Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45-2

3 950 m, 147 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Mats RöjgårdOK Kolmården23:50
2Olov VikströmSundsvalls OK24:28+0:38
3Flemming JørgensenOK Snab24:39+0:49
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna24:43+0:53
5Rob HartOK Linné25:39+1:49
6Stefan KarlssonOK Denseln25:46+1:56
7Mattias EdströmKovlands IF25:52+2:02
8Anders BoströmOK Linné25:59+2:09
8Thomas FrostAlta OL25:59+2:09
10Pessi LiukkonenSundsvalls OK26:07+2:17
11Kjetil  BjørloHalden SK26:33+2:43
12Magnus LandstadSandnes IL (Rogaland)26:40+2:50
13Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna26:41+2:51
14Martin BobergIF Rigor26:51+3:01
15Svein NygårdLillomarka OL27:03+3:13
16Johan AlfredssonStora Tuna OK27:28+3:38
17Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna27:34+3:44
18Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL28:11+4:21
19Sveinung RykkjeStord IL28:12+4:22
20Åke LjunggrenLinköpings OK28:13+4:23
21Patrik RosénVäxjö OK28:14+4:24
22Gjermund UrsetBul-Tromsø IL28:16+4:26
23Geir NilsenViul OK28:21+4:31
24Björn KarlssonOK Denseln28:41+4:51
24Ulf BergströmOK Rodhen28:41+4:51
26Eivind LandeEidskog OL28:42+4:52
27Jens Knud MaarupCopenhagenO28:44+4:54
28Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna28:45+4:55
29Magnus JohanssonOK Löftan28:46+4:56
30Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK28:52+5:02
31Andreas RangertIK Hakarpspojkarna28:53+5:03
32Niklas BrattOK Orion28:56+5:06
33Per JohanssonMotala AIF OL29:00+5:10
34Jens ArvidssonIF Rigor29:03+5:13
35Thomas PerssonOK Denseln29:14+5:24
36Lars DavidssonHalmstad OK29:24+5:34
37John SolbreckLånghundra IF29:32+5:42
37Johan PetterssonOK Motala29:32+5:42
39Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK29:36+5:46
40Ulf LindqvistÖstersunds OK29:37+5:47
41Tore NymarkAskøy O-Lag29:42+5:52
42Fredrik SmedbergOK Skogsfalken29:43+5:53
43Øyvind SolliFet OL29:54+6:04
44Arnt Oluf EideGjø-Vard OL30:32+6:42
45Per Øivind EgerKongsberg OL30:41+6:51
46Per ErlandssonVimmerby OK30:46+6:56
47Henrik LjungemyrOK Kolmården30:54+7:04
48Ivar MølnvikFossum IF30:56+7:06
49Håvard HågårdKonnerud IL31:09+7:19
50Anders GustafssonUddevalla OK31:12+7:22
51Gunnar VatnFrol IL31:34+7:44
52Per KempeOK Denseln31:43+7:53
53Otto Richard EideByåsen IL31:49+7:59
54Fredrik EngmanOK Denseln31:51+8:01
55Bernt BrynhildsenWing OK31:52+8:02
56Magnus TrofastBredaryds SOK31:54+8:04
57Fredrik SvenssonJönköpings OK32:08+8:18
58Henrik BerlinOK Orion32:11+8:21
59Sten Åge NygårdseterVegårshei IL32:16+8:26
60Sven Arne GylterudFossum IF32:37+8:47
61Jan Ola PedersenVang OL32:42+8:52
62Torgeir AuneByåsen IL32:44+8:54
63Matti EnvallIK Hakarpspojkarna32:45+8:55
64Peter LundOK Kolmården32:46+8:56
65Lars-Åke LarssonÖstersunds OK33:03+9:13
66Thomas AdolfssonLinköpings OK33:05+9:15
67Lars HenrikssonSundsvalls OK33:10+9:20
68Per CarlssonStora Tuna OK33:11+9:21
69Bjørn-Willy ArntzenAsker SK33:14+9:24
70Jan EhnbergSala OK33:18+9:28
71Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna33:22+9:32
72Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna33:29+9:39
73Ola TellesbøHadeland OL33:32+9:42
74Gunnar Engen VikNydalens SK33:40+9:50
75Anders PeterssonOK Njudung33:55+10:05
76Fredrik JönssonMotala AIF OL33:56+10:06
77Jakob HaugenStjørdals-Blink Orientering34:01+10:11
78Bjørn Gaute HerlyngGrue IL34:07+10:17
79Olle SjöforsOK Älme34:11+10:21
80Knut AurebekkTorridal34:12+10:22
81Øivind FrøislandVang OL34:14+10:24
82Göran NordSol Tranås34:23+10:33
83Gert WildheimFK Friskus-Varberg35:01+11:11
84Kell SønnichsenOK Pan Århus35:14+11:24
85Torgeir SnilsbergOK Moss35:25+11:35
86Jon-Anders BordalRingsaker OK35:29+11:39
87John-Ola HovdalOK Skøynar35:41+11:51
88Lars DanielsonMatteus SI35:42+11:52
89Hans PerssonOK Kolmården35:46+11:56
90Kjetil MolundIL Tyrving35:49+11:59
91Jonas PerssonTorsås OK36:11+12:21
92Ulf HonethVäxjö OK36:24+12:34
93Urban BillingHultsfreds OK36:43+12:53
94Johan WänströmFinspångs SOK36:58+13:08
94Filip SjöforsOK Älme36:58+13:08
96Christer ArksandVallentuna-Össeby OL37:21+13:31
97Jonas MattssonRimbo SOK37:23+13:33
98Dennis TollOK Njudung37:32+13:42
99Lars StrømOK Skøynar37:53+14:03
100Hans JohanssonSundsvalls OK38:06+14:16
101Marcus JohnssonAvesta OK38:33+14:43
102Mogens HagedornCopenhagenO38:54+15:04
103Olle MalmringFreidig39:00+15:10
104Patrik SteenOK Enen39:02+15:12
105Michael ErtmannCopenhagenO39:10+15:20
106Magnus SahlmanLinköpings OK39:37+15:47
107Kim PoulsenAarhus 1900 orientering39:42+15:52
108Jens TjentlandLardal OL40:27+16:37
109Jörgen BlästaNjurunda OK40:49+16:59
110Anders SandbladVäxjö OK40:51+17:01
111Christer JohanssonEksjö SOK40:52+17:02
112Fredrik BrorsonOK Nackhe41:20+17:30
113Patrik LundqvistNybro OK41:31+17:41
114Thomas AnderssonDalaportens OL41:43+17:53
115Robert HjelmVimmerby OK41:47+17:57
116Henrik SvenssonOK Löftan42:22+18:32
117Lars MunktvedCopenhagenO42:31+18:41
117Svante JonsellVallentuna-Össeby OL42:31+18:41
119Peter Refshammer PallesenOK SYD43:26+19:36
120Roar HaugHadeland OL43:53+20:03
121Alan IrvingWCOC43:57+20:07
122Jakob SøndergaardOK Roskilde44:04+20:14
123Stefan PerssonVisborgs OK44:21+20:31
124Daniel UnnerudLånghundra IF44:42+20:52
125Håkon DåsnesVang OL44:43+20:53
126Tobias Den BraverOK Gränsen44:50+21:00
127Atle WølloKongsberg OL44:53+21:03
128Ulf LiljebjörnNybro OK45:04+21:14
129Johan HanssonOK Löftan46:00+22:10
130Pål BårdsenStavanger OK47:31+23:41
131Jens KovstedTisvilde Hegn OK48:00+24:10
132Anders GustavssonOK Enen48:18+24:28
133Anders GustafssonFK Friskus-Varberg48:47+24:57
134Kent LindbladKalmar OK48:55+25:05
135Hans Olav HygenØstmarka OK49:34+25:44
136Jonas HultinOK Löftan49:58+26:08
137Jan KølbækAarhus 1900 orientering51:33+27:43
138Thomas UllnerOK Djurs53:34+29:44
139Ole JensenMariager Fjord OK53:55+30:05
140Harald StorrønningByåsen IL55:03+31:13
141Anders MalmqvistMotala AIF OL56:57+33:07
142Uffe BachOK Djurs58:11+34:21
143Tomas JonssonVandrarringen1:00:10+36:20
144Ulf IsakssonHässleby SOK1:01:44+37:54
145Max CarcasInterlopers1:06:13+42:23Ladda ner rutt i gpx-format
Michael AdamssonNybro OKej godkänd
Patrik RönnbäckVisborgs OKej godkänd
Kjell HermanssonStenungsunds OKej start
Per Erik LarsenSandefjord OKej start
Fredrik BuskOK Härjulfej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser