Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Nackhe

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elias ZederinU1 (2187)12:259:03
1Tomas GunnarssonH21 Motion (406)37:249:18
1Weronica ZederinD45 Kort-2 (681)24:598:03
2Elias JohnssonH21 Motion (406)37:41+0:179:22
10Johan GustafssonH20 (281)27:54+4:577:58
10Therese BlomOpen 4 (995)33:04+3:2611:08
14Tilde BlomD12 Kort (249)25:19+8:2116:39
16Jan-Olof ErikssonH55 Motion (262)38:50+9:4314:07
17Jonathan RundqvistH12 (1032)22:57+4:1310:17
19Ellen JohnssonD21 Kort-2 (742)32:03+6:569:32
23Hanna BrorsonD16 Kort (253)49:09+20:0118:45
25Thomas GeorgssonH60 (671)31:58+6:349:34
26Göran GustafssonH55 Motion (262)43:16+14:0915:44
32Sven-Arne BengtssonH55 Motion (262)46:02+16:5516:44
38Alvina AxelssonD14 Kort (312)42:35+19:5719:59
40August BengtssonH20 (281)37:50+14:5310:48
41Adam SjööarvH11 (1108)25:30+9:5211:54
41Martin SkyggessonH18 (472)31:11+8:339:08
48Catarina BengtssonD45 Kort-2 (681)36:04+11:0511:38
50Björn-Olof ValdemarssonH60 (671)36:08+10:4410:49
56Håkan RundqvistH40 Motion (456)47:32+15:5914:24
62Elisabet MöllerD21 Motion (510)52:17+24:1417:05
69Magnus AxelssonOpen 3 (2726)49:32+19:5319:11
72Robert BengtssonH50 Kort-1 (778)33:32+9:4910:13
73Fredrik JohanssonH18 Elit (573)30:10+8:267:31
86Anders ZederinH50 Kort-1 (778)35:35+11:5210:50
86Johanna RundqvistD18 (475)54:14+25:5117:03
91Jonas JohanssonH50 Kort-1 (778)37:11+13:2811:20
91Malin BrorsonD40 Kort-2 (637)48:18+24:1215:02
92Karin NorlanderD40 Kort-2 (637)48:22+24:1615:04
94Erik JakobssonH75 (592)1:07:39+34:3223:39
96Joel JohnssonH21-1 (853)40:55+15:008:47
96Karin RundqvistD40 Motion (764)46:43+19:4717:14
103Matilda RundqvistD15 (801)46:34+20:0213:27
105Evelina OlssonD15 (801)47:23+20:5113:41
112Fredrik BrorsonH45-2 (713)41:20+17:3010:27
123Tommy JohnssonH55 (967)40:04+16:3011:36
140Linus ZederinH12 (1032)37:35+18:5116:51
301Charlotte NordlindOpen 7 (1692)1:15:15+50:2023:57
384Gustav BengtssonU1 (2187)33:11+20:4624:13
427Thomas NordlindOpen 5 (2438)1:43:02+1:09:4430:50
432Magni BrorsonOpen 5 (2438)1:49:45+1:16:2732:51
433Karin BrorsonOpen 5 (2438)1:49:46+1:16:2832:51
436Malin NorlanderOpen 3 (2726)1:37:39+1:08:0037:50
Samuel BengtssonInskolning (2140)fullföljt
Adam NorlanderInskolning (2140)fullföljt
Maria JohnssonD50 Motion (592)ej godkänd
Krister KarlssonH55 (967)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser