Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Leksands OK

61 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara JunevikD16 Kort (253)29:0811:07
1Erica EdmanD20 (349)28:588:45
9Torbjörn SöderlundOpen 7 (1692)32:41+7:4610:24
9Daniel OlarsOpen 3 (2726)37:12+7:3314:25
18Oskar DalinOpen 1 (777)25:49+5:1817:48
19Gunborg WestinD70 Kort (357)44:56+10:5120:03
19Karl-Johan DyvikChallenge H 10 (442)1:12:54+11:518:18
20Patrick ZbindenH20 Elit (617)27:02+3:005:59
20Joakim ÖnnemarOpen 6 (571)44:27+14:4913:04
23Hanna MüllerD20 Elit (499)33:48+4:048:17
25Maria BjörklundD21 Elit 2 (180)40:26+8:349:13
30Ellen FunkeD12 (1025)26:28+7:2912:08
35Klockar-Eskil NääsH13 (1083)27:38+9:229:31
42Linnea JunevikD10 (1269)26:43+8:3316:23
42Maria BoisD21 Kort-2 (742)35:34+10:2710:35
43Fredrik JunevikH14 (1160)27:31+7:349:08
44Ellen SarenmarkD20 Elit (499)37:23+7:399:09
46Ola PeterssonOpen 8 (1300)43:40+12:269:27
49Jan LärfarsOpen 8 (1300)44:00+12:469:31
49Maja MörthD16 (875)34:31+9:079:40
50Mirjam JoonsD14 Kort (312)55:05+32:2725:51
54Mark BaljeuOpen 8 (1300)44:48+13:349:41
68Lovisa SundströmD10 (1269)29:02+10:5217:48
76Joel AllmungsH10 (1337)26:55+12:1516:55
78Tuva-Cajsa SpikD13 (1017)39:58+15:0814:48
80Hugo MöllerOpen 1 (777)39:34+19:0327:17
83Viktor BergH16 (1024)30:28+8:338:22
84Elsa GörasD13 (1017)41:03+16:1315:12
90Tilda BergD13 (1017)41:48+16:5815:28
91Amanda HalvarssonOpen 9 (584)58:04+36:2614:11
91Johan SöderlundH21 Elit 2 (662)34:00+8:347:14
92Erik BjörklundH21 Elit 2 (662)34:01+8:357:14
93Markus HalvarssonH13 (1083)35:55+17:3912:23
93Sten-Olof MatssonOpen 7 (1692)45:03+20:0814:20
94Ludwig EnglundH13 (1083)36:01+17:4512:25
95Isabella JoonsD14 (924)42:08+19:1614:16
98Åke BolanderOpen 8 (1300)50:17+19:0310:53
102Johan OlarsH10 (1337)28:57+14:1718:12
112Pontus AllmungsU2 (1872)26:04+9:5217:22
113Adelina FunkeD16 (875)43:43+18:1912:14
128Casper NormanH12 (1032)36:04+17:2016:10
130Clara SpikD15 (801)54:01+27:2915:36
137Julia FunkeD14 (924)49:51+26:5916:53
146August GörasH11 (1108)40:46+25:0819:02
163Kristin RamsellOpen 7 (1692)52:16+27:2116:38
182Kalle JoonsH10 (1337)37:56+23:1623:51
198Ester HellmanU1 (2187)20:52+8:2715:13
206Kajsa WilénU1 (2187)21:15+8:5015:30
213Alice FunkeU1 (2187)21:43+9:1815:51
231Lova WilénD10 (1269)1:06:28+48:1840:46
234William HällstenU1 (2187)22:26+10:0116:22
281Melker SundströmU1 (2187)24:14+11:4917:41
328Vidar BrodénU2 (1872)46:26+30:1430:57
350Moa JäderbergU1 (2187)28:32+16:0720:49
382Nora LiljegrenOpen 5 (2438)1:23:42+50:2425:03
385Tuva HällstenU1 (2187)33:15+20:5024:16
Egil BrodénInskolning (2140)fullföljt
Agnes FändriksInskolning (2140)fullföljt
Marita OlarsOpen 7 (1692)ej godkänd
Simon SchmutzH13 (1083)ej godkänd
Linda LindkvistD21 Elit (365)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser