Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rehns BK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lennart WahlgrenH55 Motion (262)29:0710:35
2Jerker LysellH21 Elit (372)12:28+0:014:19
3Anders JohanssonH21-2 (800)26:32+0:365:40
4Fredrik IngelssonH21-2 (800)26:45+0:495:43
7Lars-Ivar SvenssonH65 Kort (958)26:31+1:119:30
10Oskar EklöfH21-2 (800)28:52+2:566:10
13Gun KlarströmD65 Motion (243)51:53+13:5225:25
16Mirja NordinChallenge D 10 (268)1:27:45+19:5510:34
19Marie FröjdD55 Kort (582)35:59+5:4614:16
22Kerstin BlomD60 Motion (303)49:30+15:0923:27
32Walter LagerhällH18 Elit 2 (534)27:34+4:267:48
35Patrik BlomOpen 8 (1300)41:35+10:219:00
35Jesper LysellH21 Elit (372)13:51+1:244:48
36Gun SvenssonD65 Kort (470)39:56+13:1517:12
37Ingela RydesäterD40 Kort-2 (637)35:14+11:0810:58
38Pernilla BlomD21 Kort-2 (742)35:05+9:5810:26
40Kerstin Frisk EngstrandD65 Kort (470)40:50+14:0917:36
44Wilma LagerhällD18 Elit (551)30:28+6:328:43
45Henrik FröjdH21 Kort-2 (1030)30:47+9:257:34
47Lars OlovssonH20 (281)40:05+17:0811:27
58Olle KlarströmH65 Kort (958)34:19+8:5912:17
62Anton LifH21 Elit 2 (662)31:17+5:516:39
66Hannes KockH21 Kort-1 (1006)37:26+14:109:13
69Charlie StoltH21-2 (800)34:35+8:397:24
81Jonathan MagnussonH18 (472)42:44+20:0612:31
96Birgitta WinbladD55 Kort (582)59:16+29:0323:31
110Christer LagerhällH50 Kort-1 (778)41:28+17:4512:38
126Peter RydesäterH40 Kort-1 (820)39:49+17:2010:54
128Anna KihlströmOpen 5 (2438)54:08+20:5016:12
129Jonatan LysellOpen 8 (1300)54:47+23:3311:51
140Johan KockH65 Kort (958)42:11+16:5115:07
141Oskar MagnussonH15 (929)49:53+27:5114:07
144Christer EngstrandH65 Kort (958)42:35+17:1515:15
148Henrik MagnussonH45 Kort-1 (980)46:20+19:4912:50
163Joel KihlströmH15 (929)59:16+37:1416:47
166Tilda LagerhällD14 (924)1:00:11+37:1920:24
181Jan WinbladOpen 4 (995)1:25:23+55:4528:44
Göran WinbladH21 Elit 2 (662)ej start
Liga ValdamaneD21 Elit (365)ej start
Hanna RydesäterU1 (2187)ej start
Hugo RydesäterInskolning (2140)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser