Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skarpnäcks OL

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anders MansénH50 Kort-1 (778)24:18+0:357:24
10Teodor JonssonU1 (2187)13:39+1:149:57
27Åsa EdgrenD40 Motion (764)35:49+8:5313:12
29Björn LönneH55 (967)29:55+6:218:40
33Linnea CarlssonD60 (365)40:41+13:0015:28
36Per ArnessonH55 Motion (262)49:55+20:4818:09
38Gunnar LangsH55 Kort (872)30:36+6:3310:01
39Fredrik NordenfeltChallenge H 5 (390)55:02+16:4210:46
40Fanny DecknerD21 Kort-1 (837)31:38+9:319:36
49Stefan MyrefeltH60 Kort (990)33:25+8:2011:31
51Leif CarlssonH70 (607)39:24+15:0313:46
55Inez EklundOpen 10 (422)1:12:40+38:1717:23
59Ingela ArenanderOpen 11 (308)1:37:26+1:10:0424:14
61Fredrik ArenanderOpen 5 (2438)46:39+13:2113:58
65Tilde MansénD11 (851)33:40+14:3215:52
70Anna LindmarkD21-2 (671)39:50+12:5510:49
78Helen InfeldtD50 Motion (592)50:32+28:4322:15
79Emma CarlssonD21 Kort-1 (837)35:33+13:2610:48
80Anethe MansénD45 Kort-1 (747)46:05+17:0614:37
83Anita LindbohmD60 Kort (442)56:51+30:3624:30
86Priscilla FerreraD40 Kort-2 (637)46:39+22:3314:31
90Gunnar JohanssonH35 Kort (1001)38:45+13:239:35
109Edvin LindmarkH21-1 (853)43:14+17:199:17
114Åke LewanderH70 (607)1:02:51+38:3021:58
116Lars SegermanH35 Kort (1001)41:54+16:3210:22
135Eva StenbackD40 Motion (764)1:05:15+38:1924:04
141Lars-Olov CarlheimH65 (766)55:06+30:4917:19
141Karolina Bergh PapasikasD13 (1017)52:30+27:4019:26
141Justus ArenanderH12 (1032)37:36+18:5216:51
142Veronika Bergh PapasikasU2 (1872)27:53+11:4118:35
152Agnes EdgrenD14 (924)54:55+32:0318:36
152Tindra JonssonD12 (1025)41:41+22:4219:07
156Göran EklundH35 Kort (1001)49:32+24:1012:15
164Måns EdgrenH12 (1032)44:33+25:4919:58
171Truls MansénU2 (1872)29:29+13:1719:39
200Axel StenbackH10 (1337)42:37+27:5726:48
212Ida-Lina SegermanU2 (1872)32:30+16:1821:40
232Fredrik EdgrenOpen 8 (1300)1:17:16+46:0216:43
261Ruben ArenanderU2 (1872)36:59+20:4724:39
303Klara StenbackU2 (1872)41:52+25:4027:54
311Lova JonssonU1 (2187)25:37+13:1218:41
320Anders FriströmOpen 7 (1692)1:27:37+1:02:4227:54
340Gustav StenbackU1 (2187)27:44+15:1920:14
Nicklas DoyleH35 Kort (1001)ej godkänd
Noel Persson-FerreraH11 (1108)ej godkänd
Vera RolfssonD16 (875)ej start
Hedda Persson VildirD15 (801)ej start
Melvin SegermanH14 Kort (375)ej start
Joel AhlquistH35 Kort (1001)ej start
Roland PerssonH35 Kort (1001)ej start
Margareta BerghD45 Kort-1 (747)ej start
Magnus StenbackH40 Motion (456)ej start
Alva VildirU2 (1872)ej start
Nikiforos PapasikasOpen 5 (2438)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser