Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Hagen

68 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Daniel BogrenH16 (1024)21:556:01
2Johan KindbomH16 Kort (197)28:30+1:5610:21
4Inger WesterbergD60 (365)29:24+1:4311:10
4Erik WidmarkH17-20 Kort (293)25:27+4:507:46
5Lotta StigsdotterD55 Kort (582)33:02+2:4913:06
5Oscar StombergH18 (472)25:06+2:287:21
6Henrik ReisenOpen 4 (995)32:01+2:2310:46
6Britta SahlD80 (39)54:34+13:0630:39
8Gunnel HultqvistD60 Motion (303)40:05+5:4418:59
9Marcus CarlssonH16 (1024)23:47+1:526:32
13Kerstin LarssonD50 Motion (592)34:02+12:1314:59
13Eva Rabe MagnussonD55 (669)30:02+5:5510:17
13Anton CarlssonH13 (1083)24:27+6:118:25
13Lars HolmbergH55 (967)28:03+4:298:07
15Maria SahlénD35 (286)30:25+5:278:44
17Jan SahlH55 Motion (262)39:16+10:0914:16
18Stig SahlH80 (240)35:52+14:2917:56
22Annelie HallqvistD45 Motion (966)32:09+5:1813:37
22Ola LundhH55 (967)29:00+5:268:24
24Stefan OlssonH55 Motion (262)42:38+13:3115:30
27Karl Evert SvenssonH65 (766)31:06+6:499:46
30Ida RoosD15 (801)34:54+8:2210:05
35Håkan EggertH55 Motion (262)48:54+19:4717:46
35Hampus SahlénU2 (1872)21:29+5:1714:19
37Uno MagnussonH60 (671)33:04+7:409:54
39Pär LarssonH40 Motion (456)43:39+12:0613:13
40Anders KindbomH45-1 (730)31:03+6:517:45
40Hedvig ReisenD18 (475)39:32+11:0912:25
42Björn SahlH21 Motion (406)55:38+18:1413:50
43Mark ReisenH55 Motion (262)59:23+30:1621:35
44Anna StombergD45 Kort-2 (681)35:36+10:3711:29
45Karin Andersson (Nyström)Open 1 (777)32:46+12:1522:35
45Lena ReisenD50 Kort (901)34:17+11:3212:33
46Stefan StombergH55 Kort (872)31:13+7:1010:14
61Evamarie LundahlD60 (365)51:51+24:1019:42
63Michael PerssonH21 Motion (406)1:07:25+30:0116:46
63Nina AhlénD40 (496)40:48+14:1212:06
65Niclas WesterbergH21 Kort-2 (1030)32:31+11:098:00
68Carl HolmbergH18 Elit (573)29:24+7:407:19
69Annica HöckergårdOpen 10 (422)1:27:19+52:5620:53
74Anders ErikssonH60 (671)42:13+16:4912:38
82Emma KindbomD20 Elit (499)47:09+17:2511:33
84Jens NyströmH21 Kort-2 (1030)34:04+12:428:23
85Maria WidmarkD50 (838)39:09+14:2412:42
85Styrbjörn JanssonH70 (607)45:38+21:1715:57
89Ann NyströmD55 Kort (582)52:55+22:4220:59
89Tommy WesterbergH60 Kort (990)38:32+13:2713:17
90Carina LundhD50 Motion (592)55:24+33:3524:24
99Hampus NyströmH18 Elit (573)33:29+11:458:20
107Ewa HolmbergD50 Kort (901)43:12+20:2715:49
110Emma AhlénD10 (1269)32:47+14:3720:06
111Marcus HermanssonH15 (929)39:22+17:2011:09
115Malin KindbomD13 (1017)47:22+22:3217:32
118Hans TuvessonH60 (671)56:23+30:5916:52
135Niklas SahlénOpen 8 (1300)55:30+24:1612:00
136Lena Carlsson TellD45 Motion (966)50:10+23:1921:15
137Johan HolmbergH15 (929)47:57+25:5513:35
138Annelie ÖsterlundOpen 3 (2726)53:59+24:2020:55
138Lars HermanssonOpen 4 (995)1:03:55+34:1721:31
165Jan SveideH55 (967)47:07+23:3313:39
168Linus AhlénH13 (1083)47:19+29:0316:18
169Per CarlssonH45 Kort-2 (992)47:10+23:0313:03
172Tilde HermanssonU2 (1872)29:35+13:2319:43
201Greger AhlénH40 (1146)51:02+27:0412:21
Jonatan SahlénInskolning (2140)fullföljt
Vilma WesterbergInskolning (2140)fullföljt
Ylva JanssonD65 Motion (243)ej godkänd
Mats KarlssonH45-1 (730)ej godkänd
Jesper LindströmH20 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser