Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Måsen

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Titti BergendahlD60 Kort (442)30:53+4:3813:18
8Ida ÅhlinD21 Kort-1 (837)25:52+3:457:51
10Anna-Kia JohnssonD65 Motion (243)49:37+11:3624:19
18Pia WestlinD55 Motion (356)43:51+15:1920:41
44Annie WestlinD21 Motion (510)47:21+19:1815:28
44Stefan WestlinH55 Kort (872)31:01+6:5810:10
45Peter AhlstrandH55 Motion (262)1:00:34+31:2722:01
46Marie HedströmD21 Motion (510)47:32+19:2915:32
49Carl Johan ArevångH40 Kort-2 (789)32:00+9:468:53
53Maria ErikssonD35 Kort (631)37:56+13:3411:44
55Christer ArevångH70 Motion (294)1:25:53+58:3839:56
63Agneta HuhtaD55 Motion (356)1:22:52+54:2039:05
64Irene GustafssonD65 Kort (470)49:26+22:4521:18
64Gunnar CarlénH70 Kort (920)37:05+10:3313:29
66Ingemar MagnussonH45-1 (730)34:43+10:318:40
69Jesper TengrothChallenge H 5 (390)1:23:53+45:3316:24
89Tobias von KronhelmH18 Elit 2 (534)35:07+11:599:56
94Linda FredrikssonOpen 4 (995)54:15+24:3718:15
97Anders HasselboH70 (607)48:44+24:2317:02
98Cecilia JanzonD50 Motion (592)58:01+36:1225:33
101August JacobsenH10 (1337)28:54+14:1418:10
101Ewa ScherlinOpen 9 (584)1:05:23+43:4515:59
103Wilhelm TengrothH11 (1108)32:31+16:5315:11
103Sofie WestlinD21 Kort-2 (742)42:56+17:4912:46
104Victor JacobsenH11 (1108)32:48+17:1015:19
107Felix Lindell ÖhmanH18 Elit (573)35:35+13:518:52
109Emil HammarströmH21-2 (800)39:23+13:278:25
113Karri LindellH50-1 (836)38:47+17:3410:30
119Johan HammarströmH50-1 (836)39:58+18:4510:49
119Pirkko HammarströmD50 Kort (901)45:29+22:4416:39
120Waldemar TengrothOpen 1 (777)58:53+38:2240:36
125Therese HuhtaD21 Kort-2 (742)49:52+24:4514:50
133Andreas MagnussonH21-2 (800)45:12+19:169:40
138Thomas von KronhelmH45-1 (730)1:00:10+35:5815:02
143Jens JacobsenH40 Kort-2 (789)46:08+23:5412:48
147Lars JohnssonH70 Kort (920)50:20+23:4818:18
151Tobias SjöstedtH14 (1160)37:20+17:2312:24
157Kristoffer JanssonH21 Kort-1 (1006)53:33+30:1713:11
166Kjell JanssonH65 Kort (958)48:43+23:2317:27
167Karin von KronhelmD45 (859)1:03:34+39:5720:03
402Anna JacobsenOpen 5 (2438)1:28:15+54:5726:25
Sigrid Carlborg-ÅhlinInskolning (2140)fullföljt
Gustav JohnssonH10 (1337)ej godkänd
Karolin JanssonD21 Motion (510)ej godkänd
Beatrice HuhtaD21 Kort-2 (742)ej start
Niklas von KronhelmOpen 6 (571)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser