Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Göingarna

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna PerssonD21 Elit 2 (180)34:40+2:487:54
20Johan LindgårdH35 Motion (153)51:50+21:1914:28
23Hjalmar AxelssonH10 (1337)20:16+5:3612:44
24Håkan GunnarssonH40 (1146)29:11+5:137:03
26Carl-Johan OlvegårdH10 (1337)20:39+5:5912:59
30Börje PerssonH50 Motion (409)47:40+14:3015:19
33Charlotta MahrsD21 Kort-1 (837)31:04+8:579:26
34Aina NordströmD70 Motion (211)1:39:03+1:01:0853:32
34Svante SelinH11 (1108)24:46+9:0811:34
36Hilda AxelssonD15 (801)36:25+9:5310:31
39Tuva SelinD11 (851)29:43+10:3514:01
39Anders SelinH45 Kort-1 (980)33:53+7:229:23
39Magnus GranqvistH40 Kort-2 (789)30:44+8:308:32
41Edvin SelinH13 (1083)28:15+9:599:44
44Wilmer SelinH11 (1108)25:49+10:1112:03
44Camilla SelinD40 Kort-1 (655)33:30+9:2010:38
46Emil LarssonOpen 4 (995)45:30+15:5215:19
47Claes OlvegårdH50 Motion (409)55:20+22:1017:47
54Anna MobergD40 Motion (764)40:43+13:4715:01
55Rickard MattissonH50 Motion (409)59:02+25:5218:58
57Jesper HåkanssonH40 (1146)32:35+8:377:53
67Kerstin PerssonD55 (669)36:31+12:2412:30
69Håkan AxelssonH45-1 (730)35:22+11:108:50
72Kerstin OlvegårdD40 Motion (764)43:15+16:1915:57
77Linda GranqvistD35 Kort (631)41:53+17:3112:58
78Fritjof AxelssonH18 Elit (573)30:27+8:437:35
80Albin GranqvistH10 (1337)27:21+12:4117:12
93Alice OlvegårdD12 (1025)32:56+13:5715:06
105Inger FrickD55 (669)46:04+21:5715:46
110Caroline LindgårdD35 Kort (631)53:31+29:0916:34
111Sven Erik FrickH65 Kort (958)38:46+13:2613:53
112Jörgen GöranssonH50 Kort-1 (778)41:33+17:5012:40
113Pia LarssonD45 Kort-2 (681)55:07+30:0817:46
122Mikael PerssonH35 Kort (1001)42:27+17:0510:30
122Robin LarssonOpen 8 (1300)53:52+22:3811:39
131Louise AxelssonD45 (859)44:10+20:3313:55
138Sölvi BjörsvikD40 Motion (764)1:06:36+39:4024:34
142Ann-Katrin AlmquistD40 Motion (764)1:10:18+43:2225:56
152Karin JohanssonD45 (859)51:56+28:1916:22
159Ulrika JohanssonOpen 4 (995)1:09:09+39:3123:16
249Hjalmar LindgårdU1 (2187)23:04+10:3916:50
288Ellen MobergU2 (1872)39:12+23:0026:08
Frida MobergInskolning (2140)fullföljt
Axel PerssonInskolning (2140)fullföljt
Gustav GranqvistH10 (1337)ej godkänd
Jon MobergH40 Motion (456)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser