Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 12

4 530 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Tom FalenOK Njudung30:48
2Ludvig MyrenbergOK Älvsjö-Örby33:04+2:16
3Erik HöökOK Tyr33:14+2:26
4Tomas KobayashiSurahammars SOK35:06+4:18
5Fredrik NilssonOK Njudung35:23+4:35
6Petter PerssonBorås SK36:22+5:34
7Mikael SirviöUmeå OK36:53+6:05
8Gustav SvärdhagenLidköpings VSK37:03+6:15Ladda ner rutt i gpx-format
9Emil MattssonGMOK39:20+8:32
10Kari KuusniemiJämsän Retki-Veikot39:54+9:06
11Göran PetterssonUddevalla IS40:37+9:49
12Kristian OlssonJVästvärmlands OK40:56+10:08
13Carl Henrik ViperIKJ Haninge41:35+10:47
14Emil FritzellGudhems IF42:23+11:35
15Andreas KarlssonGudhems IF42:47+11:59
16Christer BerggrenSala42:50+12:02
17Annie LarssonOK Skogshjortarna42:53+12:05
18Patrik G  BjörkqvistBrittatorps TK44:28+13:40
19Ulrika RibbholmOK Njudung44:51+14:03
20Edvin ErikssonHagaby GoIF Örebro45:07+14:19
21Emilia BrangefältVästerås SOK45:33+14:45
22Dennis GustafssonOK Njudung45:44+14:56
23Tomas PetersénOK Njudung45:45+14:57
24Nicklas SundbergTyresö46:07+15:19
25Jonas TullBORlänge46:16+15:28
26Jimmy SundblomUppsala 47:16+16:28
27Åsa ErlandssonVästerås SOK47:44+16:56
28Patrik NordinKlubblös48:09+17:21
29Linda OlofssonKlubblös48:30+17:42
30Jan Söderkvist 49:26+18:38
31Leif JohanssonSol Tranås49:28+18:40
32Niklas AnderssonTrollhättans SOK49:29+18:41
33Vanda KuthanovaFagersta OK50:36+19:48
34Martin FagerströmIK Uven50:45+19:57
35Colm OCallaghanHuddinge50:57+20:09
36Elin HerrmannFalköpings AIK OK51:06+20:18
37Sabina ForsbergKFUM Örebro OK51:40+20:52
38Mikaela WallerKlubblös52:01+21:13
39Cecilia PerssonTorsås OK52:19+21:31
40Terhi LatvalaTuusulan Voima-Veikot52:52+22:04
41Anna Söderberg AmlertVallentuna-Össeby OL54:21+23:33
42Magnus BromarkLånghundra IF54:27+23:39
43Lovisa HenningHärnösands OK54:29+23:41
44Johan CarlssonOK Tranan54:31+23:43
45Jenny BackHalmstad OK54:45+23:57
46Ida CarlssonOK Tranan54:53+24:05
47Lena BergströmOK Rodhen54:56+24:08
48Adam BrangefältVästerås SOK55:38+24:50
49Mats  HedströmOK Renen55:50+25:02
50Cecilia EdgrenÄlta56:27+25:39
51Britt-Marie CoxnerLerums SOK56:31+25:43
52Ove OlssonLjusdals OK56:32+25:44
53Sara JohnsonHelsingborgs SOK56:48+26:00
54Per LindellTrosabygdens OK56:51+26:03
55Åsa WidarssonLinköpings OK57:11+26:23
56Jonas BergaboOK Gubbmyren1:00:17+29:29
57Michael LarssonAXA SportsClub1:00:26+29:38
58Jan KettisenBromma Vällingby SOK1:01:14+30:26
59Lina RengstedtLidköping 1:01:18+30:30
60Erika KarleniusStockholm1:01:20+30:32
61Johan JohanssonSegersta OK1:01:36+30:48
62Johan WannerAvesta OK1:01:39+30:51
63helen ryberg berntssonBORlänge1:01:43+30:55
64Willy Monason SchumacherOK Moss1:01:52+31:04
65Emil SelmossonLidköpings VSK1:04:00+33:12
66Ola KollénHöör1:04:09+33:21
67Christina SöderstenSollentuna1:04:19+33:31
68Rikard LövnordOK Vivill1:04:20+33:32
69Emma ErlandssonOK Vivill1:04:22+33:34
70Jacob VidlundKFUM Örebro OK1:06:37+35:49
71Mårten VidlundKFUM Örebro OK1:06:38+35:50
72Jennie IsakssonBorås SK1:07:18+36:30
73Birgitta IvarsIF Femman1:08:00+37:12
74Karin LundinOK Linné1:08:08+37:20
75Anna-Sara AnderssonLidköpings VSK1:08:43+37:55
76Niklas HägnanderLidköpings VSK1:08:44+37:56
77Ulla PerssonVK Uvarna1:10:00+39:12
78Lisa BlomdalIK Hakarpspojkarna1:12:07+41:19
79Jakob BörjessonTranstrand1:12:24+41:36
80Åsa Eklöv 1:15:11+44:23
81Sven-Åke BillstamGävle1:16:48+46:00
82daniel BlomkvistFalun1:18:35+47:47
83paula kirkegaardKlubb lös1:18:45+47:57
84Carl JanssonGävle OK1:21:34+50:46
85Tilda FranssonOK Milan1:22:28+51:40
86Åsa WesterbergGävle1:22:39+51:51
87Susanne JohanssonStångenäs AIS1:25:51+55:03
88Karin Barck-HolstSSK1:29:08+58:20
89Catarina FagerströmIK Uven1:31:29+1:00:41
90Jerker FranzénSolna1:40:34+1:09:46
91ine enklerMora1:40:37+1:09:49
92Gunnar LindgrenStöten2:11:06+1:40:18
93jenny reimerHelsingborg2:36:52+2:06:04
Magnus NilssonHärlövs IFej godkänd
Per HållströmGävle OKej godkänd
Samuel HanssonFalkenbergs OKej godkänd
Johanna ThelausUmeå OKej godkänd
Oscar WahlströmVällingbyej godkänd
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Malin SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Niclas AlftbergIFK Enskedeej godkänd
Phil WinskillCornwall OCej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser