Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Löftan

49 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Patrik CorneliussonH35 Motion (153)30:318:31
4Jesper JohanssonH14 (1160)22:00+2:037:18
6Johanna MobergD35 Motion (351)37:50+8:1612:54
13Adrian VartiaH15 (929)25:03+3:017:05
15Tobias JohanssonH12 (1032)22:37+3:5310:08
18Torkel DavidssonOpen 8 (1300)38:53+7:398:24
25Hugo CorneliussonU2 (1872)20:55+4:4313:56
29Magnus JohanssonH45-2 (713)28:46+4:567:16
31Mikael NilssonH45 Motion (509)36:33+9:0811:45
32Magnus HanssonH40 Kort-1 (820)27:51+5:227:37
35Anna FosseliusD21-1 (652)30:36+7:378:21
39Alice HultinD18 Elit 2 (265)37:57+11:4611:17
41Johanna RönnqvistD35 Motion (351)50:27+20:5317:13
41Victor HanssonH12 (1032)25:37+6:5311:29
44Johan AntonssonH21-1 (853)35:16+9:217:35
44Madelene HanssonD40 Motion (764)38:29+11:3314:12
53Filip HanssonH10 (1337)24:14+9:3415:14
53Josefin HanningOpen 7 (1692)39:39+14:4412:37
55Fredrik OlinderssonH40 Motion (456)47:26+15:5314:22
72Albin PaulssonH11 (1108)28:31+12:5313:19
77Jeanette PerssonD40 Motion (764)43:42+16:4616:07
79Liselotte JohanssonD45 Kort-2 (681)43:22+18:2313:59
81Simon CorneliussonH11 (1108)30:16+14:3814:08
82Filip SvenssonH18 Elit 2 (534)34:15+11:079:42
90Linda CorneliussonD35 Kort (631)47:28+23:0614:41
102Andreas HandinH12 (1032)32:47+14:0314:42
102Tomas AxelsonH21-1 (853)42:07+16:129:03
104Jakob MobergH13 (1083)37:09+18:5312:48
116Henrik SvenssonH45-2 (713)42:22+18:3210:43
116Bengt HanssonH75 (592)2:05:11+1:32:0443:46
120Anna HandinD45 Kort-2 (681)58:45+33:4618:57
127Katarina VartiaOpen 5 (2438)54:05+20:4716:11
129Gunilla GlimténD40 Kort-2 (637)1:36:35+1:12:2930:05
129Johan HanssonH45-2 (713)46:00+22:1011:38
130Tobias ThorssonH21-1 (853)46:58+21:0310:06
135Annie ErikssonD12 (1025)39:08+20:0917:57
136Jonas HultinH45-2 (713)49:58+26:0812:38
138Christer SamuelssonH65 (766)52:29+28:1216:30
141Torbjörn ToresonH70 Kort (920)49:29+22:5717:59
148Hugo ÅkerbergH12 (1032)39:28+20:4417:41
161Tommy VartiaOpen 5 (2438)57:42+24:2417:16
163Lars-Olof RönnqvistH65 Kort (958)47:33+22:1317:02
163Johanna SvenssonD14 (924)59:35+36:4320:11
176Axel ErikssonH15 (929)1:19:52+57:5022:37
183Agnes PaulssonU2 (1872)30:17+14:0520:11
190Daniel GlimténH16 (1024)53:47+31:5214:46
220Oskar MobergH10 (1337)46:30+31:5029:14
251Jenny RönnqvistOpen 5 (2438)1:05:53+32:3519:43
305Jan Eric PerssonOpen 7 (1692)1:17:31+52:3624:41
Christian NilssonH21-1 (853)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser