Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

FK Herkules

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Laila B HöglundD50 Kort (901)22:458:20
1Marianne HöglundD80 Motion (12)1:04:5440:49
10Frida PerssonD40 Motion (764)32:52+5:5612:07
10Robert PerssonOpen 5 (2438)38:44+5:2611:35
10Emrik LindH14 Kort (375)29:40+9:2413:44
18Jonas LauriH18 Elit 2 (534)25:53+2:457:19
19Viktor Le ClaireH16 Kort (197)38:40+12:0614:03
36Max Emil EkenstråleH11 (1108)24:51+9:1311:36
37Mikael SvenssonChallenge H 10 (442)1:28:19+27:1610:04
38William JörneliusH17-20 Kort (293)40:01+19:2412:14
50Alvin LindU2 (1872)22:23+6:1114:55
54Catarina ÅkerströmD55 Kort (582)41:54+11:4116:37
63Jane McpheatChallenge D 5 (445)1:47:56+1:07:2322:09
69Agnetha Le ClaireD50 (838)37:22+12:3712:07
69Joakim ÖfverholmH21 Motion (406)1:15:14+37:5018:42
70Hannes PerssonH11 (1108)28:26+12:4813:17
70Maria JunkellOpen 6 (571)1:04:47+35:0919:03
74Marie-louise PerssonD45 Kort-1 (747)45:15+16:1614:21
80Axel ForsmanH18 Elit 2 (534)33:32+10:249:29
87Fu LuoOpen 2 (501)3:06:59+2:33:0152:49
97Tobias EkenstråleOpen 5 (2438)50:41+17:2315:10
101Ragnar UppströmH50 Kort-2 (763)43:11+18:5413:34
108Patrik FredrikssonH50 Kort-2 (763)44:55+20:3814:07
120Gisela LindD45 (859)42:02+18:2513:15
123Fredrik ForsmanH45-1 (730)45:26+21:1411:21
137Lowe HammarH12 (1032)37:01+18:1716:35
142Erik LauriH40 (1146)41:14+17:169:59
157Albin SvenssonH10 (1337)35:16+20:3622:10
164Elias LauriH10 (1337)36:05+21:2522:41
178Kristoffer LindH45 Kort-2 (992)50:39+26:3214:01
181Selma PerssonU2 (1872)30:05+13:5320:03
183Emma EkenstråleOpen 3 (2726)57:24+27:4522:14
193Nils HammarH16 (1024)55:08+33:1315:08
201Tom Axel EkenstråleH13 (1083)1:06:41+48:2522:59
221Eija LauriOpen 3 (2726)1:00:49+31:1023:34
222Mattias LauriH14 (1160)55:51+35:5418:33
224Alva JunkellU2 (1872)32:56+16:4421:57
274Axel PerssonU1 (2187)23:52+11:2717:25
401Arvid JunkellU1 (2187)37:20+24:5527:15
Arvid HammarH20 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser