Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Linköpings OK

136 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Klara LjunggrenD18 (475)28:238:55
1Erik MartinssonH21 Elit 2 (662)25:265:24
2Bertil EronnH40 Kort-2 (789)23:27+1:136:30
2Jonatan FrancénOpen 7 (1692)25:27+0:328:06
2Alva OlssonD21 Elit (365)12:48+0:085:18
3Sofia MagnussonD16 Kort (253)38:56+9:4814:51
4Fredrika VångellD21 Kort-1 (837)25:22+3:157:42
6Mia EronnD40 Kort-2 (637)28:38+4:328:55
9Amanda IvehammarOpen 4 (995)32:23+2:4510:54
10Åsa SaxD35 Motion (351)39:41+10:0713:32
12Edvin ÅttingU2 (1872)18:58+2:4612:38
12Johan ÅttingH50 Kort-1 (778)25:13+1:307:41
12Hannele MöllerD17-20 Kort (207)37:14+8:2912:47
13Therese KlintbergD21-1 (652)27:06+4:077:24
13Johanna GuståsD18 (475)33:40+5:1710:35
14Joel FrancénH21 Kort-1 (1006)28:57+5:417:07
15Sofia SalomonssonD21-1 (652)27:45+4:467:34
15Roger DanielssonH70 (607)31:24+7:0310:58
15Sixten ElehedH18 (472)27:20+4:428:00
16Stefan SaxOpen 4 (995)36:14+6:3612:11
16Tove EkströmD16 (875)30:44+5:208:36
17Peter AronssonH35 (318)30:51+5:057:06
17Niklas OlssonH21-2 (800)29:35+3:396:20
18Alice LevanderD10 (1269)24:00+5:5014:43
18Kristina LjunggrenD45 (859)28:56+5:199:07
19Otto NilssonH11 (1108)23:32+7:5410:59
20Åke LjunggrenH45-2 (713)28:13+4:237:08
23Jonas LundgrenH21 Elit 2 (662)28:44+3:186:06
25Kajsa HammarströmD21-1 (652)29:14+6:157:59
25Per ErikssonH65 (766)30:58+6:419:44
26Per SidénOpen 10 (422)54:36+20:1313:03
27Pontus GunnarssonOpen 9 (584)37:56+16:189:16
27Christian ErikssonH40 Kort-2 (789)29:36+7:228:13
28Emma S JohanssonD18 (475)36:55+8:3211:36
29Anne BössfallD55 (669)32:33+8:2611:08
30Sigrid LjunggrenD11 (851)27:23+8:1512:55
30Gustav LevanderH14 Kort (375)36:25+16:0916:51
31Ole PedersenOpen 11 (308)1:01:09+33:4715:12Ladda ner rutt i gpx-format
32Ulla KjellD60 Motion (303)53:57+19:3625:34
32Anna Sofie BarkD50 (838)32:58+8:1310:42
34Josefine JylltorpU1 (2187)15:12+2:4711:05
34Maria OlofssonD45 Kort-2 (681)33:47+8:4810:53
34Henrik TostebergH21-2 (800)31:54+5:586:49
34Malin BorgD14 Kort (312)41:26+18:4819:27
38Frida KarlssonD21 Kort-1 (837)31:19+9:129:31
39Olof LjunggrenH15 (929)29:52+7:508:27
39Amanda LindgrenU2 (1872)21:53+5:4114:35
40Pedro LundqvistH50-2 (739)30:19+7:388:19
42Sara GertssonD21 Motion (510)47:01+18:5815:21
43Inga-Lill PetterssonD65 (320)46:25+20:0818:29
43Julia ÅttingD11 (851)30:30+11:2214:23
44Peter ErikssonH21-2 (800)32:49+6:537:01
45Ove MöllerH45 Motion (509)42:24+14:5913:38
49Inger GuståsD45 Kort-2 (681)36:12+11:1311:40
50Pia VångellD50 Kort (901)35:21+12:3612:56
50Jonas RothH50 Kort-1 (778)30:25+6:429:16
50Kristin HerberthsonD13 (1017)35:21+10:3113:05
51Linnea KjellD21 Kort-1 (837)32:17+10:109:48
51Per GuståsH50-2 (739)31:37+8:568:41
52Emanuel HerberthsonH15 (929)31:17+9:158:51
54Gitte EngströmD50 Kort (901)36:18+13:3313:17
55Åsa WidarssonOpen 12 (366)57:11+26:2312:37
56Yngve PetterssonH65 Kort (958)34:03+8:4312:12
56Annika IvarssonD45 (859)33:36+9:5910:35
57Johan ErikssonH21-2 (800)33:49+7:537:14
57Robert HögbergOpen 11 (308)1:30:39+1:03:1722:32
60Hanna RothD14 (924)38:01+15:0912:53
61Emelie AdolfssonD21 Motion (510)52:05+24:0217:01
62Gunnar EngströmH16 (1024)28:45+6:507:53
62Stina SternerD21 Kort-1 (837)33:39+11:3210:13
64Emma LindellOpen 7 (1692)41:27+16:3213:12
64Johan AllardH21 Kort-1 (1006)36:49+13:339:04
64Rasmus ElmelidH21 Elit (372)14:43+2:165:06
65Ingrid JohanssonD55 Kort (582)45:31+15:1818:03
65Ludvig EronnH11 (1108)28:00+12:2213:05
66Thomas AdolfssonH45-2 (713)33:05+9:158:22
66Frida AnderssonD21-1 (652)33:37+10:389:11
69Monica LindgrenD70 Kort (357)1:48:50+1:14:4548:35
72Sofia BorgD18 (475)47:23+19:0014:54
74Andreas MidestadH21 Motion (406)1:27:06+49:4221:40
74Maria ElmelidD21-1 (652)34:48+11:499:30
74Sarah MagnussonD18 Elit (551)33:56+10:009:43
76Emmy LindgrenD14 (924)39:54+17:0213:31
79Rikard BorgH50-2 (739)35:36+12:559:46
81Alexander VahlbergOpen 4 (995)52:34+22:5617:41
82Lotta BorgD45 Kort-2 (681)44:18+19:1914:17
85Matilda JonssonD21 Kort-1 (837)36:14+14:0711:00
85Magnus VahlbergH40 Kort-2 (789)35:59+13:459:59
87Cecilia VahlbergOpen 4 (995)53:36+23:5818:02
88Elisabeth ÖsterbergD65 Kort (470)1:05:41+39:0028:18
91Sven EngströmH20 Elit (617)34:02+10:007:32
91Magnus HerberthsonH50-2 (739)36:56+14:1510:08
93Tina LindgrenD45 Kort-2 (681)47:35+22:3615:20
93Hanna Modig TjärnströmD21-1 (652)37:25+14:2610:13
94Liselott RothD45 Kort-2 (681)48:25+23:2615:37
95Andreas AxelssonH21 Kort-1 (1006)40:53+17:3710:04
95Christer LindellOpen 7 (1692)45:22+20:2714:26
95Maria RostD21 Kort-1 (837)37:40+15:3311:26
100Thomas RimhagenH50-2 (739)38:21+15:4010:32
106Jonathan JylltorpH16 (1024)31:58+10:038:46
106Magnus SahlmanH45-2 (713)39:37+15:4710:01
109Jan LundgrenH55 Kort (872)37:43+13:4012:21
112Julia Modig TjärnströmD21-1 (652)41:10+18:1111:14
114Jesper JohanssonH45 Kort-2 (992)39:27+15:2010:55
119Frida SahlmanD16 (875)45:53+20:2912:51
120Marcus HanssonH21-2 (800)41:47+15:518:56
120Christer JohanssonH60 Kort (990)42:50+17:4514:46
122Anders KjellH65 Kort (958)40:33+15:1314:32
122Karin OlofssonD45 Kort-2 (681)59:21+34:2219:08
123Johan JylltorpH45 Kort-2 (992)40:39+16:3211:15
125Eva JylltorpOpen 3 (2726)53:25+23:4620:42
128Per O MagnussonH45 Kort-2 (992)40:55+16:4811:20
135Lena StrömbäckD50 Kort (901)50:00+27:1518:18
141Urban PeterssonH50 Kort-1 (778)50:43+27:0015:27
145Leif LindgrenH40 Kort-2 (789)47:19+25:0513:08
149Albin EronnH14 (1160)37:16+17:1912:22
149Hanna LundgrenD14 (924)53:58+31:0618:17
153Maxime BonneauH21-2 (800)59:36+33:4012:45
159Markus JohanssonH35 Kort (1001)50:20+24:5812:27
160Åsa DetterfeltD45 (859)56:54+33:1717:56
162Elin VahlbergU2 (1872)29:07+12:5519:24
164Karin MidestadD21 Kort-1 (837)56:10+34:0317:04
179Arvid RothH11 (1108)51:16+35:3823:57
181Fredrik JohanssonH21 Kort-1 (1006)1:01:00+37:4415:01
183Ludvig ForslundOpen 7 (1692)54:47+29:5217:26
220Sandrine LindbladU1 (2187)21:57+9:3216:01
267Julie LindbladU1 (2187)23:40+11:1517:16
271Maud LundgrenOpen 7 (1692)1:07:58+43:0321:38
275Mattias LindbladOpen 5 (2438)1:08:48+35:3020:35
320Annika LindbladOpen 3 (2726)1:13:10+43:3128:21
324Pernilla IvehammarOpen 3 (2726)1:13:45+44:0628:35
341Stefan IvehammarOpen 3 (2726)1:16:12+46:3329:32
359Julia IvehammarOpen 3 (2726)1:19:01+49:2230:37
426Carolina MagnussonOpen 5 (2438)1:40:05+1:06:4729:57
Arvid SaxInskolning (2140)fullföljt
Stefan EngströmH50-2 (739)ej godkänd
Elin KjellmanD13 (1017)ej start
Linnea BorgD20 (349)ej start
Oscar KjellmanH10 (1337)ej start
Maria KjellmanD45 Motion (966)ej start
Susanna LindellOpen 3 (2726)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser