Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Gjø-Vard OL

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Astrid KravdalD40 Kort-2 (637)26:15+2:098:10
3Arnfinn PedersenH60 Kort (990)25:56+0:518:56
3Marie KravdalD11 (851)21:10+2:029:59
4Lars LienH12 (1032)19:53+1:098:54
5Peder Fossheim AsplinH20 (281)25:47+2:507:22
8Kristine KravdalD14 (924)30:26+7:3410:18
9Audun StrandlieH55 (967)26:45+3:117:45
12Margrete JørandliD60 (365)32:13+4:3212:14
22Torbjørn KravdalH40 Kort-1 (820)26:37+4:087:17
22Even LienH10 (1337)20:13+5:3312:42
25Hege SolerødD45 Kort-2 (681)33:06+8:0710:40
25Kristine Haanes StrandlieD16 (875)31:43+6:198:53
36Are StrandlieH45 Kort-1 (980)33:45+7:149:20
39Åshild Stuve StrandlieD50 (838)33:51+9:0610:59
44Arnt Oluf EideH45-2 (713)30:32+6:427:43
49Arne StrandlieH80 (240)1:11:25+50:0235:42
50Elias ÖhmanH16 (1024)27:33+5:387:34
50Anna Emilie TorsethD16 Kort (253)1:27:35+58:2733:25
54Caroline EideD14 Kort (312)59:27+36:4927:54
60Annar Erlien SolerødH12 (1032)27:49+9:0512:28
78Martin ÖhmanH40 (1146)34:40+10:428:23
83Anita TorsethOpen 4 (995)52:42+23:0417:44
83Maren Kristine Raknes SogstadD40 Motion (764)44:28+17:3216:24
89Ole Edvard SnuggerudH12 (1032)31:57+13:1314:19
100Even ErlienH45 Kort-1 (980)39:58+13:2711:04
109Live Raknes SogstadD12 (1025)34:51+15:5215:59
120Charlotte EideD16 (875)46:15+20:5112:57
121Øyvind LienH40 (1146)39:23+15:259:32
123Sonja SnuggerudD45 Motion (966)46:59+20:0819:54
140Even Strandlie EngerU2 (1872)27:50+11:3818:33
144Eiril Erlien SolerødD10 (1269)36:54+18:4422:38
154Elling Fossheim AsplinH21-1 (853)56:09+30:1412:04
156Karen Haanes StrandlieU1 (2187)19:27+7:0214:11
161Øystein SnuggerudH40 Kort-1 (820)53:11+30:4214:34
170Sune Raknes SogstadH14 (1160)39:45+19:4813:12
172Harald Haanes StrandlieH12 (1032)46:45+28:0120:57
177Noak ÖhmanH14 (1160)40:22+20:2513:24
211Oda Strandlie EngerU2 (1872)32:25+16:1321:36
314Espen TorsethOpen 7 (1692)1:25:02+1:00:0727:04
Sivert Isak TorsethInskolning (2140)fullföljt
Einar SogstadOpen 7 (1692)ej godkänd
Tage Raknes SogstadH10 (1337)ej start
Ingvild SnuggerudD15 (801)ej start
Lone MalmgrenD21 Kort-2 (742)ej start
Eli Ringstad LienD40 Motion (764)ej start
Ingvild Strandlie EngerD50 Motion (592)ej start
Anne SørlienD55 Motion (356)ej start
Jan MolstadH60 Motion (269)ej start
Tuva Otilie Fossheim AsplinOpen 1 (777)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser