Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

IF Rigor

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Martin BobergH45-2 (713)26:51+3:016:47
18Max GustafssonH14 Kort (375)32:46+12:3015:10
19Mikael RuderfeltH35 Motion (153)51:22+20:5114:20
20Adam BrobergChallenge H 10 (442)1:15:25+14:228:35
30Jonas TofteredH18 Elit 2 (534)27:27+4:197:46
31Maja GraadD12 (1025)26:32+7:3312:10
32Wilma JohanssonOpen 1 (777)30:09+9:3820:47
32Ylva HäggströmD70 (252)51:36+18:0220:33
34Jens ArvidssonH45-2 (713)29:03+5:137:21
34Emelie SvenssonD18 (475)37:59+9:3611:56
37Linus GustafssonH14 Kort (375)38:21+18:0517:45
38Alicia EinarssonD16 Kort (253)57:58+28:5022:07
39Stefan GraadH40 Kort-1 (820)28:40+6:117:51
42Ingrid AnderssonD55 Motion (356)57:12+28:4026:58
42Unni GranforsD13 (1017)33:46+8:5612:30
48Tobias BruhnChallenge H 5 (390)1:00:14+21:5411:47
51Thilda SeldénD13 (1017)35:24+10:3413:06
54Linus BruhnU1 (2187)15:58+3:3311:39
57Niklas GustafssonChallenge H 5 (390)1:05:44+27:2412:51
59Per-Martin JohanssonH55 Kort (872)32:52+8:4910:46
59Sven-Åke AnderssonH60 (671)38:23+12:5911:29
59Malin KruseD45 Motion (966)38:33+11:4216:20
62Fredrik HanssonH40 Motion (456)53:22+21:4916:10
62Simon HanssonH10 (1337)25:29+10:4916:01
69Martin SvenssonH40 Kort-1 (820)31:39+9:108:40
70Steffen HäggströmH70 (607)42:48+18:2714:57
70Fredrik AnderssonH21-1 (853)37:38+11:438:05
76Mikael BokerudH45 Motion (509)50:59+23:3416:23
77Martin KruseH45 Kort-2 (992)34:40+10:339:36
81Terese RuderfeltD35 Kort (631)43:54+19:3213:35
82Emil ErdeliusH40 Kort-1 (820)33:18+10:499:07
83Annette JohanssonOpen 3 (2726)50:38+20:5919:37
84Ulrika GranforsD40 Kort-2 (637)46:05+21:5914:21
86Johan GranforsH40 Kort-1 (820)34:13+11:449:22
86Alfred ErdeliusH13 (1083)35:09+16:5312:07
86Anna SvenssonD12 (1025)31:39+12:4014:31
90Eric TofteredH50 Kort-1 (778)36:53+13:1011:14
95Elsa BobergD12 (1025)33:01+14:0215:08
97Malin BruhnD40 Kort-2 (637)49:34+25:2815:26
97Bernt AnderssonH60 (671)45:19+19:5513:34
106Karin ClarinD50 (838)42:55+18:1013:56
107Lena MelvinsdotterD40 Kort-2 (637)55:48+31:4217:22
115Pia AndrénOpen 6 (571)1:54:33+1:24:5533:41
117Emmelie BokerudOpen 6 (571)2:00:23+1:30:4535:24
121Ida BruhnD12 (1025)36:28+17:2916:43
124Martin HanssonH12 (1032)35:11+16:2715:46
130Egon JohanssonOpen 1 (777)1:11:34+51:0349:21
139Alexander BokerudH16 (1024)35:57+14:029:52
141Andy GranforsH10 (1337)33:22+18:4220:59
151Andrea ErdeliusD45 Motion (966)54:19+27:2823:00
151Lina ErdeliusD16 (875)53:11+27:4714:53
153Melwin ArvidssonH11 (1108)42:16+26:3819:45
154Albin KruseH13 (1083)44:33+26:1715:21
156Ivar LampaH13 (1083)44:47+26:3115:26
159Kirsten TofteredD50 Kort (901)58:07+35:2221:17
183Olof AnderssonH65 Kort (958)54:29+29:0919:31
186Molly GraadU1 (2187)20:19+7:5414:49
190Jonatan LampaH45 Kort-2 (992)56:54+32:4715:45
191Julia ArvidssonD13 (1017)1:32:26+1:07:3634:14
229Jacob RuderfeltU1 (2187)22:10+9:4516:10
358Håkan FärnlöfOpen 5 (2438)1:19:02+45:4423:39
375Katarina LampaOpen 3 (2726)1:22:32+52:5331:59
Fanny GunnarssonInskolning (2140)fullföljt
Ella RuderfeltInskolning (2140)fullföljt
Åsa HanssonOpen 3 (2726)ej godkänd
Emil SeldénH11 (1108)ej godkänd
Nils-Eric TofteredH75 (592)ej godkänd
Fredrik Berg H45 Kort-2 (992)ej start
Vera TofteredD80 Motion (12)ej start
Erik RoslundOpen 6 (571)ej start
Peter BrobergChallenge H 10 (442)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser