Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Hässleholms OK

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Roger SvenssonH45 Motion (509)34:49+7:2411:11
28Nellie RydlundD14 (924)32:38+9:4611:03
31Annika EngelD50 Kort (901)32:17+9:3211:49
37Eva EskilssonD70 Kort (357)53:54+19:4924:03
38Linnea RydlundD12 (1025)27:26+8:2712:35
40Britt ÅkessonD65 Motion (243)1:19:02+41:0138:44
51Emmy HelmerssonD18 Elit 2 (265)45:03+18:5213:24
53Åke OlssonH70 (607)39:34+15:1313:50
58Robin WibergH14 Kort (375)51:25+31:0923:48
58Ivar HelmerssonH13 (1083)30:04+11:4810:22
67Yvonne AnderssonD55 Kort (582)45:43+15:3018:08
75Carina RydlundD45 (859)35:18+11:4111:08
81Andreas PernetunH45 Motion (509)52:53+25:2817:00
86Erika BjörckD40 Kort-1 (655)41:09+16:5913:03
89Nils HelmerssonH45-1 (730)37:55+13:439:28
91Maria PernetunOpen 4 (995)54:01+24:2318:11
93Per AndénH50 Kort-1 (778)37:23+13:4011:23
98Ludvig HallabroH16 (1024)31:36+9:418:40
98Hans LarssonH65 Kort (958)37:45+12:2513:31
104Cecilia SvenssonD45 Motion (966)44:27+17:3618:50
104Simon BjörckH12 (1032)32:56+14:1214:46
104Helena KristianssonD45 Kort-2 (681)51:30+26:3116:36
105Maria HelmerssonD40 Kort-1 (655)45:27+21:1714:25
110Mia HallabroD45 Motion (966)45:23+18:3219:13
115Ludvig PernetunOpen 4 (995)58:21+28:4319:38
118Anders NilssonOpen 7 (1692)48:15+23:2015:21
124Marie KempffOpen 1 (777)1:00:38+40:0741:48
129Lars HallabroH50-2 (739)46:38+23:5712:48
130Emelie AnderssonD21 Kort-1 (837)42:16+20:0912:50
134Simon EngelH21-1 (853)48:09+22:1410:21
136Tomas NilssonH50-2 (739)49:35+26:5413:37
137Clara SvenssonD10 (1269)35:24+17:1421:43
142Erik NordqvistH21 Kort-2 (1030)40:20+18:589:56
145Anton SvenssonH15 (929)50:57+28:5514:26
158Matts AnderssonH55 Kort (872)50:27+26:2416:32
166Eleonore BjerstedtD21 Kort-1 (837)1:01:37+39:3018:43
184Carl PernetunH13 (1083)55:20+37:0419:04
197Amanda WibergD10 (1269)49:05+30:5530:06
199Joel BjerstedtH35 Kort (1001)1:16:38+51:1618:58
210Noah PernetunH13 (1083)1:40:13+1:21:5734:33
238Björn LöfdahlOpen 7 (1692)1:02:12+37:1719:48
242Daniel KempffOpen 7 (1692)1:03:23+38:2820:11
337Klas  WibergOpen 3 (2726)1:15:34+45:5529:17
396Helen SidemyrOpen 3 (2726)1:26:49+57:1033:38
Edvin SidemyrH14 Kort (375)ej godkänd
Connie RoslundH65 Kort (958)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser