Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Linné

173 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Catherine TaylorD21 Elit (365)12:57+0:175:22
5Emil ÅbergH10 (1337)16:27+1:4710:20
5Rebecka OlssonD21 Elit 2 (180)34:47+2:557:56
5Rob HartH45-2 (713)25:39+1:496:29
5Mats TroengOpen 9 (584)26:44+5:066:32
6Magnus GraasH50 Motion (409)37:37+4:2712:05
6Mathias NordlinderH12 Kort (228)21:30+1:3714:55
8Anders BoströmH45-2 (713)25:59+2:096:34
9Henrik LöfåsH21 Elit 2 (662)27:17+1:515:48
9Andreas HjertsonH60 (671)30:05+4:419:00
10Henrik RoosH40 Kort-1 (820)24:40+2:116:45
10Carl-Johan HögbergOpen 9 (584)32:55+11:178:02
10Annika BillstamD21 Elit (365)13:16+0:365:30
14Johanna ÖbergD20 Elit (499)32:50+3:068:02
15Klara HartD11 (851)25:50+6:4212:11
15Britt-Marie BengtssonD75 (210)44:19+16:3421:56
16Greta SnellmanD35 Motion (351)40:42+11:0813:53
16Terje HåkanssonOpen 6 (571)42:44+13:0612:34
18Klara StrandD14 Kort (312)35:21+12:4316:35
18Johanna RoosD12 (1025)24:38+5:3911:17
19Sara JohanssonD35 (286)31:51+6:539:09
19Maria von EssenD14 Kort (312)35:45+13:0716:47
19Axel GidlundH12 (1032)23:31+4:4710:32
19Annette RoosD40 Kort-1 (655)30:17+6:079:36
21Klara MandahlD18 Elit 2 (265)33:55+7:4410:05
21Stig RoosH80 (240)36:43+15:2018:21
22Pär TögenmarkH45 Kort-1 (980)31:39+5:088:46
22Marie OhlinD21 Kort-1 (837)29:19+7:128:54
22Erik PetterssonH21 Kort-1 (1006)30:00+6:447:23
23Viktor JanrikH20 (281)33:01+10:049:26
23Mats ÅbergH40 (1146)28:53+4:556:59
24Lars MandahlH50 Motion (409)42:29+9:1913:39
25Lars MagnussonH40 Kort-1 (820)26:54+4:257:22
25Karl GrywenzH14 (1160)25:28+5:318:27
25Malin MüllerChallenge D 5 (445)1:08:29+27:5614:03
26Lisa RönnolsD21-2 (671)34:30+7:359:22
27Malva MöllerD14 Kort (312)39:28+16:5018:31
27Christina HjertsonD60 (365)37:21+9:4014:12
27Albin RidefeltH21 Elit (372)13:44+1:174:46
28Olof BorellH40 (1146)29:46+5:487:12
28Tryggve RönnqvistH55 Kort (872)29:30+5:279:40
28Samantha SaegerD21 Elit (365)14:06+1:265:51
30Malin GidlundD40 Motion (764)36:08+9:1213:20
30William ErnlundH18 (472)28:40+6:028:24
30Elliot AngelsiööOpen 5 (2438)43:31+10:1313:01
34Jakob AnderssonH21 Elit 2 (662)29:48+4:226:20
36Edvin TögenmarkH10 (1337)21:32+6:5213:32
38Daniel RönnqvistH18 Elit (573)26:33+4:496:37
38Maria HartD50 (838)33:50+9:0510:59
40Hans TärnlundH65 Motion (231)1:18:39+46:2235:06
40Anders HåkanssonH21-2 (800)32:27+6:316:56
41Isak EklövH21 Kort-1 (1006)33:52+10:368:20
42Kurt BoströmH75 (592)49:26+16:1917:17
42Elin LöfåsD21-2 (671)36:36+9:419:56
43Lena NilssonD50 (838)34:27+9:4211:11
44Andreas OlssonH40 Kort-2 (789)31:29+9:158:44
44Olle NilssonH20 Elit (617)28:58+4:566:25
46Oliver AngelsiööOpen 9 (584)42:49+21:1110:28
46Sandra BoströmD18 Elit (551)30:37+6:418:46
46Kate MorrisonD21 Elit (365)14:37+1:576:03
47Fredrika von EssenD20 Elit (499)38:20+8:369:23
47Maria BrolinChallenge D 10 (268)2:05:07+57:1715:04
48Albin ÅslundH11 (1108)26:06+10:2812:11
48Rassmus AnderssonH21 Elit (372)14:07+1:404:54
53Märit KarlströmOpen 11 (308)1:18:53+51:3119:37
55Ulf TroengH21-2 (800)33:42+7:467:12
55Andreas RoosOpen 6 (571)57:09+27:3116:48
58Karin SkoglundD50 Motion (592)44:51+23:0219:45
58Helene NilssonD40 (496)38:47+12:1111:30
58Annika BjörkD21 Elit (365)15:14+2:346:19
59Viktor FischerH10 (1337)25:11+10:3115:50
59Linda LundbergOpen 7 (1692)40:53+15:5813:01
60Måns Ketola BackeH21 Motion (406)1:03:29+26:0515:47
60Annika BjörkOpen 9 (584)47:50+26:1211:41
61Pontus JohanssonH21-2 (800)34:03+8:077:17
61Anna GillmanD40 (496)40:25+13:4911:59
63Ulrika LindstamD21-2 (671)38:41+11:4610:30
63Joni Müller af UhrD13 (1017)37:22+12:3213:50
63Tuve MöllerH18 Elit (573)29:00+7:167:13
63Anna LithellD15 (801)39:51+13:1911:31
63Per-Erik WåhlbergH65 Kort (958)34:33+9:1312:23
64Elin TögenmarkOpen 4 (995)49:03+19:2516:30
65Elin OlovssonD21 Kort-1 (837)34:00+11:5310:20
66Fredrik SundinH40 (1146)33:17+9:198:03
66Patrick HigginsH21-2 (800)34:27+8:317:22
68Josef NordlundH21 Elit (372)15:03+2:365:13
68Inga KazlauskaiteD21 Elit (365)19:22+6:428:02
70Olle GrywenzH18 Elit (573)29:35+7:517:22
71Anna KarlströmD18 Elit (551)33:18+9:229:32
74Karin LundinOpen 12 (366)1:08:08+37:2015:02
75Maria JanssonD18 Elit (551)34:11+10:159:47
76Pelle NilssonH13 (1083)33:36+15:2011:35
79Henrik BoströmH35 Kort (1001)37:43+12:219:20
79Simon EklövH21 Elit 2 (662)32:28+7:026:54
80Lars Erik HermanssonH60 (671)42:44+17:2012:47
81Lisa NilssonD12 (1025)31:14+12:1514:19
82Anders KarlssonH60 (671)43:01+17:3712:52
84Pia GuståsD45 (859)36:06+12:2911:23
84Pia ThunmanD50 Kort (901)39:53+17:0814:36
86Britt-Inger JonssonD50 Kort (901)39:55+17:1014:37
90Charlotte IhrforsD21-2 (671)43:56+17:0111:56
91Olof ErikssonH21-2 (800)36:37+10:417:50
94Karin NordlundD21-2 (671)44:29+17:3412:05
95Emil BoströmH14 (1160)32:48+12:5110:53
96Sara RoosD10 (1269)31:47+13:3719:29
96Stefan RoosOpen 8 (1300)50:12+18:5810:51
98Hanna GillbladD21 Motion (510)1:38:14+1:10:1132:06
98Klara MöllerD16 (875)41:00+15:3611:29
98Arvid TögenmarkH10 (1337)28:40+14:0018:01
98Karna ThorssonD21-2 (671)44:57+18:0212:12
100Mathias TärnlundH40 Kort-1 (820)36:22+13:539:57
101Evonne StrandD45 (859)38:14+14:3712:03
101Malin von EssenD45 Kort-2 (681)50:57+25:5816:26
102Mari TroengD21-2 (671)45:32+18:3712:22
102Brita NilssonD55 (669)43:06+18:5914:45
103Roger NilssonH45 Kort-1 (980)40:21+13:5011:10
105Johanna RagvaldD21-2 (671)46:55+20:0012:44
105Anton ÅbergU1 (2187)17:46+5:2112:58
105Rasmus Møller JessH18 Elit (573)35:01+13:178:43
107Frida ÖhlundD35 Kort (631)52:48+28:2616:20
108Mats WickbomH60 Kort (990)40:52+15:4714:05
108Per-Urban BengtssonH75 (592)1:29:24+56:1731:15
108Daniel Carlson BjernaldH20 Elit (617)37:21+13:198:16
110Nils FlemströmH40 Kort-1 (820)37:23+14:5410:14
112Viktor NilssonH10 (1337)29:57+15:1718:50
112Malin NilssonD11 (851)43:05+23:5720:19
114Karin JontellOpen 6 (571)1:45:47+1:16:0931:06
114Ulrik ImbergH21 Elit 2 (662)38:13+12:478:07
115Tommy StenviH45 Kort-1 (980)41:37+15:0611:31
117Henrik ÅbergH21 Kort-1 (1006)44:34+21:1810:58
118Erik LindH21 Elit 2 (662)39:30+14:048:24
123Ian von EssenH50-1 (836)40:22+19:0910:56
123Linda WåhlströmD21 Kort-2 (742)49:28+24:2114:43
127Eva AgiusD40 Kort-1 (655)1:06:18+42:0821:02
127Linnea NilssonD21-2 (671)1:04:07+37:1217:25
128Lotta MöllerD45 Kort-2 (681)1:04:36+39:3720:50
128Martin StrömgrenH21 Kort-1 (1006)46:39+23:2311:29
129Niklas AldénH21 Elit 2 (662)1:01:47+36:2113:08
132Åsa HedbergD21 Kort-1 (837)43:16+21:0913:09
133Henrik WåhlströmH21 Kort-1 (1006)47:17+24:0111:38
134Hannah SandströmD21-2 (671)1:19:21+52:2621:33
155Oscar ÅslundH10 (1337)35:10+20:3022:07
156Bo StrandH50-1 (836)52:50+31:3714:19
163Ida BranteforsOpen 4 (995)1:10:39+41:0123:47
164Peter EklövH55 (967)46:51+23:1713:34
167Moa LundinD12 (1025)44:41+25:4220:29
168Anette NilssonOpen 5 (2438)58:09+24:5117:24
169Gölin WikstrandD45 Motion (966)1:00:48+33:5725:45
171Viktor BoströmH12 (1032)45:49+27:0520:32
179Klara FischerOpen 3 (2726)57:17+27:3822:12
190Sofia ÅslundOpen 8 (1300)1:04:51+33:3714:02
193Mats LindeH55 (967)1:21:39+58:0523:40
213Dan HörnellH40 (1146)55:39+31:4113:28
218Per-Erik ÅslundOpen 8 (1300)1:10:07+38:5315:10
225Tuva LarssonU1 (2187)22:03+9:3816:05
236Filip BorellH10 (1337)55:23+40:4334:49
270Ivar MandahlU2 (1872)37:53+21:4125:15
354Maria PeterssonOpen 5 (2438)1:18:18+45:0023:26
374Lukas LundinU1 (2187)32:07+19:4223:26
389Sigrid Gillman WikstrandU1 (2187)33:35+21:1024:30
390Märta Gillman WikstrandU1 (2187)34:03+21:3824:51
Axel BorellInskolning (2140)fullföljt
Ida OlssonInskolning (2140)fullföljt
Måns TroengInskolning (2140)fullföljt
Hugo TärnlundInskolning (2140)fullföljt
Jakob WåhlströmInskolning (2140)fullföljt
Alva LarssonU2 (1872)ej godkänd
Arvid RoosH15 (929)ej godkänd
Stefan NilssonH50-1 (836)ej godkänd
Oskar StenviH15 (929)ej godkänd
Lars-Olof JanssonOpen 8 (1300)ej godkänd
Linnea RönnqvistOpen 7 (1692)ej godkänd
Pontus GustafssonH14 (1160)ej godkänd
Mika NumminenH40 Kort-1 (820)ej start
Johan MöllerH50-1 (836)ej start
Gunnar KarlströmH16 (1024)ej start
Johannes RidefeltH20 Elit (617)ej start
Ingrid BrolinU1 (2187)ej start
Nils StrandOpen 6 (571)ej start
Lovisa FischerInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser