Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Malmö OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Oskar Jensen SondénH21-1 (853)31:33+5:386:47
18Arne GustafssonH75 (592)43:46+10:3915:18
23Marlene BjärehedD35 (286)32:02+7:049:12
23Katarina StejreD50 Motion (592)36:06+14:1715:54
24Hannah LarsenD16 Kort (253)49:36+20:2818:55
26Anna IsgrenD21 Motion (510)41:53+13:5013:41
26Åsa AxénD21-2 (671)34:30+7:359:22
31Malin MalmbergD45 Motion (966)33:55+7:0414:22
38Carolina LandinOpen 11 (308)1:06:40+39:1816:35
38Jonathan GunnarssonH21 Kort-2 (1030)29:21+7:597:13
40Lena PerssonD70 Kort (357)54:31+20:2624:20
40Håkan BrostH75 (592)49:25+16:1817:16
43Jan-Erik GlansH70 Motion (294)1:04:29+37:1429:59
46Anders JeppssonH50 Motion (409)53:54+20:4417:19
50Bertil KollénH70 Motion (294)1:12:45+45:3033:50
56Håkan MalmgrenH70 Motion (294)1:28:01+1:00:4640:56
63Anders NilssonOpen 6 (571)1:00:46+31:0817:52
84Håkan GrubbH40 Kort-2 (789)35:57+13:439:59
87Johanna BerntssonD35 Kort (631)46:47+22:2514:29
100Jennica SennebergD40 Kort-1 (655)44:45+20:3514:12
112Mauritz RahnastoH65 (766)43:39+19:2213:43
115Wiviann OttossonD21 Kort-1 (837)39:58+17:5112:08
138Lotta MagnussonOpen 5 (2438)55:42+22:2416:40
146Malin KarlssonOpen 5 (2438)56:24+23:0616:53
152Karl UtterbackH21 Kort-2 (1030)42:00+20:3810:20
158Siri WahlströmD21 Kort-1 (837)52:41+30:3416:00
158Sebastian WahlströmH21-1 (853)58:56+33:0112:40
158Linus MalmstenH35 Kort (1001)50:15+24:5312:26
162Marie LarsenD45 Motion (966)58:49+31:5824:55
173Filip NilssonU2 (1872)29:42+13:3019:48
176Gunilla PerssonD50 Kort (901)1:11:23+48:3826:08
179Roland DahlmanH60 Kort (990)55:40+30:3519:11
187Matilda JeppssonOpen 5 (2438)59:36+26:1817:50
192Kaare HanssonH65 Kort (958)1:20:04+54:4428:41
194Lars JohanssonH60 Kort (990)1:08:07+43:0223:29
203Erik Landin grubbOpen 5 (2438)1:00:37+27:1918:08
223Ronny SchalinOpen 8 (1300)1:13:22+42:0815:52
293Stein ØstbyOpen 5 (2438)1:11:12+37:5421:19
298Hanna NilssonU2 (1872)41:00+24:4827:20
334Evelina EkelundOpen 7 (1692)1:42:03+1:17:0832:30
382Annika ØstbyOpen 3 (2726)1:23:53+54:1432:30
Simon SennebergInskolning (2140)fullföljt
Jonas BjärehedChallenge H 5 (390)ej godkänd
Margit GlansD70 Motion (211)ej godkänd
Ingemar TuressonH75 (592)ej start
Bengt NygrenH75 (592)ej start
Sofia JeppssonOpen 3 (2726)ej start
Alfred BjärehedInskolning (2140)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser