Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Sälen 2016, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Sälen 2016
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 24 juli 2016 - fredag 29 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Snättringe SK

94 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin NilssonH17-20 Kort (293)25:14+4:377:42
3Göran NilssonH60 (671)27:39+2:158:16
12Simon HectorH20 Elit (617)25:54+1:525:44
21Viking FreijChallenge H 5 (390)49:01+10:419:35
21Hanna BrusD21 Kort-1 (837)29:18+7:118:54
23Urban FreijH50-2 (739)28:06+5:257:43
24Fredrik OrmöH18 (472)28:14+5:368:16
26Kristina CarlqvistD21 Kort-1 (837)29:39+7:329:00
28Stefan Svensson GeliusH45 Kort-1 (980)32:21+5:508:57
29Anna JarmarD70 Motion (211)1:29:47+51:5248:31
31Per KallhaugeH50-2 (739)29:17+6:368:02
32Thomas CallebergH50 Kort-1 (778)27:54+4:118:30
36Kerstin ErikssonD60 Kort (442)39:04+12:4916:50
37Ingemar TedhamreH55 Motion (262)50:17+21:1018:17
41Molly GeliusD10 (1269)26:39+8:2916:20
41Johan CallebergH15 (929)30:06+8:048:31
41Anders KarlssonH50-2 (739)30:35+7:548:24
42Erik CallebergH20 (281)37:57+15:0010:50
43Alva Lidström LauriD11 (851)30:30+11:2214:23
47Elin SvenssonD35 Kort (631)36:38+12:1611:20
48Heidi HolmqvistOpen 3 (2726)46:49+17:1018:08
48Anders HolmqvistH50 Kort-1 (778)30:20+6:379:14
50Jesper LidmarH15 (929)30:50+8:488:44
56Märta FröjdD20 (349)47:03+18:0514:12
58Monica FröjdD50 Kort (901)36:44+13:5913:27
60Karin AbelD35 Motion (351)1:06:17+36:4322:37
62Vilma KarlssonD18 Elit (551)32:27+8:319:17
65Ivar Lidström LauriH16 (1024)28:58+7:037:57
65Johan LidmarH45 Kort-1 (980)36:59+10:2810:14
68David NybergU2 (1872)23:44+7:3215:49
69Mari-Helen LidströmD45 Kort-1 (747)44:34+15:3514:08
71Isak GeliusH13 (1083)33:05+14:4911:24
72Mikael NilssonH21-1 (853)37:45+11:508:07
77Elin AbelD10 (1269)29:43+11:3318:13
78Ylva NilssonD55 Kort (582)48:42+18:2919:19
79Ulrica MellergårdD50 Motion (592)50:45+28:5622:21
80Erik Lidström LauriH14 (1160)31:11+11:1410:21
81Anders MellergårdH50 Kort-1 (778)34:49+11:0610:36
82Anna TedhamreD45 Kort-1 (747)46:19+17:2014:42
83Jacob WolgastH14 (1160)31:29+11:3210:27
85Bo LauriH50-2 (739)35:54+13:139:51
86Jan WahlströmH60 (671)43:13+17:4912:56
88Nadja DahlströmD40 (496)50:16+23:4014:54
89Ann-Christin NybergD35 Kort (631)47:19+22:5714:38
97Ronja BergmanD21 Motion (510)1:21:28+53:2526:37
101Tobias KarlssonH18 Elit 2 (534)40:11+17:0311:23
102Jonas SjöstrandOpen 5 (2438)51:30+18:1215:25
107Torbjörn BergmanH60 Kort (990)40:40+15:3514:01
108Gittan GeliusD45 Kort-1 (747)51:48+22:4916:26
108Anders AbelH35 Kort (1001)41:01+15:3910:09
111Jakob TedhamreH13 (1083)37:50+19:3413:02
115Lena BrobergD45 Kort-1 (747)54:12+25:1317:12
115Algot SjöstrandU1 (2187)18:04+5:3913:11
118Mattias KallhaugeH16 (1024)33:15+11:209:08
119Thea GeliusU2 (1872)26:28+10:1617:38
121Elin TörnqvistD40 Kort-2 (637)1:04:55+40:4920:13
123Anneli LidmarD40 Motion (764)54:49+27:5320:13
129Per WolgastH50-2 (739)46:38+23:5712:48
131Roger NybergH50 Kort-1 (778)45:25+21:4213:50
131Hanna CarlqvistD11 (851)47:10+28:0222:14
134Gunilla KallhaugeD45 (859)46:03+22:2614:31
135Martin NybergU2 (1872)27:31+11:1918:20
143Håkan CarlqvistH45 Kort-1 (980)45:16+18:4512:32
147Ella KarlssonD14 (924)53:51+30:5918:15
149Patrik NilssonH21-1 (853)54:45+28:5011:46
152Harald Barck-HolstOpen 3 (2726)54:42+25:0321:12
162Elin WolgastD12 (1025)43:37+24:3820:00
162Folke Barck-HolstU1 (2187)19:35+7:1014:17
168Fredric JohanssonH21-1 (853)1:11:34+45:3915:23
169Albin HainkeH14 (1160)39:41+19:4413:11
171Hugo AbelU1 (2187)19:56+7:3114:32
172Svante Barck-HolstOpen 8 (1300)1:01:36+30:2213:20
172Svenåke SvenssonH65 Kort (958)50:32+25:1218:06
178Erik DyreliusH45 Kort-1 (980)57:10+30:3915:50
181Anton DyreliusH11 (1108)51:35+35:5724:06
184John WolgastH14 (1160)42:04+22:0713:58
190David TörnqvistH13 (1083)58:56+40:4020:19
192Sara DyreliusOpen 3 (2726)58:05+28:2622:30
193Magnus Barck-HolstOpen 3 (2726)58:06+28:2722:31
194Johan FredholmH13 (1083)1:01:59+43:4321:22
222Gabriel CarlqvistH10 (1337)46:50+32:1029:27
243Oscar FredholmU2 (1872)35:10+18:5823:26
311Emmie HolmqvistU1 (2187)25:37+13:1218:41
316Malena CarlqvistOpen 3 (2726)1:12:09+42:3027:57
344Ellen FlordalU2 (1872)52:55+36:4335:16
345Anders EjewallOpen 3 (2726)1:16:34+46:5529:40
348Tobias NybergOpen 3 (2726)1:17:11+47:3229:54
379Karin FlordalOpen 5 (2438)1:23:29+50:1124:59
392Wilma FredholmU1 (2187)34:08+21:4324:54
Simon CarlqvistInskolning (2140)fullföljt
Liv DalenstamInskolning (2140)fullföljt
Vilma DyreliusInskolning (2140)fullföljt
Nike VejedalInskolning (2140)fullföljt
Hugo FlordalH35 (318)ej godkänd
Rune RådeströmH70 (607)ej start
Mats HainkeH45 Kort-1 (980)ej start
Peter KarlbergH55 Kort (872)ej start
Hugo BrinkU2 (1872)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser