Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

81 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tomas HallménH45-1 (730)25:46+1:346:26
4Lars-Åke WallH65 (766)27:47+3:308:44
5Emil LarssonH12 (1032)19:55+1:118:55
6Dan LarssonH40 Kort-1 (820)24:07+1:386:36
7Jonatan AronssonH21-1 (853)30:48+4:536:37
8Linda LarssonOpen 3 (2726)36:59+7:2014:20
9Julia JohnssonD40 Kort-2 (637)30:17+6:119:26
9Magnus PerssonH40 (1146)26:33+2:356:25
10Carina HallD60 (365)31:20+3:3911:54
11Andrea SvenssonD20 Elit (499)32:00+2:167:50
11Lilian ForsgrenD21 Elit (365)13:29+0:495:35
12Kurt ÅbergH75 (592)41:57+8:5014:40
12Erik BjörkH21 Motion (406)43:52+6:2810:54
13Valter PetterssonH14 (1160)23:57+4:007:57
16Malin LignellD21 Motion (510)39:39+11:3612:57
16Josefin TjernlundD21 Elit (365)13:37+0:575:39
17Jonas MerzH21 Elit 2 (662)27:58+2:325:57
17Niklas GustafssonH21-1 (853)32:22+6:276:57
18Philip SjödinH10 (1337)19:29+4:4912:15
20Johan AronssonH21 Elit 2 (662)28:26+3:006:02
23Klara JohnssonU1 (2187)14:33+2:0810:37
24Ellinor TjernlundD21 Elit (365)13:54+1:145:46
25Nina HallorD21 Kort-2 (742)33:27+8:209:57
27Hugo SjödinH14 Kort (375)36:02+15:4616:40
28Evert JohanssonH60 Motion (269)44:19+17:2718:18
29Daniel AttåsH21 Elit (372)13:45+1:184:46
32Nils AronssonH50-2 (739)29:27+6:468:05
33Annelie HallblomD40 Kort-2 (637)33:32+9:2610:26
35Fredrik JohnssonH40 (1146)30:49+6:517:27
35Jenny KällménD21 Kort-2 (742)34:38+9:3110:18
36Jan SjödinH35 Kort (1001)32:26+7:048:01
37Jonathan KarlssonH21-1 (853)34:54+8:597:30
38Barbro IsakssonD55 (669)33:26+9:1911:26
39Julia LauriD21-1 (652)30:52+7:538:26
41Peter SjödinH35 Kort (1001)33:04+7:428:11
43Filip JacobssonH20 Elit (617)28:57+4:556:25
43Rebecka NylinD21 Elit (365)14:33+1:536:02
44Britt-Marie ÅbergD70 Kort (357)57:29+23:2425:39
47Felix AlbrechtOpen 3 (2726)46:35+16:5618:03
48Jonas PetterssonH45 Kort-2 (992)32:08+8:018:54
50Albin PetterssonH21 Elit 2 (662)30:34+5:086:30
51Göran AttåsH50 Kort-2 (763)34:11+9:5410:44
52Isak LarssonH10 (1337)24:05+9:2515:08
52Jakob AttåsH21-1 (853)36:05+10:107:45
53Noel HelmerssonH12 (1032)27:24+8:4012:17
53Sten SundinH70 Kort (920)36:11+9:3913:09
57Gustav HindérH21 Elit 2 (662)31:05+5:396:36
58Frida KällménD21 Motion (510)50:42+22:3916:34
59Magdalena SjödinChallenge D 5 (445)1:37:40+57:0720:03
60Laila HallménD45 (859)34:08+10:3110:46
60Lovisa PerssonD21 Elit (365)15:23+2:436:22
62Karin AnderssonD40 Kort-2 (637)40:35+16:2912:38
68Josefin AronssonD21-1 (652)33:51+10:529:14
69Alfred SjödinH11 (1108)28:10+12:3213:09
75Mikael PihelH21 Elit 2 (662)32:13+6:476:51
75Maja SjödinU1 (2187)16:48+4:2312:15
77Sebastian AgerhällH21 Elit 2 (662)32:25+6:596:53
80Anna HallménD18 Elit (551)34:31+10:359:53
80Johanna HenrikssonD20 Elit (499)46:56+17:1211:30
91Peter AgerhällH45-1 (730)38:10+13:589:32
92Britt-Marie ForsgrenD55 (669)39:55+15:4813:40
94Martin SärnbrinkH20 Elit (617)35:29+11:277:52
96Allis SjödinU1 (2187)17:31+5:0612:47
101Erik SjödinH35 Kort (1001)40:06+14:449:55
108Emil JohanssonH21 Elit 2 (662)37:02+11:367:52
109Ivan ForsgrenH21 Elit 2 (662)37:13+11:477:55
110Johanna SärnbrinkD16 (875)42:56+17:3212:01
116Elisabeth KällménOpen 1 (777)58:14+37:4340:09
117Oskar AndrénH21 Elit 2 (662)39:13+13:478:20
124Agnes NylinD21-1 (652)45:30+22:3112:25
128Lisa HallménD15 (801)53:32+27:0015:28
128Christer ForsgrenH60 (671)1:10:13+44:4921:01
150Mats JohanssonH45 Kort-2 (992)43:59+19:5212:11
151Amanda SjödinD12 (1025)41:39+22:4019:06
154Robin HelmerssonH10 (1337)34:59+20:1922:00
154Mattias AnderssonOpen 8 (1300)58:20+27:0612:37
158Karin SärnbrinkD45 Motion (966)56:40+29:4924:00
214Urban SärnbrinkH40 (1146)55:56+31:5813:32
260Gåvert WåågOpen 7 (1692)1:05:30+40:3520:51
455Jonas KaasalainenOpen 3 (2726)1:51:10+1:21:3143:05
456Ida NilssonOpen 3 (2726)1:51:40+1:22:0143:16
Joel ForsgrenH21-1 (853)ej start
Torbjörn HallH55 Kort (872)ej start
Sven ReteliusH65 Kort (958)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser