Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Länna IF

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anna-Stina NyströmD70 Kort (357)38:51+4:4617:20
17Leif NordlundH70 (607)32:05+7:4411:13
19Birgitta ErikssonD75 (210)45:13+17:2822:23
28Ewa NordlundD65 (320)41:06+14:4916:22
31Margaretha NyströmD75 (210)1:00:22+32:3729:53
43Nicklas DeWittH20 (281)38:08+15:1110:53
54Jonas ErikssonH40 Kort-1 (820)30:02+7:338:13
58Kristian JohanssonOpen 4 (995)48:14+18:3616:14
58Kristina ErikssonD65 (320)1:00:02+33:4523:55
63Karolina AnderssonD40 Kort-1 (655)37:55+13:4512:02
71Malin BromanD55 Kort (582)47:43+17:3018:56
74Johan GossasH21 Kort-1 (1006)38:48+15:329:33
75Johan EdenhamnH18 Elit (573)30:19+8:357:33
75Åsa Marknell DewittD40 Kort-1 (655)39:52+15:4212:39
84Felicia KrafftD10 (1269)30:20+12:1018:36
85Monica ErikssonD40 Kort-1 (655)41:04+16:5413:02
87Eleanore NealisD16 (875)39:23+13:5911:01
89Johan LarssonH21 Kort-1 (1006)40:08+16:529:53
92Sören ErikssonH70 (607)47:11+22:5016:29
93Sofia KrafftD40 Kort-1 (655)43:15+19:0513:43
101Aron BromanH11 (1108)32:22+16:4415:07
107Bengt-Göran StjernaH65 (766)42:13+17:5613:16
108Per EdenhamnH55 (967)38:32+14:5811:10
110Andreas KrafftH40 (1146)37:28+13:309:04
140Cornelia KrafftD13 (1017)52:22+27:3219:23
155Hanna KarlssonOpen 3 (2726)55:03+25:2421:20
165Jonathan NealisH45 Kort-1 (980)52:05+25:3414:25
167Per-Olof SvenssonH55 Kort (872)55:02+30:5918:02
171Jonas SellingH40 (1146)44:55+20:5710:52
191Anton KarlssonH13 (1083)59:13+40:5720:25
266Samuel DarOpen 3 (2726)1:05:49+36:1025:30
332Sheldon NealisU2 (1872)47:38+31:2631:45
385Jenny EjderfeltOpen 5 (2438)1:23:49+50:3125:05
386Petra ReichlerOpen 5 (2438)1:23:52+50:3425:06
Miria ErikssonInskolning (2140)fullföljt
Oliver ErlandssonInskolning (2140)fullföljt
Luiza DarOpen 8 (1300)ej godkänd
Sture LarssonH60 (671)ej start
Britt LarssonD60 (365)ej start
Erik EjderfeltU2 (1872)ej start
Kalle EjderfeltU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser