanssonBredareds IF31:58+7:51
24Lena OlssonSkåneslättens OL32:01+7:54
25Lena LarssonSala OK32:15+8:08
26Mona BierfeldtÄrla IF32:20+8:13
27Anna Thorell-JönssonOK Kontinent32:26+8:19
28Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK32:30+8:23
29Anne BössfallLinköpings OK32:33+8:26
30Marie GustafssonSundsvalls OK32:48+8:41
31Jaana MiettinenTurun Suunnistajat32:55+8:48
31Ingrid KensbyOK Tyr32:55+8:48
33Ann Warma LaasOK Skogshjortarna32:56+8:49
34Kerstin TjernlundOK Vilse 8732:57+8:50
35Carina DoyleSundbybergs IK33:06+8:59
36Karin GunnarssonStora Tuna OK33:09+9:02
37Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK33:23+9:16
38Barbro IsakssonOK Tisaren33:26+9:19
39Sari MaijalaEpilän Esa33:30+9:23
40Mariann JohanssonKexholms SK33:44+9:37
41Karin ForsbergTullinge SK33:48+9:41
42Ann-Marie AnderssonTenhults SOK34:13+10:06
42Päivi RaatikainenSJJ34:13+10:06
44Lena JanssonGarphyttans IF34:18+10:11
45Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK34:23+10:16
46Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn34:29+10:22
47Anne-Marie RöllikeOK Lindéna34:34+10:27
48Runa  Skyttersæter Heming Orientering34:50+10:43
49Kerstin BlomgrenStora Tuna OK35:00+10:53
50Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK35:07+11:00
51Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna35:08+11:01
52Agneta SanderGöteborg-Majorna OK35:09+11:02
53Kirsi KihlströmRasti E435:24+11:17
54Monica HenrikssonEksjö SOK35:25+11:18
54Eva WalheimRobertsfors IK35:25+11:18
56Anita KarlssonOK Södertörn35:26+11:19
57Birgitta OlssonOK Skogsfalken35:27+11:20
58Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK35:38+11:31
59Annika LeanderssonOK Tyr35:39+11:32
60Kristina PetersonIFK Umeå35:42+11:35
61Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb35:44+11:37
62Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK35:47+11:40
63Christina SöderblomÄtrans IF36:05+11:58Ladda ner rutt i gpx-format
64Ann Karin TjørhomGanddal IL36:11+12:04
65Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro36:13+12:06
66Lena RunessonOK Vivill36:14+12:07
67Kerstin PerssonFK Göingarna36:31+12:24
68Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK36:34+12:27
69Eva EklundVäxjö OK36:54+12:47
70Eli Tufte HanssenEiker OL37:20+13:13
71Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:26+13:19
72Maria AnderssonBredaryds SOK37:37+13:30
72Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK37:37+13:30
74Annika StaafForsa OK37:41+13:34
75Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL37:50+13:43
76Eija JuntunenKuhmon Peurat37:55+13:48
77Agneta NordinVingåkers OK38:19+14:12
78Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb38:29+14:22
79Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna38:33+14:26
80Susanne LüscherStora Tuna OK38:38+14:31
81Agneta GrönlundKatrineholms OK38:43+14:36
82Val JohnsonDVO38:47+14:40
83Annika DavidssonVästerås SOK38:56+14:49
84Eldbjørg G KalbækkenTynset IF39:05+14:58
85Barbro KarlssonKatrineholms OK39:21+15:14
86Eva ElnerudSigtuna OK39:26+15:19
87Saija LaurilaKangasala SK39:28+15:21
88Birgitta StrandbergSkogslöparna39:33+15:26
89Gunilla LindOK Landehof39:34+15:27
90Kerstin SegerssonOK 64 Torpa39:50+15:43
91Karina SvenssonVimmerby OK39:51+15:44
92Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren39:55+15:48
93Anna Weckner WestlundOK Tyr40:07+16:00
94Lindsey KnoxRoxburgh Reivers40:17+16:10
95Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK41:18+17:11
96Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK41:25+17:18
97Jaana Kukkonen-NiinistöAngelniemen Ankkuri42:09+18:02
98Annika LarssonArboga OK42:17+18:10
99Anita LundmarkIFK Umeå42:25+18:18
100Lena RosanderFinspångs SOK42:28+18:21
101Kirsti Grundnes BergIL Tyrving42:43+18:36
102Brita NilssonOK Linné43:06+18:59
103Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL45:23+21:16
104Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna45:47+21:40
105Inger FrickFK Göingarna46:04+21:57
106Lena HellströmOK Ravinen46:05+21:58
107Catharina KarlssonTrollhättans SOK46:23+22:16
108Ulla KallioKeravan Urheilijat46:43+22:36
109Tina HagårdRävetofta OK47:57+23:50
110Marianne RosgrenOK Njudung47:59+23:52
111Hanne VestSvendborg OK48:19+24:12
112Birgit HanssonHerrestads AIF48:39+24:32
113Ingrid Lien JohnsenByåsen IL49:11+25:04
114Anneli RautasaloKalevan Rasti49:22+25:15
115Annica NylundUmeå OK50:31+26:24
116Gertraud LeonhardtOC Fürstenfeld51:25+27:18
117Helena SaarimäkiAngelniemen Ankkuri53:19+29:12
118Gittel KarlssonAttunda OK53:55+29:48
119Karin ErnfridssonOK 64 Torpa54:42+30:35
120Marita StadigSK Trim/Virsbo54:48+30:41
121Annika ZetterqvistSigtuna OK54:51+30:44
122Ingela EkelövSkåneslättens OL55:09+31:02
123Lena SjöströmUmeå OK55:42+31:35
124Mia HillerhagIFK Lidingö SOK56:29+32:22
125Ingvor JohanssonFalkenbergs OK56:35+32:28
126Katarina JakobssonGarda OK57:33+33:26
127Elise JohannessonTrollhättans SOK1:05:27+41:20
128Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:07:29+43:22
129Annette FæringSvendborg OK1:11:11+47:04
130Anita GalinHärnösands OK1:18:03+53:56
131Eeva Lehtola-HirvonenTurun Metsänkävijät1:26:27+1:02:20
Lena GottfridssonNittedal OLej godkänd
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Silke EggersASUB Orientationej start
Leena Salmenkylä-MattilaHelsingin Suunnistajatej start
Carin GustafssonJönköpings OKej start
Linnea CarlingFjärås AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser