Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Skogshjortarna

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin ThernD35 (286)24:587:10
2Stina ThernD10 (1269)20:04+1:5412:18
3Åke GatelidH75 (592)35:34+2:2712:26
7Annette OlofssonD55 Motion (356)37:53+9:2117:52
7Eva IsakssonD70 (252)36:21+2:4714:28
12Andréas ThernH35 (318)29:05+3:196:42
15Olof TholénU2 (1872)19:35+3:2313:03
16Sandra LaasD35 Kort (631)31:37+7:159:47
16Martin IvarssonH40 (1146)27:27+3:296:38
17Annie LarssonOpen 12 (366)42:53+12:059:27
18Bo JohanssonH65 Motion (231)49:21+17:0422:01
18Anders LarssonH40 Motion (456)38:19+6:4611:36
20Sophie SvedjenäsOpen 2 (501)1:06:18+32:2018:43
22Linda AndreassonD21 Motion (510)41:18+13:1513:29
23Ronny AnderssonH70 Kort (920)33:19+6:4712:06
26Erik AamotH40 Kort-2 (789)29:27+7:138:10
27Madeleine JohanssonD45 Motion (966)33:26+6:3514:10
28Barbro AnderssonD70 Kort (357)47:41+13:3621:17
29Jon LarssonH35 Kort (1001)30:58+5:367:39
31Hanna AxelssonD21 Elit 2 (180)44:59+13:0710:16
33Ann Warma LaasD55 (669)32:56+8:4911:16
34Agnes IvarssonD11 (851)28:45+9:3713:33
35Therése IvarssonD35 (286)36:21+11:2310:26
36Elina FredmanD14 Kort (312)42:07+19:2919:46
36Roger WalderstedtH45 Motion (509)39:00+11:3512:32
37Emil AndreassonH35 Kort (1001)32:41+7:198:05
38Ebba ThernD12 (1025)27:26+8:2712:35
38Max KarleH35 (318)36:05+10:198:18
38Lars-Olof LannfeltH70 Kort (920)34:39+8:0712:36
39Johan LarssonH21-2 (800)32:24+6:286:56
39Eva LannfeltD65 Motion (243)1:13:21+35:2035:57
41Elin VokseppD17-20 Kort (207)1:27:19+58:3430:00
44Pelle OlofssonH55 Motion (262)59:41+30:3421:42
46Barbro BörjessonD70 (252)1:12:34+39:0028:54
46Alma JohanssonChallenge D 5 (445)1:21:45+41:1216:47
47Berit IvarssonD60 Kort (442)40:51+14:3617:36
50Gunnel AxelssonD60 Motion (303)1:05:07+30:4630:51
54Anton KarlssonOpen 6 (571)55:49+26:1116:25
56Monica IvarssonD60 Kort (442)43:03+16:4818:33
56Lars BjörkingH50-2 (739)32:22+9:418:53
57Patrik SvedjenäsH45 Kort-2 (992)32:54+8:479:06
58Kalle JohanssonH70 (607)40:22+16:0114:06
61Kerstin LarssonD60 Motion (303)1:42:46+1:08:2548:42
62Eva PedersenD50 (838)36:20+11:3511:47
64Erik TholénH40 Kort-2 (789)33:44+11:309:22
66Annica TholénD50 Kort (901)37:58+15:1313:54
67Suzy LarssonD50 Kort (901)37:59+15:1413:54
73Anneli TholénChallenge D 5 (445)1:59:30+1:18:5724:32
76Kristjan LaasH21-2 (800)35:23+9:277:34
76Andres LaasH55 (967)34:49+11:1510:05
79Ann-Brith StrömbergD55 (669)38:33+14:2613:12
79Lukas LarssonH13 (1083)33:51+15:3511:40
79Cecilia JunforsD21 Motion (510)59:59+31:5619:36
87Kjell EinarssonH50 Kort-2 (763)40:14+15:5712:39
88Gary LarssonH40 Kort-2 (789)36:18+14:0410:05
88Calle StenbergH21 Elit 2 (662)33:27+8:017:07
88Simon VeltmanH13 (1083)35:32+17:1612:15
91Carina StenbergD50 Motion (592)55:29+33:4024:26
92Per JunforsH35 Kort (1001)38:55+13:339:37
97Martin AxelssonH55 Kort (872)36:43+12:4012:02
100Lars-Erik FredrikssonH50 Kort-2 (763)43:00+18:4313:31
102Andreas Litzell IvarssonOpen 8 (1300)50:56+19:4211:01Ladda ner rutt i gpx-format
104Katarina ÖstlingD55 (669)45:47+21:4015:40
109Magnus PedersenH50 Kort-2 (763)45:27+21:1014:17
110Gustav StenbergH21 Elit 2 (662)37:22+11:567:57
111Gustav ÖstlingH21-2 (800)39:24+13:288:26
112Maria Wallin JohanssonD50 Motion (592)1:06:34+44:4529:19
115Ingemar BrunssonH60 (671)54:23+28:5916:16
115Kurt FredrixonH70 Kort (920)44:16+17:4416:05
119Hans LindgrenH50-2 (739)43:53+21:1212:03
119Gunilla FredmanD40 Kort-1 (655)56:14+32:0417:51
125Tobias JohanssonH21-2 (800)42:59+17:039:12
125Tomas KarlssonH60 (671)1:04:22+38:5819:16
134Kent IvarssonH60 Kort (990)44:37+19:3215:23
143Hans VokseppH50 Kort-2 (763)1:02:00+37:4319:29
146Pär StenbergH50 Kort-2 (763)1:06:27+42:1020:53
147Lars StrömbergH50 Kort-2 (763)1:12:39+48:2222:50
148Mikael AxelssonH21-2 (800)52:11+26:1511:10
148Börje ÖbergH50 Kort-2 (763)1:17:07+52:5024:15
151Markus LindbergH21 Kort-2 (1030)41:41+20:1910:16
151Lars StrömqvistH21-2 (800)54:00+28:0411:33
152Johan OlofssonH21-2 (800)56:23+30:2712:04
154Olof SvenssonH21-2 (800)1:04:26+38:3013:47
162Christine LitzellOpen 7 (1692)51:55+27:0016:32
188Nils TholénU1 (2187)20:23+7:5814:52
205Lucas LjungdahlH13 (1083)1:11:05+52:4924:30
219Klara EberlénD10 (1269)56:27+38:1734:37
246Ebba EberlénU2 (1872)35:32+19:2023:41
248Theo FredmanH10 (1337)1:23:15+1:08:3552:21
330Anna LjungdahlOpen 3 (2726)1:14:25+44:4628:50
357Ida IvarssonU1 (2187)29:21+16:5621:25
369Carola VeltmanOpen 3 (2726)1:21:08+51:2931:26
Linn JunforsInskolning (2140)fullföljt
Pennie SvedjenäsInskolning (2140)fullföljt
Bengt JohanssonH65 (766)ej start
Gert IvarssonH60 Kort (990)ej start
Kjell-Åke IsakssonH70 Kort (920)ej start
Jenny EberlénD35 Motion (351)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser