Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Alfta-Ösa OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Britt-Marie ByströmD60 Kort (442)27:26+1:1111:49
3Eva WoxlinD60 (365)29:18+1:3711:08
5Christer NordqvistH70 Motion (294)30:46+3:3114:18
5John BerglundH80 (240)27:33+6:1013:46
7Algirdas SalkauskasH60 Kort (990)26:32+1:279:08
12Ellen DavidssonD21 Kort-2 (742)29:55+4:488:54
14Marianne EricsonD60 Motion (303)44:01+9:4020:51
15Morta MatelyteD14 Kort (312)32:53+10:1515:26
16Märith ÖstbergChallenge D 5 (445)1:03:07+22:3412:57
19Sara EskilssonD21 Elit (365)13:47+1:075:43
23Andreas DavidssonH21 Kort-2 (1030)27:44+6:226:49
27Simas MarkeviciusH16 Kort (197)43:40+17:0615:52
31Thomas EricsonH60 (671)32:24+7:009:42
37Elin LadängesD12 (1025)27:25+8:2612:34
38Josefine EngströmD21 Elit (365)14:17+1:375:55
41Bengt-Olof SandbergH55 Motion (262)58:26+29:1921:14
41Christina ErikssonOpen 2 (501)1:20:10+46:1222:38
55Monika ÖstbergD45 Kort-1 (747)42:34+13:3513:30
63Hana HancikovaD21-1 (652)33:24+10:259:07
63Adomas RepsysH16 (1024)28:47+6:527:54
72Karl-Erik LindH55 Kort (872)34:15+10:1211:13
77Elin WoxlinD21-1 (652)35:17+12:189:38
80Kristian SöderOpen 8 (1300)48:00+16:4610:23
82Bror FureskogH70 (607)45:25+21:0415:52
84Barbro CarlssonD65 Kort (470)1:03:24+36:4327:19
94Sven-Erik CarlssonH65 Kort (958)37:27+12:0713:25
98Ella SandbergD12 (1025)33:23+14:2415:18
98Elis SandbergH14 (1160)33:01+13:0410:58
102Malvina GirinskyteD14 (924)43:14+20:2214:39
111Gytis DauknysH14 (1160)33:45+13:4811:12
121Irma ÖstbergD12 (1025)36:28+17:2916:43
128Olov EricsonH21 Kort-2 (1030)38:45+17:239:32
137Adrian Hansson BångaH13 (1083)42:03+23:4714:30
179Helena BångaD45 Motion (966)1:07:18+40:2728:31
194Joakim GustavssonOpen 8 (1300)1:05:11+33:5714:06
208Robert LadängesH40 (1146)54:21+30:2313:09
275Maria GustavssonOpen 7 (1692)1:08:21+43:2621:46
Viktor LadängesChallenge H 5 (390)ej start
Rolf JakobssonH70 (607)ej start
Sören WoxlinH65 (766)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser