Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Lidköpings VSK

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Gustav SvärdhagenOpen 12 (366)37:03+6:158:10Ladda ner rutt i gpx-format
8Folke DahlénH75 (592)38:19+5:1213:23
16Åsa EkbergD45 Kort-2 (681)31:45+6:4610:14
20Oskar KarlsonH45 Motion (509)33:14+5:4910:41
20Hans EkbergH75 (592)44:04+10:5715:24
22Eva HägnanderD50 (838)31:34+6:4910:14
24Inger SvenssonD60 Kort (442)35:50+9:3515:26
28Håkan SanderiH55 Kort (872)29:30+5:279:40
28Agneta EkbergD65 Kort (470)36:56+10:1515:55
33Oliwer GöranssonH12 Kort (228)37:50+17:5726:16
39Johanna JohnssonD45 Motion (966)35:19+8:2814:57
43Jeanette BuuschD45 Motion (966)35:46+8:5515:09
57Mikael MellegårdChallenge H 10 (442)1:44:13+43:1011:52
64Claes EkbergH55 (967)33:56+10:229:50
65Emil SelmossonOpen 12 (366)1:04:00+33:1214:07
66Niclas KjellmanH50 Motion (409)1:04:43+31:3320:48
75Anna-Sara AnderssonOpen 12 (366)1:08:43+37:5515:10
76Niklas HägnanderOpen 12 (366)1:08:44+37:5615:10
87Karin JohanssonD21 Kort-1 (837)36:49+14:4211:11
89Elin SvärdhagenD11 (851)38:36+19:2818:12
91Sara HägnanderD20 Elit (499)50:10+20:2612:17
92Emma EkbergD21-2 (671)44:22+17:2712:03
95Sören AnderssonH50 Kort-2 (763)41:24+17:0713:01
97Hampus AnderssonH14 (1160)32:56+12:5910:56
99Jenny KarlsonOpen 1 (777)46:44+26:1332:13
104Johanna JohanssonD10 (1269)32:14+14:0419:46
106Jan-Otto AnderssonOpen 9 (584)1:08:16+46:3816:41
108Mikael HallbergH55 Kort (872)37:36+13:3312:19
111Per-Erik SvenssonOpen 6 (571)1:40:20+1:10:4229:30
112Anna-Lena SvenssonD55 Kort (582)1:22:19+52:0632:39
112Jesper LiderudH21-2 (800)39:25+13:298:26
120Mattias FärdigOpen 8 (1300)53:07+21:5311:29
131Stina AnderssonD45 Motion (966)48:52+22:0120:42
133Per SalgårdH60 Kort (990)44:33+19:2815:21
137Egon KarlsonU2 (1872)27:42+11:3018:28
137Alva SvärdhagenD13 (1017)51:53+27:0319:12
143Alfred FärdigU2 (1872)28:04+11:5218:42
167Frida KjellmanD21 Kort-1 (837)1:02:18+40:1118:56
169Anders FranzénH40 (1146)44:33+20:3510:47
175Ella SelmossonD13 (1017)1:08:56+44:0625:31
188Emilia MellegårdU2 (1872)30:35+14:2320:23
191Janingvar JohanssonH45 Kort-2 (992)57:38+33:3115:57
201Annie SvenssonOpen 7 (1692)57:00+32:0518:09
204Jacob JohanssonH13 (1083)1:10:35+52:1924:20
329Annika SvärdhagenOpen 5 (2438)1:15:33+42:1522:37
345Ebba GöranssonU1 (2187)28:11+15:4620:34
355Melker FärdigU1 (2187)29:05+16:4021:13
438Eva JohanssonOpen 5 (2438)1:52:31+1:19:1333:41
Ulf NyströmOpen 5 (2438)ej godkänd
Andreas JohanssonH15 (929)ej godkänd
Helena JohanssonOpen 7 (1692)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser