Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Rånäs OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lars OhlinH60 (671)28:36+3:128:33
6Bente HenrikssonD45 Motion (966)29:22+2:3112:26
8Hugo ÖrtlundH10 (1337)17:16+2:3610:51
10Roger TynellOpen 7 (1692)32:43+7:4810:25
11Jesper HenrikssonH45 Motion (509)31:27+4:0210:06
17Daniel MatseniusOpen 2 (501)1:06:00+32:0218:38
21Henrik SundblomOpen 7 (1692)34:46+9:5111:04
42Monica OhlinD60 Kort (442)39:57+13:4217:13
44Hannah ÖrtlundD14 Kort (312)47:46+25:0822:25
45Evelina RostöD21 Motion (510)47:30+19:2715:31
47Sara BergquistD21 Motion (510)47:41+19:3815:34
51Gunnar ÅhlénH40 Kort-1 (820)29:44+7:158:08
55Monica RostöD50 Kort (901)36:23+13:3813:19
56Lena Nyström-NilssonD65 Kort (470)46:35+19:5420:04
56Hans OhlinH60 (671)38:11+12:4711:25
58Ulrika LarssonOpen 3 (2726)47:39+18:0018:28
59John LarssonH18 Elit (573)28:11+6:277:01
59Joel BohmanH21 Kort-1 (1006)36:32+13:168:59
60Fanny RostöD20 (349)54:23+25:2516:25
63Simon BohmanH21-2 (800)34:16+8:207:20
64Christina OhlinD60 Kort (442)46:29+20:1420:02
65Beata LarssonD20 (349)57:23+28:2517:20
70Marica TynellD45 Kort-2 (681)41:22+16:2313:20
76Mattias ÖrtlundH40 Motion (456)1:00:32+28:5918:20
77Oskar SundblomH14 (1160)31:04+11:0710:19
81Lena JohnssonD65 Kort (470)57:13+30:3224:39
85Leif AnderssonH50 Kort-2 (763)39:37+15:2012:27
89Eddie BjärrenholtH55 Kort (872)36:08+12:0511:50
91Agneta KarlssonD50 Kort (901)40:56+18:1114:59
93Anna JanssonD35 Kort (631)48:30+24:0815:00
103Daniel BernhedH40 Kort-1 (820)36:55+14:2610:06
104Håkan RostöH50 Kort-2 (763)43:36+19:1913:42
112Magnus BergströmH50 Kort-2 (763)47:02+22:4514:47
128Boris AnderssonH70 Kort (920)47:29+20:5717:16
132Jacob HenrikssonH12 (1032)36:27+17:4316:20
135Leif Erik  KarlssonH65 Kort (958)41:25+16:0514:50
137Per-Erik NyströmH60 Kort (990)44:53+19:4815:28
143Björn NilssonOpen 7 (1692)50:33+25:3816:05
153Carl HenrikssonH14 (1160)37:40+17:4312:30
154Emil HåsteenH21 Kort-1 (1006)52:01+28:4512:48
160Malin JanssonD21 Kort-1 (837)53:12+31:0516:10
166Rasmus RostöH21 Kort-1 (1006)54:55+31:3913:31
376Robin BernhedU1 (2187)32:26+20:0123:40
Kevin BernhedH10 (1337)ej godkänd
Eric HenrikssonH10 (1337)ej godkänd
Alva SundblomD12 (1025)ej start
Thord AnderssonH75 (592)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser