Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Klemmingen

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Sven-Arne NilssonH70 Kort (920)29:05+2:3310:34
9Sonja FribergD60 Kort (442)31:11+4:5613:26
14Knut-Åke HallebroH65 Kort (958)28:53+3:3310:21
15Göran DavidssonH65 Kort (958)29:04+3:4410:25
17Kjell NilssonH70 Kort (920)32:12+5:4011:42
21Norna MolinD18 (475)35:02+6:3911:01
21Annika DavidssonD55 Kort (582)36:47+6:3414:35
25Monica SvärdD60 Kort (442)36:04+9:4915:32
26Ylva PaavoChallenge D 5 (445)1:09:27+28:5414:15
29Simon JärplingH20 (281)34:23+11:269:49
32Elin PramlidD21 Elit 2 (180)45:28+13:3610:22
35Johan HagströmerH18 Elit 2 (534)28:02+4:547:56
39Christofer MartinsonH60 Motion (269)54:18+27:2622:26
41Louise-Marie NilssonD65 (320)44:57+18:4017:54
47Ebba AskeljungD21-1 (652)31:42+8:438:39
52Charlotta AskeljungD50 (838)35:20+10:3511:28
53Simon MartinssonChallenge H 10 (442)1:41:06+40:0311:31
53Fred ÅhlundH65 Kort (958)33:49+8:2912:07
53Håkan PalmH21-2 (800)33:38+7:427:12
57Göran SvärdH65 Kort (958)34:17+8:5712:17
60Arne JanssonH50-1 (836)32:52+11:398:54
65Lisbeth ÅhlundD65 Kort (470)49:31+22:5021:20
66Örjan SahlH50-1 (836)33:19+12:069:01
67Doris NilssonD70 Kort (357)1:28:27+54:2239:29
84Björn PramlidH21 Kort-1 (1006)39:38+16:229:45
96Oscar VagmanH21-2 (800)37:37+11:418:03
98Peter AskeljungH50-1 (836)36:32+15:199:54
99Charlotte JohnsonD50 Kort (901)41:32+18:4715:12
102Linnea NordD21-1 (652)38:19+15:2010:28
105Anders GranbergH21 Kort-1 (1006)42:34+19:1810:29
107Micael StammH40 Kort-2 (789)39:08+16:5410:52
108Ebba JärplingD21-1 (652)39:18+16:1910:44
115Tove PaavoD21 Kort-2 (742)45:31+20:2413:32
117Gun JanssonD50 Kort (901)45:08+22:2316:31
121Ann JärplingD50 Kort (901)46:12+23:2716:55
147Erik JohnsonH50-1 (836)45:33+24:2012:20
162Gunilla SahlD50 Kort (901)59:18+36:3321:43
204Olle MolinH14 (1160)45:43+25:4615:11
Alfred AskeljungOpen 9 (584)ej start
Kjell-Åke PramlidOpen 10 (422)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser