Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oscar KarlssonOpen 10 (422)39:20+4:579:24
3Karin GustafssonD65 (320)28:07+1:5011:12
12Anna FolkegårdD50 (838)29:37+4:529:36
12Anton SundinH21-2 (800)28:55+2:596:11
27Lisa ErikssonD18 (475)36:41+8:1811:32
33Magnus AxelssonH50-1 (836)29:40+8:278:02
36Gullan AnderssonD65 (320)43:30+17:1317:19
48Kajsa WallinD10 (1269)27:17+9:0716:44
52Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (442)41:27+15:1217:51
63Susanne SöderholmD50 (838)36:28+11:4311:50
64Ingrid Elisabet FyreboD65 (320)1:20:53+54:3632:13
70Alexander GarinH18 (472)39:00+16:2211:26
73Hampus NyholmH14 (1160)30:57+11:0010:16
73Hanna LundströmOpen 1 (777)37:28+16:5725:50
80Marie GreenD50 Kort (901)39:36+16:5114:30
83Pontus ErikssonH50-1 (836)34:42+13:299:24
85Christer ÖstlundH50-1 (836)34:47+13:349:25
87Linda SternerD21 Kort-2 (742)41:21+16:1412:18
88Klaus ElvelindH45 Motion (509)55:45+28:2017:55
88Urban HallbergOpen 9 (584)57:48+36:1014:07
89Lotta StenströmD50 (838)39:45+15:0012:54
94Åsa ElvelindD45 Kort-1 (747)48:39+19:4015:26
95Sixten WallinU2 (1872)25:16+9:0416:50
99Jan-Erik AnderssonH50-1 (836)36:34+15:219:54
120Katarina AnkarlingD40 Kort-1 (655)57:19+33:0918:11
129Dag SundinH55 Kort (872)42:44+18:4114:00
155Åke HuleforsH60 Kort (990)48:01+22:5616:33
156Sara LagermanD14 (924)56:00+33:0818:58
171Sara AnkarlingD14 (924)1:04:07+41:1521:44
175Folke HolmgrenH70 Kort (920)59:13+32:4121:32
177Bo AnderssonH60 Kort (990)54:57+29:5218:56
183Magnus SternerH35 Kort (1001)58:18+32:5614:25
198Erik JonssonH14 (1160)45:03+25:0614:58
198Christofher RamströmH21 Kort-1 (1006)1:16:10+52:5418:45
203Gunilla KarlssonOpen 3 (2726)59:13+29:3422:57
243Roger KarlssonOpen 5 (2438)1:05:16+31:5819:32
357Ellinor KarlssonOpen 5 (2438)1:18:55+45:3723:37
Sofia LundströmInskolning (2140)fullföljt
Jakob SternerInskolning (2140)fullföljt
Centh PåledalH65 Kort (958)ej godkänd
Birgitta PåledalD65 Kort (470)ej godkänd
Thomas PetterssonH55 (967)ej start
Anna ErikssonD18 (475)ej start
Maja ErikssonD14 (924)ej start
Madeleine GreenD21 Kort-2 (742)ej start
Elisabeth HuleforsOpen 3 (2726)ej start
Johan WallinOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser