Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Ravinen

137 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Josefine KlintbergD21 Kort-1 (837)22:076:43
1Ruslan GlebovH21 Elit (372)12:274:19
2Allan MogensenH45-1 (730)25:19+1:076:19
2Martin HunhammarH21-1 (853)29:40+3:456:22
9Per WollbrandH50 Kort-1 (778)24:56+1:137:36
11Hugo AggeforsOpen 2 (501)1:01:32+27:3417:22
11Stefan BergH45 Kort-1 (980)30:06+3:358:20
13Maria MogensenD40 (496)30:13+3:378:57
14Frida ForsbergD21-2 (671)31:38+4:438:35
14Dagny TirénD70 Kort (357)42:35+8:3019:00
17Peter BergOpen 3 (2726)38:58+9:1915:06
18Olle ForsbergOpen 9 (584)36:41+15:038:58
18Per MårtenssonH45-1 (730)27:56+3:446:59
18Marita AxelssonD50 (838)30:43+5:589:58
20Simon TörnqvistH18 (472)27:41+5:038:07
21Carl-Johan ThorellH50 Kort-1 (778)26:46+3:038:09
24Annie ForsbergD21-2 (671)34:18+7:239:19
24Smilla MogensenD13 (1017)30:21+5:3111:14
25Camilla EngelD45 Kort-1 (747)35:47+6:4811:21
25Erik LundquistH11 (1108)24:00+8:2211:12
26Lars ForsbergOpen 8 (1300)40:12+8:588:42
26Stephen CraigH21 Kort-1 (1006)30:35+7:197:31
27Eva AlmD50 Kort (901)31:49+9:0411:39
29Max LönnqvistH14 Kort (375)36:08+15:5216:43
29Ann GranqvistD45 Kort-1 (747)37:37+8:3811:56
29Tilda MårtenssonD13 (1017)31:47+6:5711:46
32Hugo ThorellH18 (472)29:01+6:238:30
33Ebba PegestamD20 (349)38:21+9:2311:35
33Michael GranqvistH50 Kort-1 (778)28:07+4:248:34
34Magnus LönnqvistH45 Kort-1 (980)33:23+6:529:14
35Karin HallstenD40 Kort-2 (637)33:50+9:4410:32
35Kalle BergmanH21 Elit (372)13:51+1:244:48
36Ulrika ForsbergD40 Kort-2 (637)34:04+9:5810:36
37Emma RisbyOpen 11 (308)1:05:53+38:3116:23
40Viktoria HelmerssonD21-2 (671)36:25+9:309:53
40Andreas HerneChallenge H 10 (442)1:30:16+29:1310:17
40Karin TechelD40 Kort-2 (637)36:01+11:5511:13
41Martin LindskogH40 (1146)31:10+7:127:32
41Stefan GotheH45 Motion (509)41:20+13:5513:17
43Alvin CraigH12 (1032)25:50+7:0611:35
44Kjell AlmgrenH45-1 (730)31:24+7:127:51
44Jacob LindstamH21 Kort-1 (1006)34:10+10:548:24
45Emilia EngelD15 (801)37:31+10:5910:50
46Baptiste GirardH21 Kort-1 (1006)34:21+11:058:27
47Love BerzellH21 Kort-2 (1030)30:59+9:377:37
47Kerstin ForsbergD60 Motion (303)1:03:21+29:0030:01
48Henrik SvenssonH12 (1032)26:22+7:3811:49
52Tilda AnderssonD18 (475)42:29+14:0613:21
52Amanda GranqvistD13 (1017)35:53+11:0313:17
52Anette ÖnerudD21 Kort-1 (837)32:20+10:139:49
53Lasse ForsbergH40 Kort-1 (820)29:59+7:308:12
53Yngve RahlénH17-20 Kort (293)53:59+33:2216:30
53Olle KallurH13 (1083)29:37+11:2110:12
55Heidi BjerkhaugD60 Motion (303)1:17:29+43:0836:43
55Anders ÖnerudH50 Kort-1 (778)31:30+7:479:36
56Elin BergD15 (801)39:19+12:4711:21
57Malin LindskogD40 Kort-2 (637)39:26+15:2012:17
59Jenny BergD40 (496)38:58+12:2211:33
62Melker HörnfeldtH15 (929)32:32+10:309:12
63Albin AnderssonH18 Elit 2 (534)31:24+8:168:53
63Albin LindskogH14 (1160)29:47+9:509:53
63Emil GranqvistH21 Elit (372)14:41+2:145:05
65Jason BransomeH18 Elit (573)29:07+7:237:15
66Stefan KarlssonH50-2 (739)33:23+10:429:10
69Bure NoréusOpen 8 (1300)46:51+15:3710:08
70Ove RinnbäckH50 Kort-1 (778)33:08+9:2510:06
70Christin ForsbergD21 Motion (510)55:39+27:3618:11
71Peter LübckeOpen 5 (2438)47:26+14:0814:12
71Evelina BergOpen 3 (2726)49:35+19:5619:13
72Emma AlmgrenD13 (1017)39:14+14:2414:31
72Linn StillbergerD35 Kort (631)41:22+17:0012:48
73Mikael NyströmH35 Kort (1001)37:05+11:439:10
76Erik HerneH18 Elit (573)30:21+8:377:34
76Emma BergU1 (2187)16:52+4:2712:18
76Per SöderstenH70 Kort (920)38:22+11:5013:57
78Linus ForsbergH11 (1108)29:35+13:5713:49
78Lukas HellgrenH18 Elit 2 (534)33:19+10:119:26
79Björn LundquistH40 Kort-1 (820)33:06+10:379:04
82Assar HellströmH21 Elit 2 (662)32:56+7:307:00
82Elinor LangeOpen 7 (1692)43:32+18:3713:51
83Moa WestbladD18 Elit (551)34:56+11:0010:00
85Miranda GotheOpen 3 (2726)50:40+21:0119:38
85Johanna AlmgrenD13 (1017)41:34+16:4415:23
86Olivia EngelD11 (851)38:05+18:5717:57
89Hanna KorhonenD20 Elit (499)49:15+19:3112:04
90Alice TörnlundD20 Elit (499)49:56+20:1212:14
91Martina CraigD21 Kort-1 (837)37:23+15:1611:21
91Ture LindskogU1 (2187)17:23+4:5812:41
93Ewa AlbrektssonD45 (859)37:16+13:3911:45
95Hanna RöstinD18 Elit (551)37:28+13:3210:44
100Curt RahlénH60 Kort (990)39:44+14:3913:42
101Malin MårtenssonD45 Kort-1 (747)50:23+21:2415:59
103Oscar LundquistH10 (1337)28:59+14:1918:13
106Lena HellströmD55 (669)46:05+21:5815:46
106 Anna   Lundquist D35 Kort (631)52:41+28:1916:18
108Axel GranqvistH18 Elit (573)35:54+14:108:57
112Tomas BruceH70 Kort (920)43:55+17:2315:58
112Svante ForsbergOpen 7 (1692)47:36+22:4115:09
114Ebba ForsbergD11 (851)43:13+24:0520:23
118Hugo LindskogH12 (1032)34:20+15:3615:23
118Edvin WollbrandH11 (1108)34:58+19:2016:20
119Wilma MårtenssonD10 (1269)33:23+15:1320:28
120Martin RinnbäckH14 (1160)34:23+14:2611:25
121Hannes MogensenH11 (1108)35:21+19:4316:31
123Vera AggeforsOpen 1 (777)59:37+39:0641:06
124Lars-Erik SjöbergH50 Kort-1 (778)43:50+20:0713:21
125Mimmi Eriksson WestbladD50 Kort (901)47:56+25:1117:33
130Annica LübckeOpen 3 (2726)53:42+24:0320:48
132Gustav NyströmU2 (1872)27:25+11:1318:16
133Sanna-Kaisa NyströmOpen 5 (2438)54:57+21:3916:27
137Gunilla BergD45 Kort-1 (747)1:03:11+34:1220:03
139Lova AggeforsD15 (801)1:03:59+37:2718:29
141Elisabeth LindstedtD40 Motion (764)1:08:32+41:3625:17
145Johan HörnfeldtH40 Kort-1 (820)44:48+22:1912:16
146Niklas WansölinH21 Kort-1 (1006)50:24+27:0812:24
147Matts AnderssonH55 Kort (872)45:42+21:3914:59
150Ellen EkströmD15 (801)1:23:13+56:4124:03
152Edvin ForsbergH12 (1032)40:34+21:5018:11
154Liv HerneD12 (1025)41:46+22:4719:09
154Vilma GotheD16 (875)54:39+29:1515:18
155Tuvali EkenmanD15 (801)1:55:21+1:28:4933:20
155Glenn WiderströmH55 (967)45:07+21:3313:04
168Sanna RinnbäckD12 (1025)44:44+25:4520:31
169Gustav LübckeH10 (1337)36:51+22:1123:10
169Rebecca CraigD10 (1269)40:56+22:4625:06
179Annakarin RahlénD50 Kort (901)1:19:04+56:1928:57
186Marie MartinssonOpen 4 (995)1:34:28+1:04:5031:48
199Johnny RahlénH21 Kort-1 (1006)1:16:15+52:5918:46
204Simon SjöbergU2 (1872)31:55+15:4321:16
210Lena RisbyOpen 8 (1300)1:08:28+37:1414:49
291Hugo NyströmU1 (2187)24:31+12:0617:53
306Sara BergU1 (2187)25:02+12:3718:16
311Anna AggeforsOpen 3 (2726)1:11:56+42:1727:52
335Katarina HanssonOpen 3 (2726)1:15:14+45:3529:09
Maj Eriksson GotheOpen 3 (2726)ej godkänd
Tone AlbrektssonD18 Elit (551)ej godkänd
Joel AggeforsH13 (1083)ej godkänd
Johan BergH12 (1032)ej start
Peter AlbrektssonH50-2 (739)ej start
Peo EkströmH45 Kort-1 (980)ej start
Agnes LübckeInskolning (2140)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser