Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IFK Lidingö SOK

130 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin JohnssonH40 Kort-1 (820)22:296:09
1Birgitta ThunellD75 (210)27:4513:44
1Anders HedmanH35 Kort (1001)25:226:16
2Alexandra VejedalD21 Kort-1 (837)22:49+0:426:56
2Frida BakkmanD21-2 (671)27:42+0:477:31
3Andreas EdlundH35 (318)26:30+0:446:06
3Christian HjalmarssonH21-1 (853)30:22+4:276:31
4Fredrik BakkmanOpen 9 (584)25:56+4:186:20
4Erik Ivarsson SandbergH21 Kort-1 (1006)24:55+1:396:08
5Petter BodingH17-20 Kort (293)27:26+6:498:23
5Emma DahlstedtD40 Kort-2 (637)28:03+3:578:44
6Martin LarboH40 (1146)26:09+2:116:19
6Julia RajanD16 (875)27:43+2:197:45
8Linus KajsajunttiH35 Kort (1001)28:01+2:396:56
8Solveig SpångbergD80 (39)1:27:42+46:1449:16
9Daniel WendeliusH16 Kort (197)33:46+7:1212:16
10Mia LiljaD45 Kort-1 (747)31:53+2:5410:07
11Alice HugossonD21 Elit (365)13:29+0:495:35
12Mattias PernebyOpen 8 (1300)36:57+5:437:59
12Karin HedmanD21 Kort-1 (837)27:39+5:328:24
13Emma TarandiD35 Kort (631)30:14+5:529:21
13Hans Olof AmblieH35 Kort (1001)29:13+3:517:13
14Johanna SanderiD21 Elit 2 (180)37:34+5:428:34
15Stig ThunellH50 Kort-1 (778)25:30+1:477:46
15Lovisa KihlborgD45 Motion (966)31:29+4:3813:20
16Jan SöderbergOpen 7 (1692)34:08+9:1310:52
16Sofia TörnqvistD21-2 (671)32:07+5:128:43
17Ida WikströmD35 Kort (631)31:39+7:179:47
18Lukas WernerH14 (1160)24:27+4:308:07
20Annica GustafssonD21 Elit (365)13:50+1:105:44
21Elisabeth HanssonD21-2 (671)33:23+6:289:04
22Susanne CurmanD45 Kort-1 (747)35:10+6:1111:09
23Anita RahmqvistD55 Motion (356)46:23+17:5121:52
24Annica JanssonD45 (859)29:59+6:229:27
25Helena KarlssonD21 Elit (365)13:57+1:175:47
26Mattias JohanssonH35 Kort (1001)30:12+4:507:28
26Hans TarandiH55 (967)29:48+6:148:38
27Nicolas SimoninH21 Elit (372)13:44+1:174:46
29Britt-Louise EdlundD60 Motion (303)52:46+18:2525:00
29Magnus RajanH50 Kort-1 (778)27:27+3:448:22
29Evelyn WendeliusD18 Elit 2 (265)36:23+10:1210:49
30Mattias GanslandtChallenge H 10 (442)1:21:38+20:359:18
33Sofie Von FrenckellChallenge D 10 (268)1:42:27+34:3712:20
33Simon SchusterH18 Elit (573)26:13+4:296:32
35Mikael JanssonH35 Kort (1001)31:36+6:147:49
35Erik WretöH16 Kort (197)1:00:22+33:4821:57
38Maja LiljaD11 (851)29:36+10:2813:57
38Lisa ThunellD13 (1017)32:54+8:0412:11
38Iris VallstenD60 Motion (303)58:09+23:4827:33
41Mattias GanslandtOpen 8 (1300)43:00+11:469:18
45Nina KarlssonOpen 10 (422)1:06:38+32:1515:56
45Jonatan GraversenH15 (929)30:30+8:288:38
45Antonio SeriniH35 Kort (1001)33:53+8:318:23
45Karolina BjärnlidD18 (475)40:49+12:2612:50
45Emma BjessmoD21 Elit (365)14:36+1:566:03
49Wilhelm Von FrenckellChallenge H 10 (442)1:38:57+37:5411:16
52Wilhelm Von FrenckellOpen 7 (1692)39:37+14:4212:37
53Ingemar StenbeckH45-1 (730)33:02+8:508:15
55Jutta JussilaD20 Elit (499)39:42+9:589:43
55Anders CarlssonH21 Elit (372)14:28+2:015:01
56Thomas FuruheimH21 Kort-1 (1006)36:09+12:538:54
56Magnus BjärnlidOpen 10 (422)1:12:55+38:3217:26
58Ebba GanslandtD18 (475)43:10+14:4713:34
60Anneli SalomonssonD40 Kort-2 (637)40:19+16:1312:33
61Sofia AdolfssonD21-2 (671)38:32+11:3710:28
66Niina HulkkonenD21 Elit (365)16:32+3:526:51
68Hector HainesH21 Elit (372)15:03+2:365:13
69Elin JarlemarkD18 Elit (551)33:12+9:169:30
71Anna KarlqvistD40 (496)43:35+16:5912:55
71Agnes DambergD13 (1017)39:01+14:1114:27
72Lars-Gunnar FalkH60 Kort (990)36:20+11:1512:31
75Björn LovangH45 Kort-1 (980)38:08+11:3710:33
76Sixten HillerhagH20 Elit (617)31:44+7:427:02
78Charlotta DambergOpen 1 (777)38:35+18:0426:36
82Daniel BoströmOpen 9 (584)54:22+32:4413:17
83Elin RahmqvistD21-2 (671)42:38+15:4311:35
84Anna FuruheimD21 Kort-1 (837)36:10+14:0310:59
88Martin TerryH40 Kort-1 (820)34:24+11:559:25
89Magnus JohanssonOpen 8 (1300)49:14+18:0010:39
91Ludvig JarlemarkH14 (1160)32:27+12:3010:46
91Amelie RajanD14 (924)41:49+18:5714:10
96Ulric CarlssonH65 Kort (958)37:34+12:1413:27
96Anders RahmqvistH55 Kort (872)36:37+12:3412:00
96Jeanette JarlemarkOpen 4 (995)54:21+24:4318:17
98Ebba EngmanOpen 3 (2726)51:28+21:4919:56
101Christina PernebyD50 (838)41:54+17:0913:36
103Patrik WendeliusH50-2 (739)38:55+16:1410:41
103Jari PöyhönenH55 (967)37:35+14:0110:53
123Robert Olsson KihlborgH14 (1160)34:37+14:4011:30
124Karin RahmqvistD21-2 (671)58:48+31:5315:58
124Mia HillerhagD55 (669)56:29+32:2219:20
125Simon LiljaH14 (1160)34:52+14:5511:35
126Jennifer WendeliusD21 Kort-1 (837)41:40+19:3312:39
127Klara GraversenD12 (1025)37:36+18:3717:14
128Per DambergH45 Kort-1 (980)43:54+17:2312:09
130Carina WidlundD45 Kort-1 (747)58:37+29:3818:36
133Ann-Carol WallgrenD45 Motion (966)49:17+22:2620:52
134Rune GraversenH45-1 (730)50:24+26:1212:36
143Mandus EngmanH40 Kort-1 (820)44:38+22:0912:13
154Anneli WendeliusD45 (859)53:49+30:1216:58
154Jonathan BlomlöfH13 (1083)44:33+26:1715:21
156Joel SanderiH21 Kort-1 (1006)53:25+30:0913:09
169Henrik SandénH21 Kort-2 (1030)45:05+23:4311:06
177Pär LiljaH40 (1146)45:27+21:2911:00
185Henrik BodingH55 (967)1:00:26+36:5217:31
187Anders WidlundH14 (1160)42:42+22:4514:11
189Ebba FrendeliusU1 (2187)20:24+7:5914:53
191Torbjörn JarlemarkH45 Kort-1 (980)1:28:23+1:01:5224:28
192Mira VejedalU1 (2187)20:35+8:1015:01
192Ebba LotsanderD13 (1017)1:34:24+1:09:3434:57
208Tomas TapperOpen 8 (1300)1:08:14+37:0014:46
223Sofie Von FrenckellOpen 7 (1692)1:00:16+35:2119:11
236Lotta TapperOpen 8 (1300)1:18:13+46:5916:55
247Isabella TapperOpen 8 (1300)1:39:07+1:07:5321:27
326Lukas TarandiU1 (2187)26:36+14:1119:24
334Åke EngmanU2 (1872)47:56+31:4431:57
369Siri KihlborgU1 (2187)31:05+18:4022:41
Smilla Dahlstedt KajsajunttiInskolning (2140)fullföljt
Noel HedmanInskolning (2140)fullföljt
Irma JarlemarkInskolning (2140)fullföljt
Elna JohanssonInskolning (2140)fullföljt
Hanna SundströmInskolning (2140)fullföljt
Elsa TerryInskolning (2140)fullföljt
Helena GanslandtD45 Motion (966)ej godkänd
Fredrik SundströmH45 Kort-1 (980)ej godkänd
Teodora von FrenckellD20 (349)ej godkänd
Vincent WidlundU2 (1872)ej godkänd
Håkan WidlundOpen 4 (995)ej godkänd
Signe HillerhagD13 (1017)ej godkänd
Waldemar Von FrenckellH14 (1160)ej godkänd
Clara Olsson KihlborgD16 Kort (253)ej start
Niclas LimnefeltH18 (472)ej start
Ville KeskisaariH21 Elit 2 (662)ej start
Mikael TarandiH60 (671)ej start
Rafaela Von FrenckellD18 (475)ej start
Rasmus Palmqvist AslaksenH21 Elit 2 (662)ej start
Anna BachmanD21 Elit (365)ej start
Helene SwartzOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser