Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Härlövs IF

40 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Axel DüringH12 Kort (228)23:58+4:0516:38
30Camilla CarlssonD45 Motion (966)33:46+6:5514:18
31Clara DahlD15 (801)35:14+8:4210:10
32Bea SpjuthD16 Kort (253)54:47+25:3920:54
32Jörgen KarlssonH50 Motion (409)48:23+15:1315:33
37Thomas LåstbomH45-1 (730)30:39+6:277:39
42Sofia DahlD18 Elit 2 (265)39:33+13:2211:46
50Malin LeijonD40 Kort-1 (655)35:09+10:5911:09
71Maja TenghagenD15 (801)40:53+14:2111:48
71Marie NilssonD40 Kort-1 (655)38:36+14:2612:15
73Irmalinn NilssonD16 (875)37:06+11:4210:23
78Bengt LeijonH50 Motion (409)1:22:09+48:5926:24
78Helena AnderssonD45 Kort-2 (681)42:54+17:5513:50
85Stina GunnarssonD60 Kort (442)57:55+31:4024:57
86Magnus TenghagenH45-1 (730)37:08+12:569:17
91Axel TenghagenH12 (1032)32:02+13:1814:21
91Caroline LindelöwD21-2 (671)43:59+17:0411:57
92Susanne KarlssonD45 Kort-2 (681)47:24+22:2515:17
100Niklas NilssonH45-1 (730)39:45+15:339:56
110Maria TuressonD45 Kort-2 (681)54:14+29:1517:29
126Lena DanielssonOpen 5 (2438)54:04+20:4616:11
129Kerstin DahlD45 Motion (966)48:36+21:4520:35
135Alfred LeijonH10 (1337)32:33+17:5320:28
135Carina ThynellD45 (859)46:26+22:4914:38
136Alma LeijonD15 (801)1:01:40+35:0817:49
146Samuel LåstbomH15 (929)51:03+29:0114:27
149Linnea LeijonD13 (1017)56:05+31:1520:46
149Adam SpjuthU2 (1872)28:18+12:0618:52
157Casper TuressonH11 (1108)43:31+27:5320:20
171Erik PerssonH35 Kort (1001)54:22+29:0013:27
177Erik DüringU1 (2187)20:02+7:3714:37
180Melvin NilssonH14 (1160)40:39+20:4213:30
181Lars DahlH45 Kort-1 (980)58:15+31:4416:08
243Helen NilssonOpen 7 (1692)1:03:36+38:4120:15
251Kerstin ÅstedtOpen 3 (2726)1:04:04+34:2524:49
322Ronja KarlssonU2 (1872)44:39+28:2729:46
Magnus NilssonOpen 12 (366)ej godkänd
Kajsa NilssonOpen 5 (2438)ej godkänd
Gustav NilssonH14 Kort (375)ej godkänd
Torgny ÅstedtOpen 7 (1692)ej godkänd
Alicia SpjuthD14 Kort (312)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser